چین: دیپلمات‌های خارجی به پکن نیایند

0 41

سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه اعلام کرد که این وزارتخانه از ابتلای برخی از دیپلمات‌های خارجی به ویروس کرونا مطلع شده است و بر این اساس از دیپلمات‌ها درخواست دارد که به پکن سفر نکنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هوآ چویینگ، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین امروز، 15 فروردین اعلام کرد: وزارت امور خارجه چین به دیپلمات‌های خارجی توصیه می‌کند که آمدن به پکن را متوقف کنند. این اقدام پس از آن روی داده که چین به طور موقت ورود بسیاری از اتباع خارجی را به منظور جلوگیری از شیوع کرونا متوقف کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی خود تصریح کرد، دستگاه دیپلماسی این کشور از ابتلای قطعی برخی از دیپلمات‌های خارجی به کرونا در چین مطلع است.

روز چهارم آوریل (۱۶ فروردین) روز گرامی‌داشت یاد درگذشتگان در چین است؛ این مراسم امسال در سایه اپیدمی ویروس کرونا قرار دارد که بر اثر آن هنوز ممنوعیت رفت و آمد و تجمع در بخش‌هایی از چین برقرار است.

منتقدان معتقدند بسیاری از شهروندان چینی به رغم عدم بروز علائم ابتلا به ویروس کرونا، یا خفیف بودن علائم آن از ابتلای خود آگاه نیستند و خاتمه دادن به قرنطینه گسترده می‌تواند با خطر شروع جدید موج گسترده‌ای از اپیدمی کرونا همراه باشد.

تازه‌ ترین پژوهشی که نتیجه آن در نشریه Nature منتشر شده این نگرانی را تائید می‌کند. پژوهشگران دانشگاه شهر ووهان بر پایه یک مدل محاسبه به این نتیجه رسیده‌اند که تا ۶۰ درصد از موارد ابتلا در این شهر تا پایان ماه فوریه شناسایی نشده بودند.

در عین حال یکی از این محققان به یک نشریه چینی گفته که این مدل محاسباتی مبنای ریاضی دارد و متکی بر بررسی‌های میدانی نیست. او همچنین گفته که ارقام این مدل محاسبه بسیار محافظه‌کارانه در نظر گرفته شده و به این ترتیب شیوع مجدد ویروس کرونا محتمل ارزیابی می‌شود.

شهر ووهان به عنوان کانون شیوع کرونا با ۲۵۰۰ قربانی بیشترین تلفات بیماری کووید ۱۹ در چین را داشته است.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021