آخرالزمان؛ ۱۰ اتفاقی که در لحظه زمین را به نابودی می رساند!

87 109,382

آیا تابه حال به این فکر کرده‌اید که انسان‌ها چقدر روی زمین دوام خواهند آورد و کره‌ی زمین کی و چطور نابود خواهند شد؟ آیا شما هم بعضی شب ها با خود فکر کرده اید که آخرالزمان چگونه خواهد بود و آیا ممکن است اتفاقی در کسری از ثانیه رخ دهد و زمین و زمان را به هم بریزد؟ آیا اتفاقاتی که این روز‌ها شاهد آن هستیم از نشانه‌های پایان بشریت و نابودی جهان است؟ محققان دانشگاه آکسفورد فهرست خطراتی را تهیه کرده‌اند که می‌تواند باعث انقراض نسل بشر یا نابودی کره زمین شود. آنها همچنین معتقدند که این، نخستین بررسی سازمان یافته از رویدادهای مهمی است که ممکن است به پایان جهان بینجامد. در این مقاله قصد داریم شما را با تاریخچه پیدایش زمین و خطرات پیش رو بشریت و کره‌زمین آشنا کنیم.

کره زمین چگونه شکل گرفت؟

 کره زمین چگونه شکل گرفت؟

زمین، سومین سیاره نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات درونی(عطارد، زهره، زمین و مریخ) است. ساختار درونی زمین مثل سایر سیارات درونی از یک هسته داخلی و یک هسته خارجی به همراه لایه‌های مذاب و نیمه مذاب و سنگی جامد تشکیل یافته است. هسته داخلی فلزی و جامد بوده و توسط هسته خارجی که فلزی و مذاب است، احاطه شده است.

در اوایل پیدایش منظومه شمسی، ذرات ریز غبار موجود در قرص خورشید که عمدتا از گاز و غبار تشکیل شده بود، پس از برخورد به هم چسبیده و اجسام بزرگ و بزرگتری را بوجود آوردند. بدین ترتیب چهار سیاره درونی از این ذرات شکل گرفتند.

۴/۵ میلیارد سال پیش، زمین دارای سطحی داغ، قرمز و نیمه مذاب بود. پس از گذشت میلیونها سال، سطح زمین شروع به سرد شدن کرد و پوسته جامدی، به دور زمین بوجود آمد. گازهای داغ و مواد مذاب از لایه‌های زیرین و از طریق دهانه‌های آتش‌فشانی بیرون زد و جو ضخیم زمین را بوجود آوردند. در همین مدت شهاب سنگ‌های زیادی به سطح زمین خوردند و هزاران گودال شهاب سنگی را در سطح زمین بوجود آوردند. و مقدار زیادی غبار به جو زمین اضافه کردند. پس از یک میلیارد سال، زمین به اندازه کافی سرد شده بود تا بخار آب موجود در جو متراکم شده و قطرات آب را بوجود آورد. این قطرات آب میلیونها سال به شکل باران شدید به سطح زمین افتاده، باعث پاک شدن جو زمین و بوجود آمدن اقیانوس شدند. کره‌زمین به تدریج به شکل کنونی درآمده است.

خطراتی که می‌تواند باعث انقراض نسل بشر یا نابودی کره زمین شود چیست؟

خطراتی که می‌تواند باعث انقراض نسل بشر یا نابودی کره زمین شود چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، محققان دانشگاه آکسفورد فهرست خطراتی را تهیه کرده‌اند که می‌تواند باعث انقراض نسل بشر یا نابودی کره زمین شود. در ادامه به این فهرست می‌پردازیم:

در ادامه فهرست حوادثی که می‌تواند «در یک لحظه»، به زندگی زمین و تمامی موجودات زنده روی آن، پایان دهند، می‌پردازیم!
«حتما تا پایان، این مقاله را دنبال کنید»

۱- شیوع جهانی بیماریهای عفونی

۱- شیوع جهانی بیماریهای عفونی

تمام عواملی که برای شیوع یک بیماری کشنده و بسیار مسری لازم است هم اکنون فراهم هستند: غیر قابل علاج بودن (ابولا)، کشندگی نزدیک به صد در صد (هاری)، قابلیت سرایت بسیار زیاد (سرماخوردگی) و دوره نهفتگی طولانی (اچ‌آی‌وی). اگر تمام این قابلیت‌ها در یک ارگانیسم جمع شود (همانطور که ویروس آنفلوآنزا توانسته برخی ویژگی‌های انواع دیگر ویروس را در خود جمع کند) آمار مرگ، خیره کننده خواهد بود. با وجود پیشرفت دانش و امکانات پزشکی، سهولت سفر و تراکم جمعیت نسبت به زمانهای گذشته احتمال همه گیری عفونتها را بیشتر کرده است. اگر سرعت رشد این بیماری‌ها در جهان افزایش یابد احتمال انقراض بشریت به سرعت بالا خواهد رفت!

۲- برخورد یک سیارک بزرگ با زمین

۲- برخورد یک سیارک بزرگ با زمین

برخورد سیارک هایی با قطر بیش از پنج کیلومتر هر بیست میلیون سال یک بار اتفاق می افتد اما انرژی‌ای که آزاد می شود صدها هزار برابر قویتر از بمب اتمی موجود است. چنین برخوردی می تواند منطقه ای به مساحت کشور هلند را نابود کند. اما خطر برخورد سیارک به تاثیر مستقیم برخورد خلاصه نمی شود. گرد و غبار حاصل آن می تواند خورشید را بپوشاند و “زمستان اصابت” ایجاد کند. غذا کم و قحطی و مرگ گسترده خواهد بود و احتمال بی ثباتی جوامع وجود دارد.

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله «نابودی جهان با برخورد شهاب سنگ ۴ کیلومتری؛ اردیبهشت ۹۹» را بخوانید!
همینجا کلیک کنید!

۳- جنگ اتمی

۳- جنگ اتمی

احتمال جنگ اتمی بین آمریکا و روسیه به نسبت دوران جنگ سرد کاهش چشمگیری پیدا کرده، اما خطر جنگ اتمی تصادفی یا عمدی هنوز مرتفع نشده است. برخی حتی در قرن آینده هم ده درصد خطر برای جنگ اتمی قائلند. میزان خطر بستگی به این دارد که آیا این جنگ زمستان و یخبندان اتمی ایجاد کند یا نه.
در جنگ اتمی لایه اوزون تخریب خواهد شد و توفان آتش (Firestorm) شهرها را در‌مینوردد و قحطی جهانگیر و جوامع نابود خواهند شد.

۴- فروپاشی نظام جهانی

۴- فروپاشی نظام جهانی

فروپاشی نظام مالی و اجتماعی در سطحی وسیع تبعات بسیار گسترده ای خواهد داشت. فروپاشی نظام های مالی معمولا با ناآرامی اجتماعی و هرج و مرج همراه است. نظام مالی و سیاسی دنیا شبکه ای درهم پیچیده و ظریف از عوامل مختلف است که آنها را در مقابل فروپاشی سیستم آسیب پذیر می کند. بنابراین با اینکه اجزاء سیستم تک تک قادر به انجام وظایف خود هستند، فروپاشی سیستم آنها را در وضعیت آسیب پذیری و ناکارآمدی قرار می دهد. چنین پدیده هایی پیش از این در زیست بوم، نظام مالی و زیرساخت های اساسی مثل نیروگاه ها مشاهده شده است. احتمال چنین فروپاشی‌ای وقتی زیاد می شود که سیسمتهای مستقلی که به هم وابسته هستند زیاد باشد. اتفاقی که این روزها بخاطر شیوع ویروس کرنا کم و بیش شاهد آن هستیم، پیش‌بینی می‌شود با ادامه پیدا کردن این بیماری مشکلات عظیم اقتصادی گریبان‌گیر جهانیان شود.

۵- آتش‌فشان عظیم

۵- آتش‌فشان عظیم

هر آتش فشانی بالقوه می تواند معادل هزاران کیومتر مکعب گدازه و خاکستر فوران کند. خطر وقتی است که ذرات هواپخش (aerosol) و گرد و غبار به لایه های بالای جو برسند. اگر این اتفاق در میزان وسیع رخ دهد، این ذرات، نور خورشید را جذب و “زمستان آتش فشانی” ایجاد خواهد شد. فوران آتش فشان پیناتوبو در سال ۱۹۹۱، دمای سطح زمین را در عرض سه سال، نیم درجه سانتی گراد کم کرد.

گمان می رود که فوران آتش فشان توبا که حدود هفتاد هزار سال پیش رخ داد، دمای کره زمین را به مدت دو قرن کاهش داده باشد. تاثیر چنین آتش فشان هایی را می توان با انفجار اتمی مقایسه کرد. فوران آتش فشان می‌تواند شدیدتر از انفجار اتمی باشد اما احتمال ایجاد توفان آتش بسیار کمتر است.

