بازداشت عوامل ویدئوهای بارش بادمجان در تهران

بارش بادمجان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

در روزهای گذشته، کلیپ‌های تصویری عجیبی در فضای مجازی منتشر شده که نشان از بارش بادمجان‌ هایی دارد که از آسمان به زمین می‌ریزد.

به گزارش مهر، سردار علی ذوالقدر رئیس پلیس امنیت پایتخت صبح امروز در گردهمایی ویدیو کنفرانس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: روز گذشته ویدیویی تحت عنوان بارش بادمجان در پایتخت در شبکه های اجتماعی منتشر شد که پلیس امنیت سریعاً عوامل آن را شناسایی و دستگیر کرد. این گروه ۵ نفره بوده که به پلیس امنیت هدایت شدند.

رئیس پلیس امنیت پایتخت گفت: این افراد مدعی شدند که در حال انجام یک کار تحقیقاتی در بخش جلوه های ویژه بودند که یکی از این کلیپ ها به صورت اتفاقی در فضای مجازی پخش شده است.

وی افزود: این گروه تأکید داشتند به اطلاع مردم برسانند که وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نیستند.

این افراد هم اکنون در پلیس امنیت هستند و اظهار ندامت و پشیمانی از نگرانی که برای مردم ایجاد کرده اند دارند. آنها قصد دارند با انتشار کلیپی از مردم عذر خواهی کنند.

ویدئوی بارش بادمجان از آسمان در منطقه شهرک غرب تهران بازتاب بسیاری در فضای مجازی پیدا کرد و بسیاری آن را یکی دیگر از مصائب سال ۹۸ نامیدند که بر سر مردم ایران باریده است و این به دستمایه سوژه طنز بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد.

سازندگان این فیلم‌ها سه فیلم متفاوت را برای باورپذیری موضوع پخش کردند که یکی از پشت یک خودرو گرفته شده، دیگری بخشی از استوری گرفتن از یک مرد در مقابل برج میلاد است و سومی انگار فیلم دوربین مداربسته یک خیابان است؛ روشی که با تاکتیک تواتر، به باورپذیری موضوع در میان مردم کمک کرده است.

در فضای توئیتر نیز برخی مدعی شده‌اند این ویدئو‌ها کار شخصی است که در تولید جلوه‌های ویژه تبحر دارد. بنابر ادعای این افراد خالق ویدئو‌های بارش بادمجان از آسمان تهران، شخصی به نام امین تقی پور است.

امین تقی پور یک ایرانی ساکن کانادا که مسلط به طراحی جلوه‌های ویژه است. او در هالیوود کار می‌کند و برای درگذشت پدرش به ایران آمده بود که به خاطر کرونا پروازش کنسل شده و فعلا در ایران ماندگار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021