آخرین آمار مبتلایان کرونا از ۲۰ تا ۲۱ اسفند ماه

0 174

طبق تازه‌ ترین آمارهای ارائه‌ شده از سوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته یعنی حد فاصل ظهر سه‌شنبه، ۲۰ اسفند تا ظهر چهارشنبه، ۲۱ اسفند ۹۵۸ نفر دیگر در ایران به ویروس کرونای جدید کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. بدین ترتیب آمار مبتلایان از روز اول تا کنون به ۹۰۰۰ نفر رسیده است. در کل روزهای شیوع کرونا در ایران، ۳۵۴ نفر فوت کرده‌اند و ۲۹۵۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

بیشترین شمار افزایش ابتلا در یک روز گذشته به شهر تهران با ۲۵۶ مورد مربوط می‌شود. بعد از تهران، بیشترین موارد جدید ابتلا در استان‌های اصفهان با۱۷۰ مورد، سمنان با ۶۳ مورد، قم با ۵۳ مورد، البرز با ۴۵ مورد و خراسان رضوی با ۳۴ مورد گزارش شده است.

دادستانی کل کشور امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد هر گونه اطلاع‌رسانی درباره شیوع کرونا در ایران تنها باید از طریق ستاد ملی مدیریت بیمار کرونا انجام شود و هر اظهارنظری خارج از روال مقرر، اقدامی خلاف مصالح و امنیت ملی کشور تلقی و با مرتکب بر اساس قوانین مربوط برخورد خواهد شد.

در این بیانیه به نقل قول‌های غیرمسئولانه و بعضا مغایر واقعیت روزهای اخیر توسط تعدادی از مدیران و مسئولین و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی در بخش‌های دولتی و عمومی، در محافل و نشست‌های مختلف رسمی و اداری و انتشار آن در رسانه‌ها اشاره شده است.

رسانه‌های ایران همچنین گزارش داده‌اند در چند روز گذشته ده‌ها نفر در نقاط مختلف ایران به دلیل مسومیت الکلی ناشی از مصرف اشتباه الکل برای جلوگیری از ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

آقای روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه هیئت دولت از مردم خواست که شیوع کرونا را جدی بگیرند و به این ویروس به سادگی نگاه نکنند.

وی در این رابطه گفت: این مشکلات تقریبا در دهه‌های اخیر در تاریخ کشور و بسیاری از کشورها بی‌سابقه بوده است.

او همچنین از فشار فروان شیوع کرونا به اقتصاد کشور خبر داده و از مردم خواست با توجه به توصیۀ مقام‌های بهداشتی از شیوع این ویروس جلوگیری کرده و آمار مبتلایان را کاهش دهند.

آمار اعلام شده از سوی کشورهای مختلف نشان می‌دهد که تا کنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و مرگ بیش از ۴۳۰۰ مبتلا تایید شده است.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021