۶- دستکاری در زیست شناسی

۶- دستکاری در زیست شناسی

طراحی و ساخت سیستم ها، موجودات و ابزارهای بیولوژیک با هدف مشخص، کاربردهای فراوانی خواهد داشت. فعلا دخالت بشر در نظام موجود و دستکاری در خود-تنظیمی این سیستم ها در مراحل اولیه است، اما به سرعت پیشرفت می کند. یکی از خطرناکترین عواقب می تواند طراحی و ایجاد ارگانیسم بیماری زایی باشد که انسان یا یک جزء بسیار حیاتی زیست بوم را هدف قرار دهد.

چنین اتفاقی ممکن است از دل صنایع نظامی یا شرکت‌های تجاری بیرون آید یا محصول جنگ تروریستی یا جنگ بیولوژیک باشد. شاید هم این ارگانیسم‌ها به طور تصادفی یا عمدی از یک آزمایشگاه تحقیقاتی به بیرون راه پیدا کند. اگر یک ارگانیسم مهندسی شده، وارد زیست بوم یا نظام اقتصادی شود، عواقب آن بسیار وخیم‌تر خواهد شد.

۷- هوش مصنوعی

۷- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی هوشی است که ماشین یا نرم افزار از خود نشان می دهد تا محیط اطرافش را شناسایی و احتمال موفقیتش را افزایش دهد. چنین هوش هایی را نمی‌توان به آسانی کنترل کرد، کنترل هوش مصنوعی هم برای سازنده دشوار است هم برای دیگران. اگر انگیزه استفاده از این فناوری ارزش های انسانی نباشد، ممکن است به جهانی بدون انسان ختم شود.

هوش مصنوعی پیشرفته می تواند خطری منحصر به فرد ایجاد کنند که به انقراض بشر منجر شود. اما این فناوری قابلیت آن را دارد که راه حل‌هایی استثنایی برای مشکلات بشر هم پیدا کند. یکی از احتمالات اسکن کل مغز انسان و تولید و قرار دادن آن در داخل یک ماشین است، به این ترتیب هوش مصنوعی می تواند مغز طبیعی بشر را بسازد که در این صورت کاربردهای زیادی خواهد داشت.

۸- فرازمینی‌ها

۸- فرازمینی‌ها

جستجو برای کشف فرازمینی‌ها و فضایی‌ها، ادامه دارد، اما بسیاری از دانشمندان از جمله استیون هاوکینگ، باور دارند که به‌جای جستجو باید راهی برای پنهان‌شدن از دست این موجودات کشف کرد. بسیاری از سیارات بسیار دور از زمین، در تئوری توانایی تولید حیات را دارند، اما آیا این اتفاق خاص، زودتر از زمین رخ‌ داده یا دیرتر؟ آیا موجودات احتمالی از انسان‌ها باهوش‌تر هستند یا ما نسبت به آن‌ها برتری داریم؟ فراتر از این مسائل، وجود ویروس‌ها و بیماری‌های واگیردار جدید را نیز نمی‌توان انکار کرد.

هاوکینگ باور داشت که اگر فضایی‌ها به زمین بیایند، اتفاقی مثل سفر کریستف کلمب به قاره آمریکا رخ خواهد داد و زمین به سیاره آن‌ها تبدیل خواهد شد. موجوداتی که بتوانند چنین فاصله‌ای را طی کنند، از انسان‌ها باهوش‌تر هستند. تجربه رابطه انسان با حیوانات نشان می‌دهد که موجود باهوش‌تر، همیشه موجودات ضعیف‌تر را به بردگی خواهد گرفت.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب «پنتاگون: موجودات فرازمینی واقعیت دارند!| ورود آدم فضایی‌ها به زمین» را حتما بخوانید.

