۱۲۹۷ مبتلا و ۸۸ فوتی جدید کرونا در کشور

کرونا 21 آوریل
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۲۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز سه شنبه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۲۹۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.

وی افزود: به این ترتیب مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به ۸۴۸۰۲ نفر رسید.

وی همچنین گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۸ مورد فوتی جدید کرونا در کشور داشتیم و به این ترتیب تا امروز ۵۲۹۷ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

جهانپور گفت: تا امروز ۶۰۹۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

به گفته وی، ۳۳۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: تا کنون ۳۶۵ هزار و ۷۲۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در جهان نیز تا به امروز سه‌شنبه 21 آوریل به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۱۷۱ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آخرین آمار ها آمریکا در صدر جدول آمار مبتلایان ویروس کرونا قرار گرفته و پس از آن به ترتیب نام کشورهای اسپانیا، ایتالیا، آلمان، انگلیس، فرانسه، ترکیه، ایران و سپس چین دیده میشود.

امروزه انواع مختلف کروناویروس باعث بیماری‌های همه‌گیر در انسان‌ها شده‌اند. کروناویروس سارس در سال ۲۰۰۳ منجر به نشانگان تنفسی حاد شد که با مرگ بیش از ۷۰۰ تن در ۱۷ کشور همراه بود. کروناویروس مرس در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ در خاورمیانه همه‌گیر شد که این ویروس تا کنون منجر به مرگ بیش از ۸۶۰ تن شده‌است. بیماری کرونای جدید 2019-2020 نیز منجر به شیوع کروناویروس یا همان کووید19 شده , تا کنون منجر به مرگ صدها هزار نفر در جهان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید