کرونا برای اولین بار به کنگره آمریکا رسید

کنگره آمریکا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

ماریو دیاز بالارت نماینده جمهوری خواه ایالت فلوریدا و بن مک‌ آدامز نماینده دموکرات ایالت یوتا در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کردند که به بیماری کووید۱۹، ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند.

آقای دیاز بالارت که از روز جمعه در قرنطینه به سر می‌برد در توییتر خود نوشته که اکنون حالش بهتر است و از همه خواسته تا این بیماری را جدی گرفته و به دستورات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا عمل کنند.

وضعیت سلامتی همسر دیاز بالارت او را در معرض خطر ابتلا قرار می داد و به این دلیل دیاز بالارت داوطلبانه به قرنطینه رفته بود. عصرشنبه ، چهاردهم اسفند ، درجه حرارت بدنش افزایش یافته وهمچنین دچار سردرد شد. روز چهارشنبه 18 مارس ، دیاز بالارت مطلع شد که وی هم دچار ویروس کرونا شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، بن مک آدامز 45 ساله، نماینده دموکرات ایالت یوتا نیز دومین نماینده کنگره آمریکا پس از ماریو دیاز بالارت 58 ساله، نماینده جمهوری خواه فلوریدا است که به ویروس کرونا مبتلا شده است.

آقای مک‌ آدامز پس از مشاهده علائم اولیه از روز شنبه خود را قرنطینه کرده بود و روز سه‌شنبه با نظر دکترش تست کرونا داده بود که نتیجه آن مثبت اعلام شده است.

او با انتشار اعلامیه ای از ابتلای خود به این بیماری خبر داد و افزود: علی رغم ابتلا به این ویروس، همچنان متعهد به ادامه فعالیت هایم از خانه هستم تا زمانی که قرنطینه خانگی پایان یابد.

مک آدامز نیز از مردم ایالت یوتا خواست تا این ویروس را جدی بگیرند و به توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها توجه کنند.

تاکنون ۱۴ عضو کنگره آمریکا از جمله تد کروز سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس در مجلس سنا خودشان را به طور داوطلبانه در خانه قرنطینه کردند.

قرنطینه خانه و قطع ارتباطات اجتماعی پس از مشاهده علائم مشکوک به ابتلا به کرونا یکی از مهم‌ترین توصیه‌های نهادهای معتبر پزشکی و درمانی است.

براساس آخرین آمار ، بیش از 214800 هزار نفر در جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند، بیش از 8700 نفر فوت کرده اند و حدود 83300 نفر بهبود یافته اند. ایالات متحده از نظر تعداد مبتلایان در رتبه هشتم قرار دارد. شیوع این بیماری اواخر دسامبر سال 2019 در شهر چین ووهان آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید