احتمال ابتلای ۷۰ الی ۱۵۰ میلیون نفر در آمریکا به کرونا

آمریکا کرونا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی، رشیده طلیب نمایندۀ ایالت میشیگان، گفت که دکتر برایان موناهان پزشک حاضر در کنگرۀ آمریکا و دادگاه عالی این کشور تخمین زده که حدود ۷۰ الی ۱۵۰ میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد.

طلیب طی جلسه‌ای با نمایندگان و همچنین شماری از اعضای تیم ضربت کاخ سفید برای مبارزه با کرونا این اظهارات را مطرح کرد. وی همچنین گفت که پایگاه اینترنتی آکسیوس نیز این گزارش را منتشر کرده است.

وی گفت:‌ «پزشک کنگره به سنا گفته که انتظار دارد بین ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شوند».

در عین حال اوایل روز چهارشنبه یک مقام ارشد بهداشت و درمان آمریکا در جلسۀ استماعی در کنگره اظهار کرد: هنوز بدترین وضعیت مربوط به ویروس کرونا در آمریکا رخ نداده است.

دکتر آنتونی فائوچی مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا نیز به کمیتۀ اصلاح و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در این مورد گفت: من می‌توانم بگویم که ما موارد بیشتری را در خصوص ابتلا به ویروس کرونا شاهد خواهیم بود و همه چیز از این چیزی که الان هست بدتر خواهد شد.

آکسیوس گزارش داده بود که «برایان موناهان»، پزشک ارشد کارکنان سنا، روز سه‌شنبه گفته که این نهاد باید خود را برای بدترین سناریوها آماده کند.

اگرچه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا چند وقت پیش در حضور وزیر بهداشت دولت خود از در امان بودن کشورش از شیوع ویروس کرونا ابراز اطمینان می کرد، اما براساس گزارش های منتشره اکنون شمار مبتلایان در این کشور افزایش یافته و در 8 ایالت وضعیت اضطراری و در 2 ایالت دیگر نیز شرایط فاجعه بار اعلام شده است .

ایالت هایی که در آنها حالت اضطراری اعلام شده عبارتند از؛ کالیفرنیا، فلوریدا، ایندیانا، کنتاکی، مریلند، نیویورک، یوتا و ایالت واشنگتن .

همچنین در ایالت پنسیلوانیا و شهر آستین (Austin) واقع در ایالت تگزاس آمریکا شیوع ویروس کرونا به حدی وخیم است که وضعیت فاجعه بار اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021