اتفاقاتی که می‌تواند «درلحظه» جهان را به نابودی بکشاند چیست؟

اتفاقاتی که می‌تواند «درلحظه» جهان را به نابودی بکشاند چیست؟

شاید باور این موضوع برای بسیاری از ما سخت باشد، اما همان‌طور که زندگی یک انسان در یک لحظه می‌تواند پایان بپذیرد، حیات بر روی زمین نیز همان‌قدر غیر قابل پیش‌بینی است و ممکن است با یک اتفاق به‌ظاهر کوچک، برای همیشه نابود شود. در ادامه به چند مورد از این اتفاقات اشاره خواهیم کرد:

۱- شعله فضایی

۱- شعله فضایی

در سال ۲۰۱۲، حیات زمین با در معرض یک شعله و انفجار فضایی قرار گرفتن به خطر افتاد. هرچند این اتفاق، تلفات جانی نداشت، اما می‌تواند در سطحی بزرگ‌تر، به زندگی بر روی زمین پایان دهد. در این سال، خروج جرم از تاج خورشیدی که به شعله فضایی یا انفجار خورشیدی مشهور است، از مدار زمین عبور کرد و تنها چند ساعت تفاوت باعث می‌شد که زمین به نابودی کامل برسد. برخورد چنین جرمی با زمین می‌تواند انفجاری معادل چندین بمب اتم داشته باشد.

علاوه بر خطرات برخورد چنین جرم آتشینی با زمین، نابودی لایه اُزون را نیز باید در نظر گرفت. عبور این انفجار از این لایه، منجر به سوراخ شدن همیشگی اُزون خواهد شد و بدون شک زندگی زمینی را به خطر خواهد انداخت. یک تحقیق در سال ۲۰۱۷ به این نتیجه رسیده است که تا ۱۰۰ سال آینده، شاهد برخورد یک جرم خورشیدی آتشین با زمین خواهیم بود که ۱۰ هزار میلیارد دلار خسارت را به زمین وارد خواهد کرد.

۲- خطای انسانی در «برخورددهنده هادرونی بزرگ»

۲- خطای انسانی در «برخورددهنده هادرونی بزرگ»

برخورددهنده هادرونی بزرگ (Large Hadron Collider)، یک شتاب‌دهنده ذره‌ای و برخورددهنده مستقر در سازمان تحقیقاتی در سرن سوئیس است. در این آزمایشگاه، پروتون‌ها، در یک تونل ۲۷ کیلومتری شتاب گرفته و به‌اندازهٔ ۱۴ تریلیون الکترون‌ولت انرژی می‌گیرند و با هم برخورد می‌کنند تا این برخورد، ردی از بوزون هیگز (Higgs boso) را نشان‌دهد. برخورددهنده هادرونی بزرگ(LHC) بزرگ ترین و پر انرژی ترین شتاب دهنده پیچیده ذرات در جهان است. برخورد دهنده در یک تونل دایره ای شکل با محیط ۲۷ کیلومتر و عمق بین ۵۰ تا ۱۷۵ متری زمین قرار دارد. عمق ۳/۸ متری در خط لوله بتونی که در سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۸ ساخته شده به عنوان مکان برخورد بزرگ الکترون-پوزیترون در نظر گرفته شده است. LHC  مرز سوئیس و فرانسه را در ۴ نقطه قطع می کند، اما اکثر آن در فرانسه قرار دارد. ساختمان روی سطح زمین تجهیزات فرعی مانند فشرده ساز ها، تجهیزات تهویه، الکترونیک های کنترل و دستگاه های خنک کننده را دارا است.

در سال ۲۰۰۹، یک اتفاق عجیب در برخورددهنده هادرونی بزرگ رخ داد که منجر به افزایش دمای بسیار بالای این آزمایشگاه لوله‌ای شکل شد. یک تکه نان در قسمت بالایی این برخورددهنده هادرونی، دلیل اصلی افزایش دما در این تونل ۲۷ کیلومتری بود. بسیاری از دانشمندان باور دارند که وجود این تکه نان نه از طریق عوامل بیرونی، بلکه بر اثر حرکت در زمان/مکان رخ داده است. این دانشمندان باور دارند که تکرار چنین حادثه‌ای در سطح، می‌تواند زمین و تمامی موجودات زنده آن را در یک سیاه‌چاله دفن کند.

۳- انفجار پرتو گاما

۳- انفجار پرتو گاما

انفجار پرتو گاما (Gamma-Ray Burst)، یک نوع انفجار الکترومغناطیسی است که در فرکانس بسیار بالا رخ می‌دهد. این انفجار معادل انرژی خواهد بود که خورشید در طول ۱۰ میلیارد سال تولید می‌کند. یک انفجار آنی ستاره‌ای می‌تواند این شکل عجیب از آزادسازی انرژی را تولید کند. در صورت رخ دادن چنین انفجاری در منظومه شمسی، تشعشعات این انفجار، لایه اُزون زمین را نابود خواهد کرد. موضوعی که به مرگ انسان و اغلب موجودات زنده زمین منجر خواهد شد. بسیاری از دانشمندان باور دارند که چنین انفجاری پیش‌ازاین نیز رخ‌داده و به خاطر همین انفجار است که نسل بسیاری از موجودات کهن بر روی زمین، منقرض‌شده است.

