معرفی 3 فرقه‌ی مرگ‌بار و حیرت‌آور معاصر!

14 2,274

مقدمه:

ممکن است با خود فکر کنید. در قرن حاضر با پیشرفت تکنولوژی و تکامل علوم روانشناسی، جامعه‌شناسی و سایر علوم گرویدن به فرقه‌های خرافی و بی‌پایه و اساس کمی دور از عقل باشد. اما؛ متأسفانه عوامل مختلفی بشر را احاطه می‌کنند، تا در شرایط مختلف تصمیمات اشتباهی بگیرند و بر تصمیمات غلط خود پافشاری کنند. گاهی قدرت‌های بزرگ در پشت ایجاد فرقه‌های مختلف وجود دارند و از ایجاد آنها سود می‌برند. اما؛ جدای از این مسئله گاه خلاءهای روانی و فشارهای ناشی از زندگی مدرن و سختی‌های آن شرایطی را فراهم می‌کنند، تا افراد روح کنجکاو و کاوشگر خود را با غرق در فرقه‌های سست‌بنیاد اقناع کنند. فرقه‌هایی که چیزی جز تباهی برای پیروان خود به همراه نخواهد داشت. ما در این مطلب می‌خواهیم 3 فرقه‌ی مرموز معاصر را که اعتقادات عجیب و گاه رعب‌آور دارند. را موردبررسی قرار دهیم. 3 فرقه‌ی مرموز معاصر که اغلب در کشورهایی پیشرفته و توسعه‌یافته پدیدار گشته‌اند.

فرقه‌ی اتریوس؛ توهم است یا واقعیت؟

فرقه‌ی اتریوس (Aetherius) در اواسط دهه‌ی 1950 میلادی توسط یک راننده تاکسی بریتانیایی به نام جرج کینگ تأسیس شد. کینگ در سال 1977 میلادی درگذشت و بیش از هزاران نفر طرفدار را از خود برجای گذاشت. بیشترین تعداد اعضای فرقه در بریتانیا، ایالات‌متحده به‌ویژه کالیفرنیای جنوبی و نیوزلند زندگی می‌کنند. کینگ ادعا می‌کرد با موجودات فرازمینی در ارتباط است. موجوداتی که از آنها اطلاعات می‌گیرد و انسان‌های معمولی قادر به دیدن آنها نیستند. کینگ از این موجودات فرازمینی به‌عنوان” استادان کیهانی” یاد می‌کرد. بنا بر اعتقاد این فرقه  مجموعه‌ای از اجرام آسمانی همچون: عطارد، مریخ مشتری به ویژه زهره و زحل سرنوشت انسان‌ها را کنترل می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر سرنوشت بشریت به این سیاره‌ها وابسته است. هدف فرقه‌ی اتریوس به تعادل رساندن بشر است. زیرابه اعتقاد آنها تعادل زندگی بشریت به خاطر خشونت، خودخواهی و لذت طلبی بی حدوحصر برهم‌خورده است و آنها مأمور به سامان رساندن زندگی انسان‌ها هستند. آن‌هم به کمک اجرام آسمانی! 

فرقه‌ی اتریوس؛ برگزیده‌ی سیارات آسمانی!

جرج کینگ رهبر فرقه‌ی اتریوس ماجرای برگزیده شدن خود را توسط استاد بزرگ کیهان این‌گونه وصف می‌کند. یک روز در آپارتمان خودم که واقع در لندن است، نشسته بودم و کار خاصی انجام نمی‌دادم. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که بدون مقدمه یک صدایی که گویی از آب بیرون می‌آید با استفاده از نام مستعار استاد استریوس دستور داد: خودت را آماده کن. تو برگزیده‌شده ای و این صدا را از طرف نمایندگان سیارات می‌شنوی!  او اظهار می‌دارد که اگرچه در ابتدا از این گفته‌ها که همگی از طرف فضا می‌آمد، شوکه شده بودم. اما؛ این اطمینان را داشتم که به خاطر تسلطم بر همه امورات و پدیده‌های دنیوی و زمینی این صداها را می‌شنوم. به اظهار وی چند روز بعد، یک استاد مشهور یوگا که هرگز اسم آن را فاش نکرد. با پای پیاده خودش را به خانه کینگ رسانده و پشت در قفل‌شده‌ی آپارتمان وی ظاهر می‌شود. البته کینگ تا آن زمان هرگز این استاد را از نزدیک ملاقات نکرده بود ولی اطلاع داشت که این استاد در قید حیات است و در کمال سلامت در هند زندگی می‌کند. از آن روزبه بعد استاد ناشناخته تمرین‌هایی را به کینگ آموزش می‌داد، تا او را برای ارتباط نزدیک با استادان آسمانی که در سطوح بالاتر سیارات زندگی می‌کردند، آماده کند.

