ترامپ: در حال پایان دادن به عصر جنگ های بی پایان هستیم

جنگ های بی پایان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره غیر صریح به تلاش این کشور برای خروج از باتلاق جنگ در عراق و افغانستان، مجددا مدعی شد که دولتش به دنبال پایان دادن به عصر جنگ ‌های بی ‌پایان است.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس، دونالد ترامپ روز شنبه در سخنرانی افتتاحیه مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی آمریکا در وست‌پوینت ادعا کرد که دولتش در حال پایان دادن به حضور نظامی خود در کشورهایی است که بسیاری از شهروندان آمریکایی حتی اطلاعی از وجود آنها ندارند.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به دخالت‌های منجر به شکست آمریکا در کشورهای عراق و افغانستان و تلاش این کشور برای خروج از باتلاق جنگ‌های بی‌پایان پس از حدود دو دهه، گفت: این وظیفه نیروهای آمریکایی نیست که مناقشات باستانی را در سرزمین‌های دوردستی که بسیاری از مردم حتی نامشان را هم نشنیده‌اند، حل و فصل کنند.

دونالد ترامپ ادامه داد: ما پلیس جهان نیستیم، اما به دشمنانمان هشدار می‌دهیم که اگر مردم ما مورد تهدید قرار گیرند، به هیچ وجه برای اقدام درنگ نخواهیم کرد و از این پس فقط برای پیروز شدن می‌جنگیم. به همین منظور دولت من یک برنامه بزرگ را برای بازسازی ارتش آغاز کرده است.

خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از عراق و افغانستان و پایان بخشیدن به جنگ ‌های بی ‌پایان یکی از مهم‌ترین وعده‌های ترامپ برای مبارزات انتخاباتی وی در سال 2016 بوده است.

ایالات متحده آمریکا در اواخر ماه فوریه مصادف با اوایل اسفندماه در راستای توافقش با طالبان پذیرفت که نیروهای خود را به تدریج از افغانستان خارج کند.

کاخ سفید اخیراً با مقامات عراقی نیز برای کاهش نیروهای آمریکایی در عراق به توافقات اولیه دست یافته است، اما هنوز مشخص نیست که آمریکا تا چه حد به تعهدات خود در این زمینه پایبند بوده و به قول خود عمل خواهد کرد.

ضن توافقات انجام شده برای کاهش نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان، آمارهای رسمی پنتاگون نشان می‌دهد که طی یک سال گذشته تعداد نیروهای آمریکایی در برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان و اردن به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید