اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

آمار لحظه ای قربانیان ویروس کرونا

0 61,481

آمار جهانی سایت WHO

طبق آمار جهانی تا روزهای آتی مبتلایان در جهان نزدیک به ۷ میلیون نفر می رسد که به معنای هر ۱۰۰۰ نفر در جهان یک آلوده به ویروس کرونا خواهد بود. این تعداد نسبت به آمار جهانی بهداشت در بیماری های گذشته عدد بزرگی محسوب می شود. شیوع این بیماری در اروپا و آمریکا جدی تر شده است و احتمالا در صورت کشف نشدن و درمان نشدن منجر به فجایای جبران ناپذیر خواهد شد.

اطلاعات ضد و نقیض بسیاری در مورد آمار ویروس کرونا وجود دارد که می توانید از آمار لحظه ای فوق که توسط سازمان WHO بهداشت جهانی منتشر شده است مطلع شوید.

کرونا ویروس جهانی

آمار جهانی سایت WHO

کرونا ویروسی که زبانزد تمامی افراد در تمامی جوامع هست از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرده است که دولت چین از مردم خواهش کرده اند که به شهر ووهان سفر نکنند. میزان آلودگی به کرونا در چین از ابتلا به سارس بیشتر شده است.

آمار جهانی سایت WHO

شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ۶ هزار نفر گذشته است . در تصویر زیر علت و منشا وقوع این ویروس را می‌توانید مطالعه کنید .

آمار جهانی سایت WHO

احساس سرماخوردگی ،سردرد ، تهوع ، تنگی نفس و… از علائم این بیماری هستند .

آمار جهانی سایت WHO

در ایران در شهر یزد نیز دو گردشگر چینی و آلمانی مشکوک به این ویروس هستند که در حال حاضر قرنطینه شده اند.

آمار جهانی سایت WHO

تاکنون کشورهای زیادی دچار این ویروس مرگبار شده اند ، لیست کشورهای مبتلا به این ویروس را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید .

آمار جهانی سایت WHO

در حال حاضر کشورهای زیادی دچار این ویروس شده اند که اسامی آنها را در تصویر مشاهده می‌کنید ، این کشورها برای مهاجرت و سفر بسیار خطرناک هستند .

آمار جهانی سایت WHO

نحوه مقابله با ویروس کرونا

روش مقابله با ویروس کرونا

اخبار ناشی از ویروس کرونا

در حال حاضر از نظر وزارت بهداشت پروازهای ایران-چین باید متوقف شود.

با وجود این دستور از اسحاق جهانگری ۱۳ بهمن ماه سه هواپیما از کشور چین وارد ایران شدند.

در پی این اخبار یک دانشجوی ایرانی در شهر ووهان چین به ایران اینترنشنال گفت: ( تقاضای ما از سفارت ایران این است که ، کاری کند تا مثل شهروندان کشورهای دیگر ما دانشجویان ایرانی هم هرچه سریع تر از چین خارج شویم.)

ایران اینترنشنال

سفارت ایران در چین خبر داد که ۵۶ تن از ایرانیان متقاضی خروج از شهر ووهان چین ، در حال ترک این شهر به مقصد تهران با هواپیما هستند .

دانشجویان ایرانی مقیم ووهان چین ، پس از بازگشت به کشور ، قرنطینه شدند.

به نقل از سایت وزارت بهداشت، سعید نمکی ، وزیر بهداشت ایران روز جمعه به خبرگزاری فارس اطلاع داد که در راستای کمک‌های بشر دوستانه دو میلیون ماسک به چین توسط ایرانیان اهدا شد.

۵۶ هموطن و دانشجوی ایرانی مقیم ووهان چین که به تازگی به ایران منتقل شده اند درحال حاضر در هتلی درحومه تهران اسکان یافته و تحت قرنطینه هستند.

شیوع ویروس کرونا در چین و سرایت آن به چند کشور دیگر هفته هاست که بر ابعاد مختلف زندگی ساکنان این کشور ها تاثیر گداشته است .
مردم در چین ، تایلند و هنگ کنگ روز ولنتاین را در سایه کرونا جشن گرفتند.

چین اعلام کرد به علت عید در این کشور از هفته دیگر اقدامات پیشگیرانه درمان به وقوع می پیوندد و کارمندان می توانند به سرکار برگردند.

بنابر آخرین خبر کمسیون بهداشت ملی چین قربانیان ۶۶۵ نفر و مبتلایان تا روز شنبه به آمار هزار و ۶۸ هزار و ۵۰۰ تن نیز رسیده است.

کرونا به ایران رسید

وزیر بهداشت: ابتلا به کرونا در ایران؛ ۵ مورد قطعی، ۲۵ مورد مشکوک

مرجع خبر دویچه وله فارسی

ایران بعد از چین در رتبه دوم بیشترین تعداد قربانیان ابتلا به کرونا قرار گرفت .

بسته شدن مرزهای ترکیه با ایران

این خبر گرچه از سوی برخی خبرگزاری ها رد شده است اما به گزارش اقتصادنیوز صادق نامدار روز شنبه سوم اسفند اظهار داشت: کارکنان شبکه بهداشت و درمان ماکو به صورت شبانه‌روزی نسبت به کنترل مسافران اقدام می‌کنند و همین کنترل‌های بهداشتی در سوی دیگر مرز نیز وجود دارد.

نقل قول از خبرآنلاین

علايم ویروس کرونا

ویدئو

دارو قطعی برای کرونا!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله : تلاش برای ساخت داروی قطعی ویروس کرونا آغاز شد ،
به گفته علیرضا جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از هفته گذشته سه پروژه جدید برای ساخت واکسن ، داروی قطعی کرونا و ارائه جدیدترین روش های درمانی بهبود مبتلایان کلید زده شده است .

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با راه اندازی یک سایت به شما می گوید که چقدر احتمال دارد به ویروس کرونا مبتلا شده باشید و چه باید بکنید. خیلی از مراجعات غیر ضروری با مراجعه به این سایت کاهش پیدا خواهد کرد.

corona

از شوخی ترامپ با کرونا تا شیوع آن

ویدئو

سایر مطالب مرتبط با ویروس کرونا

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021