۴- فرورفتن به سیاه‌چاله

۴- فرورفتن به سیاه‌چاله

 امکان فرورفتن زمین در یک سیاه‌چاله چندان دور از ذهن نیست. یک انفجار یا تصادف ابر ستاره‌ای می‌تواند سال‌ها پیش در فاصله‌ای دور رخ داده باشد. بسیاری از دانشمندان باور دارند که یک سیاه‌چاله بزرگ، روزی تمامی فضای فعلی را در خود حبس خواهد کرد. موضوعی که البته هنوز رخ نداده است، اما به وجود آمدن یک سیاه‌چاله کوچک در نزدیکی منظومه شمسی، دور از ذهن نیست. این سیاه‌چاله می‌تواند خورشید و سیاره‌های منظومه شمسی را به درون خود بکشد و حیات در زمین را برای همیشه نابود کند.

۵- افزایش متان

۵- افزایش متان

شاید باور نکنید، اما موجودات زنده‌ای هستند که می‌توانند به افزایش سطح گاز متان در زمین کمک کنند. افزایشی که ۲۵۲ سال پیش رخ داد و بیش از ۹۰ درصد موجودات دریایی و ۷۰ درصد موجودات زنده در خشکی را منقرض کرد. دانشمندان باور دارند که چنین اتفاقی ممکن است در آینده‌ای نزدیک رخ دهد و اصلاً غیرقابل پیش‌بینی نیست. افزایش سطح متان که یک گاز کشنده برای انسان است، منجر به آب شدن تمامی یخ‌های زمین خواهد شد و حیات زمین را به خطر خواهد انداخت.

۶- فروپاشی خلا

۶- فروپاشی خلا

آخرین مورد اشاره شده در این مقاله، یک اتفاق تخصصی است که سعی می‌کنیم با ساده‌ترین کلمات ممکن آن را توضیح دهیم. خلأ موجود در فضای شناخته‌شده توسط انسان، ممکن است یک شبه خلأ باشد که در کنار یک خلأ بزرگ‌تر قرارگرفته است. یک انفجار بزرگ یا یک تغییر غیرقابل پیش‌بینی در فضای موجود در این خلأ، می‌تواند منجر به فرورفتن خلأ فعلی در خلأ بزرگ شود. فرورفتنی که همراه با نابودی زمین و تمامی اجرام شناخته‌شده توسط انسان خواهد بود. البته دانشمندان هنوز از اینکه خلأ موجود یک شبه خلأ است یا خلأ واقعی، اطمینان کسب نکرده‌اند و البته عمر طولانی یک شبه خلأ نیز تا حدودی اطمینان‌بخش است.

نشانه‌های آخرالزمان از نگاه قرآن

نشانه‌های آخرالزمان از نگاه قرآن

‹‹آخرالزمان›› یا پایان دوران، همانگونه که از نام آن مشخص است به انتهای یک دوره اطلاق می‌شود و مقطعی از زمان است که در آن تغییر، از یک دوره به دوره‌ای جدید رخ می‌دهد. از آنجا که اکنون دوره دنیا برپاست، آخرالزمان به انتهای دوره دنیا مربوط می‌شود.

آخرالزمان از دیدگاه ادیان، به دورانی گفته می‌شود که وقایعی عظیم و عجیب در آن رخ می‌دهد و حاکی از انتهای زندگی به شیوه فعلی بر روی زمین است. انتظار می‌رود با سپری شدن آخرالزمان دوره جدیدی فرا برسد که با وضعیت پیشین بسیار متفاوت باشد. همچنین در این زمان است که ادیان الهی به ظهور مردی بشارت داده اند که ظلم و جور را از زمین برمی‌چیند و آن را پر از عدل و داد می‌سازد، نمونه چنین بشارت هایی در کتب آسمانی آمده است.

