عدم عرضه آیفون 12 در سال جاری

عدم عزضه آیفون
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

شرکت آمریکایی اپل به دلیل همه گیر شدن کروناویروس و مشکلات مرتبط با آن، عرضه نسل بعدی تلفن های هوشمند را به تعویق می اندازد.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان آشنا به وضعیت شرکت اپل ادعا می کنند که در این شرکت درباره احتمال به تأخیر انداختن تولید آیفون 12 چندین ماه است که به طور جدی بحث انجام می شود.

شرکت اپل پس از گشترش شیوع کوروناویروس از نزدیک وضعیت را زیر نظر داشته و تمایل دارد تا پیش پرده نسل جدید آیفون را که قرار بود پائیز امسال رخ دهد، به تعویق بیندازد.

عامل اصلی مؤثر در به تعویق انداختن آیفون جدید، تأخیرهای بیشمار در زنجیره تأمین اعلام شده است.

اپل همچنین معتقد است که شیوع جهانی کرونا بر تقاضای مصرف کننده تأثیر می گذارد و مدیریت شرکت می خواهد اولین گوشی هوشمند 5G به رتبه های برتر در فروش برسد، که در شرایط فعلی به سختی امکان پذیر است.

کارشناسان خاطرنشان کردند که تصمیم به لغو انتشار نسل بعدی آیفون بسیار دشوار خواهد بود، زیرا این شرکت ممکن است به طور جدی از رقبای خود عقب بیفتد.

تصمیم نهایی در مورد زمان انتشار آیفون 12 حداکثر تا ماه مه گرفته خواهد شد. این احتمال وجود دارد که ارائه نسل جدید گوشی های هوشمند ممکن است تا سال 2021 به تعویق بیفتد.

به گفته منابع آگاه، احتمالا آیفون 12 با تاخیر عرضه می شود زیرا اپل نگران است فروش این دستگاه تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گیرد و کاهش یابد. 

اکنون تخمین زده می شود به دلیل چالش های فنی مربوط به زنجیره ذخایر، آیفون جدید مانند سال های گذشته در سپتامبر رونمایی نشود.

در این گزارش ادعا شده احتمالا عرضه آیفون جدید چند ماه به تاخیر بیافتد.

حال آنکه پیش بینی می شد اپل در سال جاری چند موبایل جدید با نام آیفون 12 رونمایی کند و همچنین قرار بود نخستین موبایل 5G اپل نیز در سال جاری عرضه شود.

تخمین زده می شود  آیفون های جدید در اواخر سال 2020 عرضه شوند. البته هرگونه تصمیمی درباره تاخیر در عرضه محصولات اپل در ماه می گرفته می شود.

در حال حاضر، ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها را به تعطیلی کشانده و برخی نیز فعالیت خود را به حداقل رسانده‌اند.

همچنین بسیاری از کارخانه‌های بزرگ دنیا، فعالیت خود را حداقل تا پایان ماه مارس متوقف کردند و اگر شرایط مساعد نشود، قطعا این رویه ادامه خواهد داشت. با این حساب، ضربه بزرگی به اقتصاد دنیا وارد خواهد شد و مردم نیز برای صرف پول خود، بیش از پیش محتاط‌تر رفتار خواهند کرد و به جای خرید گوشی، به دنبال تامین نیازهای اساسی و ضروری خود خواهند بود.

بدین ترتیب، عرضه آیفون 12 در این شرایط با استقبال چندانی مواجه نخواهد شد و شواهد حاکی از آن است که مدیران اپل، بهترین راه‌حل یعنی تعویق چند ماهه زمان عرضه این گوشی را برای بالا بردن میزان فروش این محصول انتخاب کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید