واکسن کرونای آلمانی‌ نتایج مثبت نشان داد

واکسن کرونای آلمانی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

شرکت زیست فناوری کیوروک آلمان از آزمایش موفقیت آمیز واکسن کرونا ویروس این شرکت روی حیوانات خبر داد.  

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، شرکت کیوروک آلمان اعلام کرد: سیستم ایمنی بدن حیواناتی که به موجب آزمایش واکسن کرونای آلمانی در دوز پائین به این حیوانات تزریق شده بود، واکنش نشان داد.

در این آزمایش تنها مقدار ابسیار کمی از نمونه پیش‌ دارو به کار رفته و شرکت دارویی هم‌ اکنون تولید مقدار زیادی از آن را آغاز کرده است.

این شرکت آلمانی اعلام کرد که اطلاعات به دست آمده انتظارات این شرکت را برآورده کرده است زیرا انتظار شرکت کیوروک این بود که واکسن ساخت آن‌ها باعث ایجاد پاسخ ایمونولوژیک قوی برای خنثی کردن عامل بیماری کووید-۱۹ یعنی ویروس  SARS-CoV-۲ شود.

دیتمار هوپ  یکی از بنیانگذاران شرکت کیوروک از هدفشان برای آغاز اولین آزمایشات بالینی روی داوطلبان سالم در ماه ژوئن خبر داد.

پیش از این نیز گزارش هایی از تلاش های آمریکا برای دست یابی به واکسن کرونای آلمانی ساخت این شرکت شنیده میشد که البته این اقدام آمریکا با واکنش‌های سیاسی بسیار و همچنین پشتیبانی دولت آلمان از شرکت تولید کننده واکسن کرونای آلمانی یا همان کیوروک همراه بود.  

با این حال مدیریت شرکت کیوروک این خبر را که پیشنهادهایی از ایالات متحده برای دریافت این واکسن دریافت کرده را تکذیب کرده است و اتحادیه اروپا بر آن است که واکسن کرونا باید به شکل عادلانه در سراسر جهان توزیع شود و هیچکس از دسترسی به آن محروم نماند.

شرکت کیوروک در واکسنی که ساخته از همان روشی که شرکت های رقیب ساخت واکسن مثل بایو ان تک، پی فایزر و مدرنا به کار میبردند، استفاده کرده است و این روش همان رویکرد پیام ‌رسان آر ان ‌ای (RNA) میباشد.

گفتنی است شرکت ترانسلیت بیو که شریک سانوفی فرانسه به شمار می رود نیز روی واکسنی بر پایه پیام رسان آر ان ای کار می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021