بیل گیتس از هیات مدیره مایکروسافت کناره گیری کرد

استعفای بیل گیتس
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

آقای بیل گیتس، بنیان‌گذار و رییس سابق شرکت مایکروسافت، پس از ۴۴ سال، جدایی خود را از این شرکت اعلام کرد. وی در طول چند سال اخیر به عنوان عضو هیئت مدیرۀ مایکروسافت فعالیت می‌کرد و حال قصد دارد به فعالیت‌های خیریۀ خود ادامه دهد.

او و همسرش بنیاد خیریه دارند که در جهت رفع فقر و بهبود بهداشت در سطح جهان فعالیت می کند.

بیل گیتس که بعد از جف بزوس “مالک آمازون” دومین مرد ثروتمند جهان است  در سال ۲۰۰۸ میلادی از سمت خود به عنوان مدیرعامل مایکروسافت کناره‌ گیری کرد و سپس تا فوریه ۲۰۱۴ میلادی به عنوان رییس هیئت مدیرۀ مایکروسافت، فعالیت خود را ادامه داد. بیل گیتس کارنامۀ درخشانی را با عرضۀ سیستم عامل Windows تا عرضۀ اولین کنسول Xbox، در رزومۀ خود برجای گذاشت.

این در حالی است که گیتس همچنان به عنوان مشاور فنی ساتیا نادلا، مدیر عامل فعلی مایکروسافت با این شرکت همکاری خواهد داشت.

ساتیا نادلا در این باره گفت:

این افتخار و امتیاز فوق العاده‌ای بود که در طول سال‌ها کار در کنار بیل نصیب من شده بود. بیل ما را مشتاق به حل جدی‌ترین چالش‌های جامعه‌ی کنونی می‌کرد. شرکت مایکروسافت و همچنین جهان با وجود او جای بهتری خواهد بود.

هیأت مدیرۀ مایکروسافت از رهبری و راهبردهای بیل گیتس کماکان بهره‌مند خواهد شد. از دوستی با بیل بسیار خرسندم. مشتاقانه منتظر ادامۀ همکاری با او برای تحقق اهدافمان هستیم.

همچنین آقای بیل گیتس از هیئت مدیرۀ شرکت Berkshire Hathaway نیز کناره‌گیری کرد. وی در خصوص استعفای خود اظهار داشت:

من تصمیم گرفتم تا از مایکروسافت و Berkshire Hathaway کناره‌گیری کنم. خدمت در هیئت مدیرۀ Berkshire Hathaway نیز از افتخارات بزرگ من بوده است. رهبری شرکت‌های مایکروسافت و Berkshire Hathaway هیچگاه قوی تر از امروز نبوده‌ است، بنابراین زمان مناسب برای این تصمیم فرا رسیده بود.

کناره‌گیری من از مایکروسافت به معنای دور شدن از آن نیست. مایکروسافت همیشه بخش مهمی از کارنامۀ کاری من بوده است. من همچنان با ساتیا و رهبری فنی همکاری می‌کنم تا به رسیدن به اهداف بلندپروازانۀ شرکت کمک کنم. من نسبت به گذشته و پیشرفتی که مایکروسافت خواهد داشت و در نهایت به نفع جهان خواهد بود، احساس خوشبینی بیشتری دارم.

لازم به ذکر است که با استعفای بیل گیتس، شمار اعضای هیأت مدیرۀ شرکت مایکروسافت ۱۲ تن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید