شکست کرونا در چین بدون فوتی روزانه

0 40

از ماه ژانویه تا کنون اولین بار است که هیچ مورد مرگ بر اثر کروناویروس اعلام نشده است.

مقامات بهداشتی چین روز ۷ ماه آوریل، اعلام کردند برای نخستین بار بعد از شیوع ویروس کرونا در این کشور، در شبانه روز گذشته هیچ مورد فوتی در چین بر اثر کرونا ثبت نشده است. این موضوع میتواند یک نشانه برای شکست کرونا در چین باشد.

طبق اعلام مقامات بهداشتی چین تمام مبتلایان یک روز اخیر مسافرانی بودند که از خارج وارد کشور شدند تا شمار این مبتلایان به ۹۸۳ نفر افزایش پیدا کند.

شمار کلی مبتلایان به کرونا تا کنون در چین به ۸۱۷۴۰ نفر و شمار جان باختگان به ۳۳۳۱ رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین گزارش کرد با ترخیص ۸۹ بیمار در شبانه روز گذشته در این کشور، شمار کل بهبود یافتگان در چین به ۷۷۱۶۷  نفررسیده است. بر اساس همین گزارش در مناطق هنگ کنگ، تایوان و ماکائو هم ۱۳۳۱ نفر به کرونا مبتلا شده، ۲۸۳ نفر درمان و ۱۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

ووهان مرکز استان هوبی که نزدیک به ۷۶ روز در قرنطینه بسر می برد از  روز ۸ آوریل به طور کلی از قرنطینه خارج خواهد شد و مردم اجازه ورود به این شهر را پیدا خواهند کرد.

در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده و اعلام کردند که این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم این بیماری تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021