یک شرکت داروسازی مدعی شناسایی داروی کرونا شد

داروی کرونا
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

بنابر ادعای مدیر ارشد بخش علمی شرکت داروسازی Pfizer، این شرکت موفق به شناسایی داروی کرونا برای درمان این ویروس شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی،مایکل دالستن (Mikael Dolsten) مدیر ارشد بخش علمی شرکت داروسازیPfizer با اعلام شناسایی داروی کرونا اظهار کرد: اگر این داروی ضدویروسی عملکرد موفقیت‌ آمیزی داشته باشد، می‌تواند در مراحل اولیه ابتلا به بیماری، مورد مصرف بیماران قرار گیرد.

مایکل دالستن گفت: این درمان احتمالی، تاکنون در مراحل پیش بالینی نتایج مثبتی داشته است و با گسترش کروناویروس در بدن انسان مقابله می‌کند.

بنا به گفته دالستن، شرکت Pfizer قصد داشت تا آخر سال جاری یک دارو برای بیماری کووید-۱۹ را به مرحله آزمایش‌های بالینی برساند.

ولی در حال حاضر این شرکت امیدوار است این آزمایش‌های بالینی را در سه ماهه سوم سال جاری میلادی آغاز کند.

به این ترتیب، تا چند ماه دیگر این آزمایش‌ها آغاز می‌شوند.

همچنین شرکت Pfizer در همکاری با شرکت آلمانی BioNTech، در حال کار روی توسعه واکسنی برای کووید-۱۹ است.

این دو شرکت ماه گذشته خبر همکاری خود را اعلام کردند و قصد دارند تا پایان ماه آوریل سال جاری، واکسن تولیدی خود را روی انسان آزمایش کنند.

مایکل دالستن ادامه داد، این دو شرکت انتظار دارند که اگر این واکسن موفقیت آمیز بود، تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی میلیون‌ها دوز واکسن برای بیماری کووید-۱۹ را تامین کنند.

چند روز پیش نیز، رئیس شرکت داروسازی بایر آلمان در بارۀ تولید یک داروی موثر برای معالجه مبتلایان ویروس کرونا توسط شرکتش ابراز امیدواری کرد و گفت: این دارو قبلا برای مداوای مبتلایان به مالاریا تولید شده و آزمایش‌های مشابهی در دیگر کشورها در جریان است.

اغلب کارشناسان تاکید می‌کنند تهیه و تولید واکسن یا داروی کرونا که افراد را در برابر این ویروس مصون کند فرایندی زمان‌ بر است و احتمالا زودتر ازسال ۲۰۲۱ انجام نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021