سیاست ضد مهاجرتی ترامپ؛100میلیارد دلار خسارت

سیاست ضد مهاجرتی
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

بر اساس گزارش جدیدی که منتشر شده است اقتصاد ایالات متحده بر اثر محدودیت مهاجرت، آسیب جدی دیده است. در تاریخ 22 ژوئن بود که پرزیدنت دانلد ترامپ فرمانی اجرایی را برای محدود نمودن صدور ویزای کار تا پایان سال 2020 امضا کرد. این ممنوعیت شامل ویزاهای H-1B، H-2B، J و L می شود. هدف از این فرمان اجرایی به گفته آقای ترامپ محافظت از کارگران آمریکایی طی بحران همه گیری کروناست.

نکته دیگری که در این مقاله به چشم می‌خورد، اهمیت مهاجرت برای اقتصاد آمریکاست. به همین نحو مهاجرت برای اقتصاد کانادا نیز حایز اهمیت بسیار است و دقیقا برای همین است که کانادا سالانه 340,000 مقیم دائم جذب می‌کند. سیستم مهاجرتی کانادا و شباهت‌های اقتصادی و اجتماعی آن با آمریکا باعث شده که تعداد بیشتری از ساکنین آمریکا راه کانادا را در پیش بگیرند.

سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه می‌توان از آمریکا به کانادا مهاجرت کرد؟

کانادا هم اکنون بیش از 100 مسیر مهاجرتی مبتنی بر شایسته سالاری دارد که افرادی که به عنوان اسکیلدورکر در ایالات متحده آمریکا ساکن هستند می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا از آنها استفاده کنند. در سیستم مهاجرتی کانادا متقاضیان بر اساس سن، تحصیلات، مهارت های زبان انگلیسی، سابقه کار، داشتن ارتباطات خانوادگی در کانادا و سایر معیارها نظیر تجربه کار یا تحصیل در کانادا و یا داشتن پیشنهاد کار در کانادا امتیازدهی می‌شوند.

از طریق برنامه مهاجرت استانی، امکان مهاجرت به کانادا وجود دارد. تقریبا تمام استان‌ها و مناطق کانادا برنامه مهاجرت استانی خاص خود را دارند و بر اساس نیازهای بازار کار استان‌ها، متقاضیان را انتخاب می کنند.

 علاوه بر اداره مهاجرت کانادا، استان ها و مناطق مختلف کانادا نیز پروفایل شما را بررسی می‌کنند و در صورت واجد شرایط بودن ممکن است از طریق برنامه مهاجرت استانی خود برای شما دعوتنامه صادر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید