اطلاعات کامل خبری در مورد مهاجرت تحصیلی و غیرتحصیلی - ویزای کاری و تحصیلی کشورهای ترکیه و روسیه

آیا از حیوانات کرونا می گیریم؟!

0 769

بر اساس اطلاعات بدست آمده، ویروس کرونا تنها از انسان به انسان انتقال پیدا می‌کند. تا کنون شواهدی از اینکه این ویروس از طریق سگ یا حیوان خانگی به انسان انتقال پیدا کرده است بدست نیامده! حال یک سوال اساسی ایجاد می‌شود.

آیا ویروس کرونا از انسان آلوده به حیوان انتقال پیدا می‌کند؟

در جواب این سوال باید به شما بگوییم که; پس از اینکه یک فرد ۶۰ ساله که صاحب یک سگ هم بود، در هنگ کنگ مبتلا به این ویروس شد، پس از گذشت چند روز آن سگ علائمی ناشی از عفونت مربوط به ویروس کرونا را از خود نشان داد. غلظت ویروس در ترشحات این حیوان بسیار کم بود!

در نتیجه محققین اعلام کردند که، احتمال انتقال ویروس کرونا از انسان به حیوان وجود دارد.

پس برای افرادی که تست کرونای آنان مثبت است و صاحب حیوان خانگی هستند، باید در قرنطینه باشند و تماس حداقلی با حیوان بر قرار کنند. همچنین لازم است هم فرد مبتلا و هم حیوان تا سلامت کامل یعنی ۲ هفته خود را قرنطینه کنند و از تماس با افراد دیگر خودداری کنند.

در همین رابطه:

متخصصین دانشگاه هنگ کنگ و همچنین سازمان جهانی بهداشت حیوانات، توافق نظر دارند که ویروس کرونا در این سگ، یک مورد “انتقال انسان به حیوان” بوده است. از طرف دیگر، در مورد انتقال ویروس از حیوان به انسان نیز هنوز شواهدی وجود ندارد و تعامل انسان با حیوانات هنوز منع نشده است. با توجه به ناشناخته بودن ویروس کرونای جدید، مطالعات بیشتری لازم است که مشخص شود آیا ویروس کرونا  می‌تواند به حیوانات نیز منتقل شود یا خیر. 

پس تا رسیدن به پاسخ های قطعی بهتر است اقدامات احتیاطی انجام شود و رعایت نکات زیر پیشنهاد شده است:

  • با توجه به اینکه شواهد در مورد ویروس کرونا ممکن است کافی نباشد، محققین توصیه می کنند که فرد آلوده شده به ویروس کرونا لازم است تماس خود با حیوانات را محدود نماید. 
  •   هنگام حمل و نقل یا مراقبت از حیوانات، اقدامات اولیه بهداشتی رعایت شود.
  • شستن دست ها قبل و بعد از هرگونه تماس با حیوانات، غذای آنها یا سایر تجهیزات مرتبط با آنها لازم است. 
  • از بوسیدن حیوانات خانگی یا خوردن غذا با آنها خودداری شود.
  • اگرچه شواهدی مبنی بر انتشار عفونت ویروس کرونا از یک حیوان به حیوان دیگر وجود ندارد، قرنطینه کردن و دور نگداشتن حیوانات مبتلا از سایر حیوانات توصیه می شود.
  • هرگونه تشخیص ویروس کرونا در حیوانات بایستی به سازمان های مربوطه گزارش داده شود و مدیریت خطر در این زمینه باید به طور مناسب انجام شود.

از شما عزیزان خواهش می‌کنیم که حیوانات خانگی خود را رها نکنید. با طبیعت مهربان باشیم تا طبیعت هم با ما مهربان باشد.

منبع:

وب سایت :‌ OIE

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021