شهاب الدین بیمقدار: پیشنهاد دادم نفری 400 هزار تومان به یارانه بگیران بدهیم و کشور را تعطیل کنیم

بیمقدار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

به گزارش اعتماد آنلاین: شهاب‌الدین بی‌مقدار، نمایندۀ تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، با اشاره به جلسۀ فوق‌العادۀ کمیسیون بهداشت در صحن علنی مجلس با حضور رئیس مجلس و وزیر بهداشت گفت: اکثر نماینده‌ها در این جلسه تاکید می‌کردند که شهرهای آلوده باید قرنطینه شود. همچنین مسافرت‌ها قدغن شود. من پیشنهاد دادم که به 77 میلیون یارانه‌بگیر 400 هزار تومان بدهیم و تا پنجم فروردین کشور را تعطیل و شهرها را قرنطینه کنیم. این مبلغ حدود 31 هزار میلیارد تومان می‌شود و می‌توانیم از محل صندوق‌ها و بانک مرکزی آن را تهیه کنیم.

او توضیح داد: آقای لاریجانی پیشنهاد مرا پذیرفت و گفت به شورای سران نامه بنویسید؛ در این جلسه، لاریجانی رئیس مجلس، به وزیر بهداشت گفت چرا به شورای سران نامه ننوشتید تا هرچه را نیاز دارید ما تصویب کنیم. همچنین آقای لاریجانی تاکید کرد طبق تصویب شورای امنیت ملی، آقای نمکی به عنوان رئیس ستاد بحران کرونا همۀ اختیارات را دارد و می‌تواند به همه دستور دهد و هر جا تشخیص داد که کاری باید انجام شود همه باید اطاعت کنند.

شهاب الدین بیمقدار در ادامه گفت: نتیجه‌گیری این شد که باید از شهرهایی که آلوده نشده‌اند مراقبت کرد و از مبدأ از مسافرت‌ها جلوگیری شود. آقای لاریجانی همچنین در جمع‌بندی گفتند برای بیمه انترن‌ها به شورای سران قوا نامه بنویسید و ما آن را به تصویب می‌رسانیم.

وی افزود: وزیر بهداشت در مورد کمبود ماسک در داروخانه‌ها گفت بیمارستان‌هایی که بیماران کرونایی را باید بپذیرند تجهیز کرده‌ایم، اما به زودی به داروخانه‌ها ماسک داده می‌شود.

بیمقدار در ادامه از شلوغی برخی خیابان‌ها انتقاد کرد و گفت: در خانه ماندن بهترین راه جلوگیری از شیوع ویروس کروناست که وزیر بهداشت و آقای لاریجانی چندین بار بر این موضوع تاکید کردند. اما روز گذشته که برای حضور در صحن علنی مجلس به بیرون از خانه آمدم متاسفانه برخی خیابان‌ها شلوغ بود.

او همچنین عنوان کرد: برخی مبتلایان کرونا به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند. بر اساس اطلاعات غیررسمی‌ای که داریم بسیاری از کسانی‌ که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند به بیمارستان‌ها نمی‌روند و از بیمارستان می‌ترسند.

بیمقدار در خصوص آمار فوت‌ شدگان بر اثر ابتلا به کرونا گفت: آقای وزیر گفت طبق پروتکل جهانی آمار مبتلایان و فوت‌ شدگان بر اثر کرونا را اعلام می‌کنیم. اما نمایندگان آمارهایی می‌دادند که بسیار ناراحت‌ کننده و عجیب بود. یکی از نمایندگان گفت در یکی از شهرستان‌های کوچک استان گلستان ۴۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند. عامل آن هم همایش تبلیغات اسلامی در قم بود که چند نفر از این شهرستان در آن همایش شرکت کرده بودند.

شهاب الدین بیمقدار با بیان اینکه: کرونا یک مساله سیاسی، اقتصادی و جنگی نیست، التماس می‌کنم مردم کرونا را جدی بگیرند و از خانه بیرون نروند، جملات خود را به پایان رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید