چالش رقص امین زندگانی خوب بود یا بد ؟

2 2,926
امین زندگانی- چالش رقص
تصویر امین زندگانی

گفتگوی اختصاصی با دکتر علی دربانی در مورد چالش رقص

روزهای عجیب و گاهی ترسناک را در حال گذراندن هستیم. با به وجود آمدن ویروس کرونا و همه گیر شدن آن در تمام دنیا با مسائل زیادی رو به رو شدیم از ورود این ویروس به کشورمان و مبتلا شدن بسیاری از هموطنان و البته از بین رفتن تعداد قابل توجهی از آنها . در ادامه بحث قرنطینه به وجود آمد و تعداد زیادی با #در-خانه-بمانیم به این کارزار پیوستن و در خانه هایشان ماندن و دیگران را به این کار دعوت کردند و البته شاهدیم که عده ای هم خیلی به این کار معتقد نبودند و به روال عادی زندگی خود ادامه دادند. مسئله ای که خیلی این روزها مورد بحث است چالش رقصی است که امین زندگانی بازیگر سینما و تلویزیون به آن پرداخت و دیگران را به این چالش دعوت کرد. آیا شما با چالش های اینچنین موافق هستید یا مخالف و نظرتان چیست. آیا این کار درست است یا غلط. در این مطلب به این موضوع از جهات مختلف می پردازیم که شاد بودن در شرایط بد خوب است یا بد؟

چالش رقص پزشکان و پرستاران

چالش رقص پرستاران- چالش رقص
چالش رقص پرستاران

ویدئوهایی در فضای مجازی پخش شد که نشان می داد بعضی از پرستاران و پزشکان در بیمارستان ها با لباس های محافظت شده در حال رقصیدن هستند. قطعا قصد و هدف آنها از این کار نشان دادن روحیه خودشان در این شرایط سخت و حساس بودند و البته برای روحیه دادن به بیماران کرونایی که هفته ها با حال بد در بیمارستان ها بستری هستند. عده ای واکنش های بسیار مثبتی به این پدیده نشان دادند و این ویدئوها را با دیگران به اشتراک گذاشتند و روحیه بالای پرستاران را تحسین کردند اما عده ای دیگر واکنش بسیار تندی داشتند و به شدت با این عمل مخالفت کردند و نظر آنها این بود که در این شرایط سخت و با وجود مرگ بسیاری از هموطنان ما رقصیدن و شادی کردن کاری بیهوده است و انتشار این ویدئوها کار درستی نیست. در اینکه کادر پزشکی کشور ما با جان و دل در حال خدمت رسانی به بیماران در این شرایط حاد هستند شکی نیست و قطعا چند دقیقه رقص و شادی خللی در خدمات آنها ایجاد نمی کند جز اینکه برای لحظاتی آنها از آن فضای دردناک و البته خسته کننده رها می کند تا با انرژی و توان بیشتری به کار خود ادامه دهند. شاد بودن و رقصیدن می تواند  در این شرایط کمک کننده باشد تا آسیب زننده .

چالش امین زندگانی برای رقص و مخالفت شدید هانیه توسلی

هانیه توسلی-چالش رقص
تصویر هانیه توسلی

امین زندگانی در چند روز گذشته ویدئویی از خود منتشر کرد که همه را به چالش رقص و حال خوب دعوت کرد و از مردم خواست تا در این روزها که در خانه و در قرنطینه به سر می برند تلاش کنند تا شاد باشند تا با اینکار هم روحیه خود و هم روحیه کادر درمانی را بالا ببرند و بعد از گفتن این مطالب خودش ماسکی به صورت گذاشت و شروع به رقصیدن کرد و از دیگران خواست تا این چالش را اجرا کنند اما در ادامه در این مورد هم واکنش های زیادی داشتیم مثل خانم هانیه توسلی که با انتشار متنی به شدت مخالفت خود را نشان داد و  نوشت با وجود مرگ بسیاری از هموطنان خستگی کادر درمان و نبود امکانات چه وقت چالش رقص است و این کار را مسخره بازی نامید که باز هم امین زندگانی این واکنش را بی جواب نگذاشت و با انتشار ویدئویی اعلام کرد: عده ای با شادی در شرایط سخت مخالف هستند کسانی که فکر میکنند در زمان بحران باید زانوی غم بغل گرفت ظاهرا به خاطر ندارند که حتی زمان جنگ هم اگر هم رزم کسی شهید میشد آنها زانوی غم بغل نمی گرفتند و با روحیه بالاتری به مبارزه ادامه می دادند ما هم الان در جنگ هستیم و باید به پزشکان و پرستاران روحیه بدهیم.

حالا شاید برایتان جالب باشد که بدانید نظر روانشناسان در این باره چیست. آیا شادی و رقص در مواقع بحران به جامعه آسیب می زند یا نه برعکس برای روحیه و سرزنده بودن افراد بیمار و کادر درمانی و یا حتی کسانی که در قرنطینه به سر می برند مفید است. به همین بهانه ما گفتگوی اختصاصی داشتیم با دکتر علی دربانی متخصص و روانشناس که شما را دعوت می کنیم تا این ویدئو را تا انتها نگاه کنید.

ویدئو

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
2 نظرات
  1. زینب می گوید

    اگر میخوان واقعا به کادر درمان کمک کنن و شادشون کنن که این راهش نیست
    هر وقت مثل اونخمینی بسیجی که خیابان ها رو ضدعفونی میکنه رفتند وسط میدان اون موقعچیزی میتونن شعار بدن که به فکر کادر درمانن

  2. س ق می گوید

    آخه من نمی دونم این آقای زندگانی مگه نقش مسلم بن عقیل رو بازی نکرده . پس این چه کاریه که تصور افراد کم سن و سال رو از اون شخصیت بزرگ خراب می کنه . یعنی چه این کار. مثلا مگه رقص حرام شرعی نیست .

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021