تصمیم چین برای ارتقای پتانسیل هسته ای به هزار کلاهک

پتانسیل هسته ای چین
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

هو سیجین، یک روزنامه نگار چینی خواستار ارتقای توان هسته‌ ای چین به هزار کلاهک شد.

سردبیر نشریه چینی گلوبال تایمز، هو سیجین، درخواست خود برای افزایش پتانسیل هسته ای این کشور به هزار کلاهک را اعلام کرد. هو سیجین، ستونی را با پیشنهاد مربوطه در وب سایت نشریه منتشر کرده است.

بنا به گفته های این سردبیر، افزایش تعداد کلاهک ها در زمانی کوتاه ضروری بوده وسک دهم از این هزار کلاهک پیشنهادی، باید هر چه شریع تر روی موشک های استراتژیک دونگ فنگ-41 نصب شوند.

هو سیجین، ضرورت ایجاد توان نظامی را با تمایل به مهار جاه طلبی های استراتژیک ایالات متحده توضیح میدهد. او در این باره نوشت: ما ملتی صلح طلب هستیم و عهد بسته ایم که هیچوقت از سلاح های هسته ای استفاده نکنیم، با این حال به زرادخانه هسته ای وسیع تری نیازمندیم.

او، تعدادی از سیاستمداران آمریکایی را، سبب اصلی ایجاد روحیه آشکارا خصمانه نسبت به چین می داند. در واقع، او می خواهد که خودش را به عنوان تاجر جنگ خطای نکنند و از نظر این روزنامه نگار سلاح های هسته ای مریوطه هستند که باید همزیستی مسالمت آمیز واشنگتن و پکن را میسر کنند.

هم اکنون تعداد و وضعیت سلاح های هسته ای چین به طور دقیق مشخص نیست و با توجه به اعلام وزارت دفاع آمریكا، در بهار سال 2019، پكن تقریباً صاحب 90 موشك بالستیک بین قاره ای و همینطور 80 موشك برد بینابینی، 150 الی 450 موشك با برد متوسط و 750 الی 1000 موشك با برد كوتاه بود.

در حال حاضر تعداد کمی از کشورهای جهان از جمله آمریکا،‌ روسیه و هند قابلیت تضمین حملات هسته‌ای از زمین،‌ هوا و دریا را دارند اما در سالهای اخیر چین هم به سمت دستیابی به این قابلیت حرکت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید