کرونا نمی تواند حریف اهداف مهاجرتی کانادا شود

مارکو مندچینو
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

با وجود محدودیت‌های اعمال شده برای مسافران خارجی و کاهش تعداد افرادی که به تازگی اقامت دائم کانادا دریافت کرده‌اند، کانادا قصد دارد بعد از اتمام سال 2020 و با ورود به سال 2021 سطح جذب مهاجران را بیشتر کند. به گزارش ویزا موندیال به نقل از بلومبورگ، وزیر مهاجرت کانادا آقای مارکو مندچینو گفته است که برای سه سال آتی خبری از کاهش تعداد مهاجران نخواهد بود.

مندچینو چند روز قبل از قرنطینه شدن کانادا اعلام کرده بود که کانادا تا سال 2022 از بیش از یک میلیون مهاجر استقبال خواهد کرد. از 18 مارس  که مرزهای کانادا به روی مسافرانی که سفرهای غیر ضروری دارند بسته شد تا ماه آگوست تعداد دارندگان اقامت دائم کانادا نسبت به آگوست سال 2019 با کاهش 64 درصدی روبرو بوده است.

دفتر مندچینو با سازمان های خدمت رسان به مهاجران و انواع کسب و کارها رایزنی کرده است تا نیاز کنونی به مهاجرت را ارزیابی کنند.

مهاجرت به کانادا در طول تاریخ مطابق با نیاز بازار کار این کشور بوده است. مندچینو قبلا گفته بود که مهاجرت در دنیای پساکرونا برای کانادا همچنان ارزشمند خواهد بود. جلسه وزرای کانادا در مورد مهاجرت که به تازگی برگزار شد هم نشانه ای دیگر از افزایش تعداد مهاجران کانادا طی سال های پیش روست.

علیرغم بالا بودن اهداف مهاجرتی کانادا محدودیت‌های کرونایی مانع از ورود تازه واردان شده است. با اینکه کانادا قصد داشت سال جاری از  341,000 مهاجر تازه وارد استقبال کند اما آمارها حکایت از این دارند که بین ژانویه و آگوست تنها 128,186 مقیم دائم جدید وارد کانادا شده اند.

به گزارش بلومبرگ، نرخ بالای بیکاری که ظاهرا خیال پایین آمدن ندارد از یک سو و این واقعیت که دولت ترودو برای تصویب قوانین باید به احزاب سیاسی مخالف خود متکی باشد، چالش‌های جدیدی اضافه کرده است.

کاهش مهاجرت اثرات قابل توجهی هم بر بازار مسکن کانادا به جای خواهد گذاشت. برای نخستین بار طی ده سال گذشته، نرخ خانه های استیجاری خالی از مستاجر در تورنتو بیش از 2 درصد است. در فصل سوم سال جاری تعداد آگهی های مجتمع های استیجاری دو برابر شد و متوسط اجاره بها بیش از 9 درصد کاهش داشت.

مندچینو تا پایان ماه جاری سطوح جدید مهاجرت را اعلام خواهد کرد. این دومین بار طی سال جاری خواهد بود که سطوح مهاجرتی کانادا اعلام می شود چرا که انتخابات 2019 به دولت جدید کانادا اجازه داد که اعلام این سطوح مهاجرتی را تا بهار به تعویق بیندازد

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021