7 کمپین جالب سلبریتی‌ها برای کمک به در خانه ماندن

challenge
زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط

این روزهای که اکثر مردم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، بنا به تجویز متخصصان در قرنطینه خانگی به سر می برند، چگونگی گذران وقت به یکی از مسائل مهم تبدیل شده است. در این بین برخی از افراد مشهور، حال به صرف گذران این اوقات و یا با اهدافی والاتر اقدام به ایجاد کمپین و چالش هایی کردند که هر کدام به اندازه خود موجی را در فضای مجازی به راه انداختند. در این مطلب قصد داریم به طرح برخی از این چالش های ایجاد شده در ایجاد قرنطینه خانگی بپردازیم.

1. بازسازی خلاقانه آثار هنری

چالش موزه Getty
چالش موزه Getty برای بازخلق آثار هنری

موزه Getty به عنوان یکی از مراکز هنری و فرهنگی معروف جهان در شهر لس آنجلس آمریکا، برای روزهای قرنطینه جهانی و تعطیلی مراکز عمومی از قبیل موزه ها، برای علاقه مندان به هنر چالشی به راه انداخته است.

در این کمپین علاقه مندان به هنر در سراسر جهان آثارهای هنری معروف را با استفاده از وسایل خانگی بازآفرینی کنند و در فضای مجازی به اشتراک می گذارند.

برای این کار باید آثار هنری مورد علاقه خود را انتخاب کنید، آن را با استفاده از سه وسیله که در خانه شما قرار دارد بازآفرینی کنید و با سایر مردم جهان در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. چالشی که تا کنون سبب خلق آثاری جالب شده است.

2. نجات اسکناس از زیر بطری

چالش نجات اسکناس از زیر بطری
چالش نجات اسکناس

علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی ایران و پرسپولیس نیز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود مردم را به یک کمپین ذهنی جالب دعوت کرد.

او با توجه به خانه نشینی مردم برای مقابله با ویروس کرونا، چالشی را مطرح کرده که افراد در جمع خانواده خود آن را انجام دهند و در صورت توفیق در انجام آن، فیلم آن را در صفحه اینستاگرام خود نشر می دهد. براساس این چالش باید اسکناسی که زیر در بطری برعکس قرار دارد را از طول بیرون کشیده، بدون اینکه تعادل بطری به هم خورد و بر زمین افتد.

3. از رقص در آتش پرستاران، تا رقص مقابل دوربین امین زندگانی

چالش رقص

از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا، چالش رقصیدن پرستاران درگیر درمان بیماران کرونایی برای افزایش روحیه اجتماعی به راه افتاد، چالشی که امین زندگانی بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار کلیپی در روز مرد، آن را به تمامی مردم تعمیم داد و با رقصیدن خود آن ها را به این چالش دعوت کرد.

البته پس از انتشار این پست، انتقادات فراوانی به این حرکت امین زندگانی شد، تا جایی که هانیه توسلی در واکنشی تند به این کمپین، آن را مسخره بازی نامید.

4. چالش زیبای اهدای عضو

چالش اهدای عضو

در حالیکه تعداد چالش‌های فراوانی این روزها در صفحات اجتماعی اوج گرفته است، رشید مظاهری، دروازه بان تیم ملی و تراکتورسازی در چالشی دوست داشتنی شرکت کرد.

رشید مظاهری در قالب این چالش خود را به عنوان جدیدترین عضو انجمن اهدای عضو معرفی کرد و با انتشار کارت اهدای عضو خود در صفحه اجتماعی اینستاگرامش، مردم را به عضویت در این انجمن ترغیب کرد.

5. روپایی با دستمال توالت

در یکی دیگر از چالش های دوران کرونا، برخی از ستارگان دنیای فوتبال به روپایی زدن با دستمال کاغذی پرداختند.

این افراد که به واسطه تعطیلی مسابقات ورزشی و تمرین تیم های باشگاهی خانه نشین شده اند، برای بالا بردن روحیه خود در قرنطینه خانگی، کمپین روپایی زدن با اجسام مختلف از جمله دستمال کاغذی را آغاز کرده اند و افراد معروفی چون لیونل مسی، مارسلو، فیل فودن، لوییز سوارز، تئو ولکات، ژاوی هرناندس و… به روپایی زدن با دستمال توالت پرداختند. البته در ایران نیز برخی از فوتبالیست ها از جمله شجاع خلیل زاده به این چالش پیوستند.

6. چالش دراز نشست رونالدو

چالش دراز نشست

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا که در قرنطینه حضور دارد چالشی جدید تحت عنوان چالش دراز نشست به راه انداخته است.

این ستاره فوتبال در این چالش ۱۴۲ دراز نشست را در ۴۵ ثانیه انجام داد.

چالشی که در کمتر از دو روز و در کمال شگفتی رکوردش توسط کاستر سمینا، دونده بانوی آفریقایی و قهرمان جهان دوومیدانی در ماده 800 متر  شکسته شد.

این دونده آفریقایی باثبت رکورد 176 دراز نشست در 45 ثانیه از رکورد رونالدو گذشت.

7.چالش بالش

شاید بتوان جالب ترین چالش روزهای قرنطینه را چالش بالش دانست. چالشی برای تشویق در خانه ماندن خانم ها است، برای روزهایی که حضور در خارج از خانه استفاده از مدهای لباس امکان ندارد، چالش بالش مد مخصوص خود را به خانه ها آورده تا سرگرمی برای روزهای قرنطینه باشد. براساس این چالش افراد بالشی را به عنوان لباس با کمربند یا هر وسیله دیگری روی بدن تنظیم کرده و از این استایل عکس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید