آقای مهران مدیری با کرونا شوخی نکن!

0 2,099
آقای مهران مدیری با کرونا شوخی نکن- تصویر

شوخی های بامزه و بی مزه با کرونا

کرونا ویروس مسئله ای است که این روزها در صدر اخبار است و همه ما چه بخواهیم چه نخواهیم هر روز این اخبار را می شنویم. همیشه وقتی مسئله ای اپیدمی می شود بعد از گذشت مدتی شوخی هایی هم در موردش به وجود می آید که برای تلطیف فضا و برای دقایقی دور شدن از استرس بسیار هم خوب است اما ما تا چه اندازه اجازه داریم با مواردی جدی مثل کرونا ویروس که جان هزاران نفر در دنیا را گرفته است شوخی کنیم. در این مطلب به چند نکته از شوخی های مرتبط با کرونا می پردازیم قضاوت خوب یا بد بودنش با شما.

چرا شوخی می کنیم

چرا شوخی می کنیم -تصویرشوخی

جوک ساختن از ویروس کرونا و یا هر مسئله حاد دیگری به نوعی تخلیه عصبانیت و نگرانی عمومی است که با مسخره گرفتن وقایع تلخ به نوعی باعث التیام روحی فرد و جامعه و به خصوص جمعیت قربانی می‌شود. ساخت جوک و خندیدن یک نوع سلاح برای شکستن جو وحشت حاکم بر فضای جامعه است. خندیدن و جوک ساختن در شرایط بحرانی و ملتهب، واکنش طبیعی انسان برای افزایش روحیه خود و اطرافیان است. ما برای مدیریت و مرتفع کردن یک بحران نیاز داریم که روحیه داشته باشیم. بدون روحیه قطعاً از پیش بازنده‌ایم. قطعاً شما هم  موافقید که با گریه کردن و آه کشیدن و افسوس خوردن کسی روحیه نمی‌گیرد.  اتفاقاً برعکس این لبخند است که به آدمی جان می‌بخشد.

ترامپ موش بخوردت با این شوخی هات

دونالدترامپ- تصویر ترامپ

دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا که این روز‌ها به دلیل نداشتن جدیت لازم برای مقابله با ویروس کرونا به شدت از سوی مخالفانش مورد انتقاد قرار گرفته است روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع این بیماری در جهان با لحنی طنز به بیان خاطره‌ای درباره دیدار با یکی از دوستانش پرداخت. ترامپ گفت: هفته پیش باید یک نفر را می‌دیدم، خیلی وقت بود که او را ندیده‌ بودم. به او گفتم چه می‌کنی؟ گفت خوبم، مرا بغل کرد و بوسید. به او گفتم خوبی؟ او پاسخ داد خیر و ادامه داد که بدترین تب زندگی‌ام را داشتم! من به او گفتم باید بروم و دست‌هایم را بشویم. این اظهارات رئیس‌ جمهور آمریکا خنده حضار را به دنبال داشت. برخی معتقدند اشاره ترامپ در این سخنرانی به نارندرا مودی نخست‌ وزیر هند بوده که هفته پیش با او در دهلی‌ نو ملاقات کرد اما آیا شوخی کردن با معضلی با این ابعاد فاجعه آن هم توسط یک رئیس جمهور کار درستی است؟

شوخی که باعث فرود اضطراری شد

هواپیما-فرود اضطراری-شوخی که باعث فرود اضطراری شد

خلبان یک فروند هواپیمای مسافربری که با دیدن مسافر مشکوک مبتلا به کرونا اقدام به فرود اضطراری هواپیما کرده بود هرگز تصور نمی‌کرد که این مسافر او و همه مسافران را سرکار گذاشته باشد. پس از فرود هواپیما این مسافر ۲۸ ساله گفت نه تنها به ویروس کرونا مبتلا نیست بلکه برای تهیه یک ویدئوی داغ و انتشار آن در فضای مجازی دست به این اقدام زده است.  جیمز پوتاک در حالی که روی صندلی‌اش در هواپیمایی که بیش از ۲۰۰ مسافر داشت نشسته بود ناگهان اعلام کرد که به تازگی از  ووهان چین بازگشته است. او گفت: من نیاز به مراقبت همه شما دارم. من به تازگی از ووهان برگشته‌ام، جایی که ویروس کرونا از آنجا شیوع پیدا کرده است. حال من واقعا بد است، فکر می‌کنم به کرونا مبتلا شده باشم. همه شما باید از من فاصله بگیرید. لطفا به من نزدیک نشوید. پوتاک در داخل هواپیما دائما این جملات را تکرار می‌کرد و حتی با تلفن همراه خود ویدئویی تهیه و در کانال یوتیوب خود منتشر کرد. خلبان هواپیما پس از آنکه این مرد جوان مدعی ابتلا به کروناویروس شد و ترس و وحشت مسافران را برانگیخت تصمیم به فرود اضطراری هواپیما گرفت. این هواپیما از تورنتو کانادا به جامائیکا پرواز می‌کرد که پس از این اتفاق در فرودگاه پیِرسون بر زمین نشست. اما پس از فرود هواپیما و هنگامی که کادر پزشکی فرودگاه قصد انتقال او را به محل قرنطینه داشتند او گفت که مبتلا به کرونا نیست و فقط برای تهیه یک ویدئوی داغ دست به این اقدام زده است. گفتنی است؛ طبق اعلام پلیس محلی کانادا این مرد جوان که با اتهام مواجه است باید در دادگاه حاضر شود.

برنامه دورهمی

برنامه دورهمی- مهران-مدیری

اینکه آقای مهران مدیری و دست اندرکاران برنامه دورهمی در برنامه شان ویروس کرونا را سوژه برنامه خودشان کردند و دقایقی را به شوخی در این مورد گذراندند اصلا کار بدی نیست و اتفاقا شخصی با محبوبیت ایشان خوب است که فضای آرامی برای مردم به وجود بیاورند اما سوال اصلی اینجاست در شرایط اضطراری که تمام ارگان های درمانی اعلام کرده اند کسی از خانه خودش بیرون نیاید و مردم خود را قرنطینه کنند و فقط در شرایط اضطراری آن هم با تمهیدات بهداشتی به بیرون بیایند آیا درست نیست برنامه دورهمی فعلا ضبط خود را قطع کند و تعداد زیادی از مردم را در یک فضای بسته برای ساعتها نگه ندارند، تصور کنید اگر فقط یک نفر از این افراد حاضر در استودیو ضبط دورهمی مبتلا به کرونا ویروس باشد چه فاجعه عظیمی پیش خواهد آمد. آیا واقعا ساخت برنامه و چند خط دیالوگ به اصطلاح بامزه گفتن ارزش به خطر انداختن جان افراد را دارد؟ چیزی هم که مشخص است ما مردم ایران هنوز آنطور که باید این ویروس خطرناک را جدی نگرفته ایم که برای جمع شدن در یک ای خطرناک اینطور صف کشیده ایم.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021