فرقه‌ی اتریوس؛ منجی کره‌ی زمین!

گروندگان به فرقه‌ی اتریوس خود را منجی کره‌ی زمین می‌دانند آنها معتقدند، آلودگی  و استفاده‌ی بی‌رویه بشر از زمین منجر به نابودی و تخریب کره‌ی زمین خواهد شد. همچنین آنها تنها راه نجات کره‌ی زمین و نسل بشریت را پیوستن به فرقه‌ی اتریوس می‌دانند. به عقیده‌ی آنها رهبر فرقه‌ی اتریوس یعنی جرج کینگ رابط میان سیارات دیگر با زمین بوده است. پس از مرگ کینگ اعضای فرقه‌ی اتریوس به‌طور مرتب به دور یکدیگر جمع می‌شوند. و اعمال و مناسکی را انجام می‌دهند، تا زمین را برای آمدن استاد بعدی آماده کنند. به عقیده‌ی آنها استاد بعدی فرقه در قالب یک شخصیت مذهبی درون بشقاب‌پرنده به زمین خواهد آمد. این شخصیت بسیار نیرومند بوده و مجهز به جادوی قویی خواهد بود. جادویی که قوی‌تر از هر نیروی مادی است. و تمام ارتش‌های دنیا هم یارای مقابله با او را نخواهند داشت. 

پیشنهاد می کنم در این زمینه مقاله ی پنتاگون: موجودات فرا زمینی واقعیت دارند! ورود آدم فضایی ها به زمین را مطالعه بفرمایید.

فرقه‌ی هو هانا؛ تناسخ مسیح و بودا!

فرقه‌ی هو نو هانا سنپوجیو (Ho No Hana Sanpogyo) مشهور به فرقه‌ی هو هانا (گلهای مکتب بودایی) در سال 1987 میلادی در ژاپن توسط فوکوناگا تأسیس شد. این فرقه بیش از ده‌ها هزار عضو دارد. مردم ژاپن فرقه‌ی هو هانا را به‌عنوان فرقه‌ی انرژی آسمانی می‌شناسند. فوکوناگا یک مولتی میلیونر ژاپنی است. وی ادعا می‌کرد منجی جهان است و دو روح عیسی مسیح و بودا در وجود او تناسخ کرده است. او ادعا می‌کرد که به‌راحتی می‌تواند، مشکلات پیرامون و آینده‌ی افراد را ببیند و حل کند. مشکلات بزرگی که اگر حل نشوند، منجر به مرگ و یا بدبختی آنها خواهد شد. فوکوناگا در این مسیر تنها نبود و افراد زیادی را به‌عنوان مرید تحت فرمان داشت. فوکوناگا به مریدان خود آموزش داده بود که چگونه بدبختی‌ها و بیماری‌های افراد را ببینند و آنها را حل کنند!

فرقه‌ی هو هانا یا فرقه‌ی کف بینان پا!

فوکوناگا برعکس کف‌بینان دست، کف پاهای مردم را مشاهده کرده و سپس شروع به گفتن از آینده‌ی آنها می‌کرد. وی و سایر رهبران فرقه هو هانا برای کف‌بینی پا روش‌های خاص خود را داشتند. به‌عنوان نمونه؛ آنها به افرادی که انگشتان شست پای کوتاه و چاق داشتند. القا می‌کردند که زندگی شما پر از ثروت و سلامتی خواهد بود! اما قصه به اینجا ختم نمی‌شد. رهبران فرقه‌ی هو هانا پس از معاینه افرادی که شرایط مالی مناسب و یا متوسط داشتند، اعلام می‌کردند که در آینده‌ی نزدیک به بیماری سختی مبتلا خواهند شد و یا دچار بدبختی بزرگی می‌شوند. آنها  تنها راه نجات افراد را شرکت در جلسات آموزشی عنوان می‌کردند. جلسات آموزشی که توسط فرقه‌ی هو هانا برگزار می‌شد. فوکوناگا و دیگر رهبران فرقه این جلسات را تشکیل می‌دادند و در مقابل هزینه‌های گزاف از آنها دریافت می‌کردند.

فرقه‌ی هو هانا از تألیف کتاب تا فروش زیورآلات

رهبران فرقه‌ی هو هانا کتابی را تألیف کرده بودند که حاوی نحوه‌ی شفا دادن بیمارهای علاج ناپذیر و رفع انواع بدختی ها بود. آنها با استفاده از این کتاب مردم را علاج و یا از بدبختی‌ها نجات می‌دادند. همچنین آنها انواع تندیس، تابلوها و زیورآلات را با قیمت‌های گزاف به مردم می‌فروختند. به این بهانه که این اشیا حاوی اورادی هستند که نحوست، شومی و بدبختی را از آنها دور می‌کند. اما شاید برای شما هم سؤال باشد که مردم چگونه به دام این فرقه افتاده‌اند؟ این فرقه برای جذب طعمه‌های خود از تبلیغات گسترده، مداوم و نیرومند استفاده می کرند. آنها فوکوناگا را به‌عنوان موجودی آسمانی به مردم معرفی می‌کردند. موجود آسمانی که قدرت خارق‌العاده‌ی آینده‌بینی و شفابخش دارد. همچنین با ترساندن مردم از بیماری‌های مهلک، نفرین، ورشکستگی و یا بدبختی‌های بزرگ آنها را به دام خود می‌انداختند. درنتیجه اعضای این فرقه توانستند از این طریق میلیون‌ها ین به جیب بزنند!

فرقه‌ی هو هانا از عرش به فرش

فوکوناگا و مریدان آن در سال 1999 میلادی به دنبال چند شکایت شخصی، دستگیر شدند. شاید جالب باشد بدانید، که پس از دستگیری نیز این افرا از ادعاهای آسمانی خود دست بر نمی‌داشتند. همچنین آنها درآمدهای کلان بیست هزار پوندی خود را یک مقرری از طرف خدا می‌دانستند. آنها در پاسخ به افرادی که شفا نیافته‌اند جملاتی عجیب‌وغریب بیان می‌کردند. جملاتی همچون شما صدای بهشت را نشنیده‌اید، پس باید مجازات شوید! اما با دستگیری فرقه‌ی هو هانا کار این فرقه به‌پایان نرسید و هنوز هم افراد زیادی در سراسر ژاپن طرفدار این فرقه باقی‌مانده‌اند. به گونه ای که بر درودیوار شهرها شعارهای مربوط به این فرقه را می‌نویسند.

فرقه‌ی نظم پرستشگاه خورشیدی تا قتل‌های مرموز

فرقه‌ی نظم پرستشگاه خورشیدی توسط جوزف دی مامبر و لوک جورت در سال 1984 میلادی تأسیس شد. این فرقه در فرانسه و در زبان بین‌الملل به‌عنوان (OTS) شناخته می‌شود. این فرقه مدعی است که عقاید آنها مبتنی بر آرمان‌های شوالیه است. همچنین تعدادی از مورخان اظهار کرده‌اند فرقه‌ی پرستشگاه خورشیدی از نوشته‌های ژاک برایر نویسنده‌ی فرانسوی الهام گرفته است. زیرا ژاک برایر در سال 1952 میلادی یک محفل بزرگ به‌عنوان حاکمیت پرستشگاه خورشیدی دایر کرد. به‌هرحال فرقه‌ی پرستشگاه خورشیدی به خاطر قتل‌ها و خودکشی‌های دسته‌جمعی فراوانی که در فرانسه، سوئیس و کانادا تحت لوای آن انجام‌گرفته است بدنام‌ترین فرقه در تاریخ است.

فرقه‌ی نظم پرستشگاه خورشیدی تا ظهور خدای خورشید

فرقه‌ی نظم پرستشگاه خورشیدی به دنبال دست یافتن به‌قدرت بودند تا با کمک آن زمین را برای ظهور نسل دوم عیسی مسیح به‌عنوان یک خدای خورشیدی آماده کنند. متحد ساختن همه‌ی کلیساها و پرستشگاه‌ها نیز یکی از اهداف اساسی آنها بود. آنها به اعتقاد خود فعالیت‌هایی انجام می‌دادند تا بشریت را برای یک تحول عظیم آماده کنند. آموزه‌های این فرقه ترکیبی از مسیحیت، فرقه‌ی UFO ، فلسفه‌ی عصر جدید و آیین‌های از فراماسون بود. جوزف افراد ثروتمند، صاحب قدرت و بانفوذ را به فرقه پرستشگاه خورشیدی جذب می‌کرد. گویا چندین اروپایی مرفه و بانفوذ عضو مخفی این گروه بودند.

فرقه‌ی نظم پرستشگاه خورشیدی وزندگی در دیگر سیارات

رهبران فرقه‌ی پرستشگاه خورشیدی به اعضای خود آموزه‌های عجیبی را القا می‌کردند. اعضای این فرقه به هنگام شرکت در جلسات لباس‌هایی همچون دوران جنگ صلیبی می‌پوشیدند. رداهای سفیدی که تا پای آنها را پوشش می‌داد. آنها در ابتدای جلسات آهنگ‌های آخر زمانی و مربوط به مرگ را می‌خوانند. سپس به گناهان خود اعتراف می‌کردند. در پایان به آموزه‌های رهبران فرقه گوش می‌دادند. آموزه هایی همچون مرگ یک توهم است. افراد پس از مرگ به سیارات دیگر منتقل می‌شوند. اعضای این گروه معتقد بودند که در زمین مهمان هستند و به خانه‌ی واقعی خود که سیارات دیگر است خواهند رفت. آنها بر این باور بودند که پس از مرگ در سیاره‌ی واقعی خود شاد و خوشحال تا ابد جاودانه خواهند زیست. 

فرقه‌ی نظم پرستشگاه خورشیدی و ذبح پسر شیرخوار

اولین کشتار این فرقه‌ی پرستشگاه خورشیدی با ذبح پسر شیرخوار یکی از اعضا شروع شد. قتل به این منظور صورت گرفت که پسربچه ضد مسیح است. پس باید قربانی مسیح شود. بنا بر گزارش منابع موثق دستور قتل کودک را دی مامبر ریس فرقه صادر کرده بود. زیرا؛ او پسربچه را به‌مانند دجال که در کتاب مخصوص پرستشگاه خورشیدی توصیف‌شده است، دیده بود. مدتی پس‌ازآن اعضای گروه به اهداف نامشخصی شروع به خودکشی‌های دسته‌جمعی کردند. گروهی از آنها نیز به ضرب گلوله‌های افراد ناشناس به قتل می‌رسیدند. همچنین تعدادی هم شبانه در منازل و یا مکان‌های خصوصی خود را خفه می‌کردند. اعضای این فرقه نامه‌هایی را پس از مرگ خود برجای می‌گذاشتند که در آن نامه‌ها دلیل خودکشی و مرگ خود را وصال به سیاره‌ی بهتر و جاودانگی در آن بیان می‌کردند. به‌علاوه آنها در نامه‌های به‌جا گذاشته از خود ادعا می‌کردند که برای رهایی از ریاکاری و ظلم این دنیا خودکشی کرده‌اند!

فرقه‌های مرموز معاصر و گرداب هلاکت

فطرت معنویت جوی بشر همواره به دنبال کمال و دستیابی به جاودانگی و آرمش است. این امر مختص به دوران کنونی ما نیست. بلکه ظهور ادیان و فرقه‌های فروان از دوران‌های گذشته تاکنون نه تنها گواه بر روح پویا و کمال طلب بشر است بلکه این امر را ثابت می‌کند، که انسان‌ها در طی قرون آرامش را در وصل شدن به خدا، دین، انرژی برتر و یا هرچه که آن را نام‌گذاری می‌کنید، می‌بینند اما؛ گاه شهوت‌پرستی، راحت‌طلبی، عدم آگاهی به مسائل معنوی، کاهلی بشر نسبت به شناخت مسائل دینی و علمی شرایطی را فراهم می‌کند. تا نسل بشر گرفتار گرداب جاهلیت و غرور متعصبانه‌ی خود شده و در آن غرق شوند. نظر شما چیست؟ آیا در قرن حاضر افتادن در دام فرقه‌های سست‌بنیاد مضحک نیست؟ اصلاً دلیل به دام افتادن بشر در این فرقه‌های مرموز چه می‌تواند باشد؟ آیا شما هم فرقه‌های انحرافی ازاین‌دست را می‌شناسید؟

چنانچه علاقه‌مند به شناخت دیگر فرقه‌های مرموز دنیا هستید، نظر خود را درج کنید. تا مقالاتی دیگر در این زمینه برای شما عزیزان بارگذاری شود.

مقاله های مرتبط در این زمینه:

سنت کیس و نویس پناهگاه مفسدان اقتصادی ایران!

پنتاگون: موجودات فرا زمینی واقعیت دارند! ورود آدم فضایی ها به زمین

ظهور، خاستگاه و بنیانگذاری پروتستان

کلیسای ارتدوکس شرقی، دومین مکتب دینی دنیا

با کار در کویت میلیاردر شو!

منابع:

web.archive.org

www.apologeticsindex.org

www.popflock.com

wikipedia.org

www.thrillist.com

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
14 نظرات
 1. حامد می گوید

  جالب بود ?

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   خوشحالم که باب میل دوستان بوده، سپاسگذارم.

 2. سپهر یوسفی می گوید

  امان از جهل بشر

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   واقعا همینطوره

 3. سمیرا می گوید

  کاملا درسته آرینای عزیز مثل همیشه پر انرژی ،انشاءالله که موفق باشی.

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   ممنون از توجه شما

 4. Baharpr می گوید

  فوق العاده بود ممنون

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   ممنونم از توجهتون.

 5. میعاد عثمان پور می گوید

  سلام جناب خیلی خوب بود ممنون از نوشته گران بهای شما

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   دوست عزیز، خوشحالم که مورد پسند واقع شده. بی نهایت سپاسگذارم.

 6. سارینا می گوید

  در قرن ۲۱ زندگی میکنیم و هنوز شاهد جهل مردم دنیا هستیم

 7. سارا می گوید

  جالب بود دوباره بزارید

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   چشم، حتما.

 8. احسان می گوید

  عرض سلام و خسته نباشید ، خانم صادقی به موضوع خوبی اشاره کردیدکه یه مقدار کم به انواع فرقها پرداختید، ولی این باعث نمیشه که ما بگیم اون فرقها ۱۰۰٪ اشتباه ، من نمیگم که‌ جنایت کار خوبیه ولی بعضی از فرقها مثل اتریوس جالبه ، واقعا جای تحقیق داره ، بدون اینکه اگهی کامل از فرقهارو داشته باشیم نمیتونیم یک طرفه قضاوت کنیم ، بله من قبول دارم دین اسلام بهترین دینی هست که میشناسیم ، عشق خالصه ،‌ اگر هم در مورد فرقهای دیگه ای بخوایم نظر بدیم بهتره یک طرفه قضاوت نکنیم شاید نکته ی خاصی داشته باشه یا دور از ذهن هم نباشه حتی ، مثلا اون فرقه ای که میخواستن همه کلیساهارو باهم متحد کنن بنظرم کار جالبی بوده بهتره چیزای خوب فرقهای دیگه رو یاد بگیریم ، بازم این نظر منه ، با سپاس ، یاعلی

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021