تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا به بیش از ۶۸۰۰ نفر رسید

قربانیان کرونا در ایتالیا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

دولت ایتالیا اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به بیش از ۶۸۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا روز سه‌شنبه شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور را 6820 نفر اعلام کرد.

این رقم در مقایسه با آمار روز گذشته 743 نفر افزایش نشان می‌دهد.

آمار روزانه قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا از روز شنبه روندی نزولی را طی کرده بود اما با توجه به آمارهای جدید می‌توان گفت که این روند نزولی خیلی زود پایان یافته است.

ایتالیا بیشترین آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان را به خود اختصاص داده است.

این کشور روز پنج‌شنبه از لحاظ آمار قربانیان ویروس کرونا، از چین که در رسانه‌های غربی به‌عنوان مبدأ شیوع کرونا معرفی می‌شود نیز پیش افتاد.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا اکنون بیش از 2 برابر تعداد قربانیان این ویروس در چین است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا با 5200 نفر افزایش نسبت به روز گذشته، به بیش از 69 هزار نفر رسیده است و تاکنون حدود ۸ هزار نفر از مبتلایان این کشور هم بهبود پیدا کرده اند.

در سراسر ایتالیا قرنطینه عمومی حاکم است، اما باز ویروس کرونا یکه‌تازی می‌کند و مردم نومیدانه چشم به راه چاره‌جویی هستند.

در استان لمباردی و شهرهای شمال ایتالیا بیمارستان‌ها از ارائه خدمات بهداشتی ناتوان شده و نظام پزشکی عملا از کار افتاده است.

جوزپه کونته، نخست وزیر کشور، چند روز پیش در پیامی در فیس‌بوک گفت: «این شدیدترین بحران کشور ما از زمان جنگ جهانی دوم است».

نخست وزیر در پیامش افزود، دیگر تنها ترس و نگرانی بر کشور حاکم نیست، بلکه سراسر ایتالیا در مرگ هموطنان بیشمار سوگوار و اندوهگین است.

با افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا دولت ایتالیا به تدابیری باز هم شدیدتر متوسل شد و تا سوم آوریل تمام فعالیت‌های تولیدی که اهمیت حیاتی ندارند را متوقف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید