نزدیک به 4 میلیارد نفر در قرنطینه هستند

قرنطینه 4 میلیارد نفر
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

به دنبال هم گیری جهانی کرونا‌ویروس، در سراسر جهان حدود 4 میلیارد نفر در قرنطینه هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک تایمز، در حال حاضر نزدیک به 4 میلیارد نفر در سرتاسر جهان در قرنطینه یا انزوای شخصی قرار دارند.

شیوع کرونا‌ویروس در جهان تقریباً همه کشورهای جهان را درگیر کرده و اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده است. این عفونت تاکنون جان بیش از 58.5 هزار نفر را گرفته و تعداد مبتلایان به این بیماری در دنیا به 1.1 میلیون نفر نزدیک می شود.

مقامات کشورهای مختلف اقدامات لازم را برای کاهش شیوع کرونا ویروس را انجام می دهند، به ویژه که آنها اقدام به اعمال قرنطینه یا یک رژیم انزوای شخصی می کنند.

ماندن در خانه برای حفظ سلامتی و زندگی خود وظیفه اکثر مردم است.

گسترش ویروس کرونا در اروپا، در ایالات متحده و در سراسر جهان ادامه دارد. در همین حال کشورهای جهان اقدامات جدیدی را  برای مقابله و کاهش روند گسترش ویروس کرونا اتخاذ می کنند.

از جمله این اقدامات، طرح‌های قرنطینه و جداسازی اجتماعی بیش از سایر موازین برای مهار ویروس کرونا در کشورهای جهان مورد استفاده قرار گرفته و کارآیی خود را به اثبات رسانیده است.

یافته‌های یک مطالعه تحقیقی که توسط پژوهشگران در کالج سلطنتی لندن انجام  شده است، نشان می‌دهد که این روش تاکنون توانسته جان تقریباً ۶٠هزار نفر را در یازده کشور اروپایی نجات دهد.

بسته به نوع کروناویروس، روش‌های انتقال این ویروس متفاوت است. در برخی از موارد روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است.

با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند.

هنوز مشخص نیست که این بیماری نخستین بار از طریق جانوران به انسان منتقل شده‌است یا از طریق سطوح آلوده به ویروس.

اگرچه تلاش‌های بسیاری برای تولید واکسن این ویروس انجام شده‌است، اما هنوز واکسن یا داروی مخصوصِ ضدِ ویروسی برای ریشه‌کن کردن؛ درمان قطعی، جلوگیری یا مقابله با عفونت‌های ناشی از کروناویروس به‌طور عام وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید