پیشنهاد کی‌ روش برای کاهش دستمزدش به خاطر کرونا

کی روش کلمبیا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا به فدراسیون این کشور پیشنهاد داد دستمزدش را به خاطر بحران کرونا کاهش دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی ساکر، رامون خسورون، رییس فدراسیون فوتبال کلمبیا اعلام کرد که کارلوس کی‌روش و دستیارانش آماده هستند تا بخشی از دستمزد خود را به خاطر بحران کرونا دریافت نکنند. خسورون گفت: از زمان شروع فراگیری کووید ۱۹ پرفسور کی‌روش و کادرفنی‌اش خیلی سخاوتمندانه به کمیته اجرایی کاهش دستمزدشان را پیشنهاد دادند. 

رییس فدراسیون فوتبال کلمبیا افزود: تاکنون نیازی به این کار نبوده است اما چنین رفتاری تنها از انسان‌های شریف سر می‌زند. 

او در پایان اظهار کرد: فدراسیون فوتبال کلمبیا یک سازمان منسجم است اما پولدار نیست و محدودیت‌هایی دارد. باید در چنین شرایط دشواری آرام و میانه رو بود. 

کی روش بعد از 8 سال مربیگری در تیم ملی ایران سال گذشته هدایت تیم ملی کلمبیا را برعهده گرفت.

روزنامه کلمبیایی El Nuevo Siglo نیز در گزارشی به بررسی وضعیت موجود در نتیجه شیوع ویروس کرونا در سطح جهان که باعث به تعلیق در آمدن لیگ‌ها و تورتمنت‌های مختلف در سطح جهان و البته به تعویق افتادن بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 شده، پرداخته و بر تأثیر اقتصادی که این بحران به فوتبال جهان وارد کرده، اشاره کرده است.

در بخشی از این گزارش آمده است: بارسلونا که از جمله باشگاه‌هایی است که بیشترین لطمه اقتصادی را از شیوع ویروس کرونا خورده، با بازیکنانش برای کاهش دستمزدهای‌شان به توافق رسیده است. باشگاه‌هایی همچون بایرن مونیخ، منچسترسیتی و یوونتوس هم در بین باشگاه‌هایی هستند که با بازیکنان خود برای کاهش دستمزدها در این شرایط بحرانی یا به توافق دست یافته‌اند یا در حال کار بر روی این موضوع هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: در کلمبیا هم کارلوس کی‌روش پرتغالی، سرمربی تیم ملی این کشور به پرتغال بازگشته و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد چون ماندنش در کلمبیا به دلیل به تعلیق در آمدن تمامی فعالیت‌های ورزشی، فایده‌ای نداشت.

کارلوس کی‌روش که بند نظارت و همکاری با تیم‌های پایه کلمبیا را هم در کارنامه‌اش دارد، در روزهای قرنطینه دست از کار نکشید و از طریق فضای مجازی با آرتوو ریس سرمربی تیم زیر 20 سال کلمبیا، هکتور کاردنس سرمربی تیم زیر 17 سال کلمبیا، خورخه سرنا سرمربی تیم زیر 15 سال کلمبیا، مدیر تیم‌های ملی کلمبیا و مدیر ورزشی فدراسیون فوتبال کلمبیا ارتباط گرفته و در خصوص چگونگی تمرین بازیکنان در این شرایط بحث و تبادل نظر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021