بهبودیافتگان همچنان ناقل ویروس کرونا هستند

بهبود یافتگان ناقل
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، مینو سپهر با تاکید بر لزوم توجه به هشدارهای مسئولان اظهار داشت: بیماران باید پس از ترخیص از بیمارستان در یک اتاق مجزا از سایر اعضای خانواده استراحت کرده و تعداد دفعات خروج از اتاق را به حداقل برسانند چراکه همچنان ناقل ویروس کرونا هستند.

وی با اشاره به روش‌های مراقبت از بهبودیافتگان مبتلا به کرونا پس از ترخیص از بیمارستان افزود: توصیه می‌شود افراد سعی کنند از سایر اعضای خانواده یک متر فاصله بگیرند و محل خواب خود را با فاصله انتخاب کنند. همچنین ظرف غذا، قاشق و چنگال بیماران باید از سایرین مجزا باشد.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان با تاکید بر مصرف دارو‌های تجویز شده به صورت منظم در زمان‌های مقرر برای بهبودیافتگان، خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان تا ۱۴ روز به کسی اجازه ندهید به عیادت بیمار ترخیص شده بیاید.

سپهر ادامه داد: بیماران در صورت عطسه و سرفه بهداشت تنفسی را رعایت کنند و زباله های خود را در داخل سطل زباله دردار بریزند.

وی تصریح کرد: لباس‌ها، ملحفه‌ها و حوله‌های حمام و دستشویی بیمار را به طور مجزا از سایر لباس‌ها با مایع یا پودر لباسشویی و با آب ۶۵-۹۵ درجه سانتیگراد بشویید و به طور کامل خشک کنید و لباس‌های کثیف فرد بیمار را داخل کیسه بگذارید و درب آنرا ببندید.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان یزد یادآورشد: سرویس‌های بهداشتی حتما به صورت روزانه با مخلوط آب و وایتکس ضدعفونی شود.

به گزارش ایلنا، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در استان یک هزار و ۱۱۳ نفر با علائم حاد تنفسی در مراکز درمانی و بهداشتی بستری شدند که در این مدت ۳۶۹ نفر بهبود یافتند و از بیمارستان مرخص شدند.

یافته های جدید دانشمندان که حاصل تحقیق بر روی افراد مبتلا به این ویروس در بیمارستان ووهان چین بوده است نیز نشان میدهد که دست کم بخشی از بهبودیافتگان هنوز ممکن است ناقل ویروس کرونا باشند.

پژوهشگران گفته اند فعال ماندن ویروس در دوره نقاهت مورد جدیدی نیست، همانند ویروس ابولا که می تواند ماه‌ها در بدن فرد باقی بماند، اما واقعیت این است که در مرحله زمانی پس از نقاهت بیماران از درجه ناقل بودن کمتری برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید