دو رقمی شدن مرگ و میر کرونا برای اولین بار

کرونا 26 فروردین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین آمار بیماری کووید-۱۹ در کشور، از دو رقمی شدن مرگ و میر کرونا در کشور برای اولین بار طی مدت اخیر خبر داد.

جهانپور از دیروز تا امروز ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.

وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۴۸۷۷ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

جهانپور گفت: تا کنون ۴۸۱۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

وی افزود:  ۳۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۸۷ هزار و ۳۵۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین بر اساس جدیدترین آمار سازمان جهانی بهداشت تا روز سه‌شنبه ۱۴ آوریل ۲۰۲۰، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و ۹۲۵ هزار و ۱۷۹ نفر رسید. تعداد مرگ و میر کرونا ۱۱۹ هزار و ۷۰۱ نفر بوده و ۴۴۷ هزار و ۸۳۳ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

دانشگاه جانز هاپکینز از جان باختن هزار و ۵۰۹ نفر بر اثر ویروس کرونا در آمریکا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

مرکز پیشگیری از بیماری‌های اتحادیه آفریقا اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا در ۵۲ کشور قاره آفریقا باعث مرگ ۷۹۳ نفر و ابتلای چهارده هزار و ۷۴۴ نفر به این ویروس شده است.

طبق آخرین آماری که وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرده است، شمار موارد ثبت شده ابتلا به این بیماری در این کشور به ۶۱ هزار و ۴۹ نفر و شمار جان‌باختگان به ۱۲۹۶ نفر رسید.

با شیوع بیشتر کرونا در آمریکا چهل و دو ایالت، دستور ماندن در خانه را برای شهروندان خود صادر کردند.

رئیس شورای عالی بهداشت ایتالیا از کاهش تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه (آی‌سی‌یو) بیمارستان‌های این کشور خبر داد.

وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند اعلام کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۱۰ هزار و ۳۶۳ نفر افزایش یافته است. این وزارت‌خانه همچنین اعلام کرد تاکنون هزار و ۳۶ نفر از بیماران کرونایی از بیمارستان مرخص شده و تعداد مرگ و میر کرونا در هند به ۳۳۹ نفر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید