کلاهبرداری در همایش‌های گردشگری!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط بهناز نوری

روزانه پیامک‌های بسیاری به مردم در خصوص شرکت در همایش‌های گردشگری و بهره‌مندی از امکانات و مزایا و امکان شرکت در قرعه‌کشی سفر با تخفیف به یکی از کشورهای دنیا ارسال می‌شود.

برخی از مردم که رویای سفر به خارج از کشور را دارند نیز در این همایش‌ها شرکت کرده و هزینه‌هایی را پرداخت می‌کنند.

نکته عجیب این است که برنده شدن در قرعه‌کشی نیز تضمینی برای سفر با تخفیف ویژه نیست زیرا به فرد برنده شده اعلام می‌شود برای برخورداری از این تخفیف ویژه باید هزینه‌های یک نفر همراه خود را به صورت کامل بپردازد که این امر به دلیل گرانی هزینه‌های سفر برای افراد امکانپذیر نیست.اگر فردی هم شرایط را بپذیرد بعد از پایان همایش امکان پیگیری سفر و جایزه خود را ندارد زیرا کسی پاسخگوی او نیست.

در این همایش‌های کارت اعتباری اقامت‌های چندین ساله در هتل‌های کشورهای مختلف نیز به حاضران با قیمت‌هایی بالا فروخته می‌شود که این امکان نیز توسط خریداران کارت‌ها قابل بهره‌برداری نیست.

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در گفتگویی رسانه‌ای درباره برگزاری همایش‌های مورد نظر توسط آژانس‌های مسافرتی، اظهار کرد: اینها آژانس نما هستند، متاسفانه افرادی که مجوز ندارند و به صورت غیرقانونی فعالیت و اقدام به فریب مردم می کنند. مردم هم نمی بینند که آیا آن آژانس مجوز دارد یا نه. در صورتی که به راحتی می توانند به سایت سازمان میراث فرهنگی و یا ادارات کل در استانها و یا سایت سازمان هواپیمایی سری بزنند و یا از انجمن صنفی دفاتر مسافرتی استعلام کنند که آیا این آژانس مسافرتی اصلا مجوز دارد یا خیر.

وی فقدان ارگان‌های نظارتی در زمینه جلوگیری از فعالیت این آژانس‌نماها ارگان نظارتی را تأیید کرد و گفت: مردم باید بدانند که می خواهند با کدام آژانس کار کنند. متاسفانه ما ضعف نظارتی داریم دفاتر غیر مجاز باید پلمب شوند اما این اتفاق نمی افتد. مردم می‌بینند که یک آژانس تابلو دارد و آگهی می دهد بنابراین به آن اعتماد می کنند در حالی که این طور نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید