اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

آیا کوکائین کرونا را درمان می کند؟

6 40,370

آیا کوکائین کرونا را درمان می کند؟

کوکائین قاتل کرونا از شایعه تا واقعیت

وقتی اتفاقی می افتد و بحرانی به وجود می آید همیشه در پی آن افرادی به دنبال سودجویی و استفاده از شرایط بحرانی هستند. در این میان یا شایعاتی را به راه می اندازند تا کالای خود را به فروش برسانند یا کالاهای مورد نیاز آن شرایط را به قیمت بسیار بالاتری به فروش می رسانند و یا آن اقلام را احتکار می کنند تا جنس در بازار کم شود تا تقاضا بیشتر باشد تا آنها بتوانند با قیمت بالاتری آن را بفروشند. حالا هم در شرایط حساس کنونی و وجود ویروس کرونا و پخش شدن آن در دنیا عده ای معتقدند که کوکائین این مواد مخدر برای مبارزه با ویروس کرونا بسیار خوب است. اما این خبر چقد صحت دارد برای دانستن این موضوع مطلب را تا آخر بخوانید.

درمان کرونا با کوکائین، آری یا خیر

در همین رابطه:
درمان کرونا با کوکائین، آری یا خیر

در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مافیای مواد مخدر هم بیکار ننشست و با سوءاستفاده از شرایط، اقدام به انتشار تبلیغاتی درباره تاثیر مخدر در درمان این بیماری مرموز کرد؛ ترفند شوم قاچاقچیان واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی در پی داشت و حتی دستمایه طنز هم شد اما با این حال رئیس انجمن درمانگران اعتیاد کشور بر لزوم افزایش هوشیاری جامعه در برابر تبلیغات دروغین مافیای موادمخدر تاکید کرد و گفت: هیچ‌کدام از مواد مخدر و مواد محرک برای درمان بیماری‌ها از جمله کرونا توصیه نمی‌شوند و قطعا عوارض ناشی از مصرف اینگونه مواد به مراتب بیشتر از عوارض بیماری اولیه است.

مجتبی غالبی در این باره بیان کرده است: «کوکائین» ماده محرک بسیار قوی است که نه تنها وابستگی شدید روانی برای مصرف‌کننده به همراه دارد، بلکه می‌تواند عوارض مخرب جسمانی شدیدی بر روی سیستم‌های مختلف بدن مصرف‌کننده بر جای بگذارد. به طوری که در صورت مصرف مزمن کوکائین، ریه، کبد، مغز، قلب و پوست و بسیاری از سیستم‌های دیگر تحت تاثیر قرار گرفته و تخریب می‌شود. با این تفاسیر در حال حاضر با گسترش ویروس کرونا مشاهده شده است که مافیای مواد مخدر، به دروغ مطرح می‌کنند که کوکائین می‌تواند این ویروس را درمان کند، حال آنکه هیچ منبع علمی این موضوع را تایید نکرده و تمامی این ادعاها شایعه‌ای بیش نیست.

کوکائین شما را بیمارتر می کند

کوکائین شما را بیمارتر می کند

باید به این موضوع توجه شود که مصرف کوکائین و این ماده محرک، به مراتب عوارض بدتر و بیشتری نسبت به ویروس کرونا دارد. به عنوان مثال، درست است که اسید و قلیا می‌تواند میکروب‌ها را از بین ببرد و جهت ضد عفونی مصرف شود اما تصور کنید برای درمان بیماری که دچار زخم معده عفونی است، اسید یا قلیای قوی، به صورت خوراکی، تجویز شود؛ اسید پیش از آنکه بتواند عفونت بدن بیمار را درمان کند تمام سیستم‌های داخلی بدن را تخریب خواهد کرد. استفاده از ماده خطرناکی مانند کوکائین جهت درمان یک بیماری ویروسی به همین اندازه غیرمنطقی و غیر علمی است.

امان از دست مافیا

امان از دست مافیا

رئیس انجمن درمانگران اعتیاد کشور با بیان اینکه مصرف ماده مخدر «کوکائین» آسیب‌های بسیار زیادی برای مصرف‌کنندگان به همراه دارد و این موضوع نشان می‌دهد مافیای مواد مخدر از هر فرصتی برای جذب مشتری و تبلیغ کالاهای خود استفاده می‌کنند، به جامعه هشدار داد: در بسیاری از مواقع مشاهده شده است که فروشندگان مواد مخدر برای جذب مخاطبان خود بر روی یک نوع ماده مخدر اسم‌های تجاری مختلفی را برچسب‌گذاری می‌کنند مانند ماده محرک مت آمفتامین که علاوه بر “شیشه” صدها نام تجاری و فریبنده دیگری دارد و این مواد هیچ تاثیری بر روی بیماری کرونا ندارد. در موارد متعدد دیگری هم مشاهده شده است که سوداگران مرگ به نیت فروش بیشتر، ماده جدیدی را به عنوان درمان ماده اعتیادآور قبلی معرفی می‌کنند. به طور مثال شیشه، کراک، گل یا هروئین را به عنوان درمان اعتیاد به تریاک عرضه می‌کنند، حال آنکه این مواد آسیب بیشتری نسبت به تریاک، ایجاد می‌کند لذا هیچ مرجع علمی معتبری خاصیت درمانی کوکائین را تایید نمی‌کند، حتی استفاده یک مرتبه از ماده محرک کوکائین، عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد. که هیچ‌کدام از مواد مخدر و مواد محرک برای درمان بیماری‌ها توصیه نمی‌شوند و حتی اگر مواد مخدر بتوانند علائم بیماری را فروکش کنند، عوارض ناشی از مصرف اینگونه مواد  به مراتب بیشتر از عوارض بیماری اولیه است. در مورد کرونا بیشتر بخوانید.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
6 نظرات
 1. مجید می گوید

  هیچ معتادی در ایران من نشنیدم کرونا گرفته باشد البته دربین تریاکی ها
  من خودم مصرف نمیکنم

  1. تحریریه می گوید

   مشاهدات باید همراه با مستندات علمی باشد وگرنه نمی شود به آن اکتفا کرد.

 2. فرید می گوید

  عوارض مصرف تریاک بیمارهای کرونایی رو چند برابر بیشتر از افراد سالم تحت تاثیر قرار میده و بیمار معتاد توان مبارزه با ویروس رو نداره چون سیستم ایمنی افراد معتاد تا پنجاه درصد وبیشتر از افراد سالم ضعیفتره.افراد معتاد بیشتر از افراد بیماریهای زمینه ای در خطر هستن

 3. افشین می گوید

  با سلام برای من هم جای تعجب است که حتی یک مورد هم ندیدم که یک معتاد کرونا گرفته باشد.

 4. توتیا می گوید

  سلام
  در متن فوق گفته شده همیشه سودجویان در بعضی موارد وارد عمل میشوند اما برعکس این هم هست و گاهی عده ای که خود را پزشک ، کارشناس یا مدیر یک ارگان می نامند برای اینکه زیر سوال نروند واقعیت ها را وارونه نشان می دهند. برای مثال همین مورد ناگیرایی معتادان در برابر کرونا

 5. توتیا می گوید

  آقا افشین تعجب نداره معتادان نمی گیرند

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021