علائم و نشانه‌های آخرالزمان :

در این مقاله قصد داریم به چند مورد از نشانه‌های آخرالزمانی که در قرآن آمده و تا به امروز در جهان اتفاق افتاده اشاره کنیم:

۱- شکافتن کرات آسمانی

۱- شکافتن کرات آسمانی

قرآن مجید از دگرگون شدن نظام کواکب و شکافته شدن کرات آسمانی با تعبیرهایی گوناگون یاد کرده است:
«یَومَ تَمورُ السَّماءُ مَورا». [سوره ی طور آیه ی ۸]. «مور» گاه به معنای حرکت شدید و گاه به معنای حرکت دورانی است، ازاین‌رو به گرد و غباری که با حرکت باد به هر سوی پراکنده می‌گردد «مُور» گفته می‌شود. آوردن واژه «مَورا» به‌صورت مصدر، تأکیدی بر شدت این حرکت و گردش است.

سیاره پلوتو از منظومه شمسی خارج و از لیست سیارات حذف شد: پلوتو بزرگ‌ترین جسم فضایی در منظومهٔ خورشیدی است. این جرم بزرگ، از هنگام کشف در سال ۱۹۳۰ تا ۲۴ اوت ۲۰۰۶ نهمین سیاره سامانه خورشیدی بود. اما اکنون بنا بر تعریف نوین اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی یک سیاره کوتوله و همچنین به عنوان نمونهٔ نخست از رده جدید اجرام فرانپتونی به شمار می‌رود. یک سال پلوتویی به اندازه ۲۴۸ سال زمینی طول می‌کشد و پلوتو که به صورت طبیعی بعد از نپتون قرار دارد، در ۲۰ سال از این ۲۴۸ سال از مدار نپتون رد شده و به فاصله کمتری از خورشید نسبت به نپتون می‌رسد. آخرین باری که این اتفاق روی داد ۲۱ ژانویه ۱۹۷۹ بود که پلوتو مدار نپتون را قطع و وارد منطقه داخلی هشتمین سیاره سامانه خورشیدی شد و تا ۱۱ام فوریه ۱۹۹۹ که مجددا مدار نپتون را به قصد خارج قطع کرد در فاصله‌ای نزدیک‌تر به خورشید قرار داشت. بشر برای تجربه دوباره این رویداد باید تا سپتامبر ۲۲۲۶ صبر کند.

این رویداد باعث شد تا این جرم بزرگ از لیست سیارات خارج و در لیست سیاره های کوتوله قرار گیرد.

۲- گداخته شدن زمین

۲- گداخته شدن زمین

«یَومَ تَکونُ السَّماءُ کالمُهل». [سوره معارج آیه ی ۸]. روزی که آسمان چون فلز گداخته گردد!

مرگ از گرما، در نقاط سردسیر جهان: در سال ۲۰۱۹ گرمای بیش از اندازه هوا در بخش‌های جنوبی استان کبک کانادا، مرگ دست کم ۳۳ نفر را به همراه داشته است. این موج گرما، با افزایش دمای هوا تا ۳۵ درجه سانتیگراد و تشدید رطوبت همراه بوده است. به گفته مسوولان محلی، افزایش دما در کبک در دهه های گذشته بی سابقه بوده است.

۳- زلزله‌های شدید

۳- زلزله‌های شدید

«اِذا زُلزِلَتِ الاَرضُ زِلزالَها • واَخرَجَتِ الاَرضُ اَثقالَها» [زلزال آیه ی ۲۱] و چنان از هم شکافته می‌شود که اجساد به سرعت از آن جدا شوند:«یَومَ تَشَقَّقُ الاَرضُ عَنهُم سِراعا». [سوره ق آیه ۴۴] قرآن این زلزله را «عظیم» وصف کرده و بیان داشته که با وقوع آن، هر شیردهنده‌ای از فرزند شیرخوارش غافل می‌شود و هر آبستنی بار خود را فرو می‌نهد و همه مردم چون مستان به نظر می‌آیند:«اِنَّ زَلزَلَةَ السّاعَةِ شَیءٌ عَظیم • یَومَ تَرَونَها تَذهَلُ کُلُّ مُرضِعَة عَمّا اَرضَعَت وتَضَعُ کُلُّ ذاتِ حَمل حَملَها وتَرَی النّاسَ سُک ری وما هُم بِسُک ری ول کِنَّ عَذابَ اللّهِ شَدید». [سوره حج آیه ۲۱] از زلزله زمین در آیاتی دیگر با واژه‌های «رَجْف» و «رَجّ» به معنای لرزش و حرکت شدید یاد شده است:«یَومَ تَرجُفُ الرّاجِفَة • تَتبَعُهَا الرّادِفَة»، [نازعات 76] «یَومَ‌تَرجُفُ الاَرضُ والجِبالُ»، [مزمل 14] «اِذا‌رُجَّتِ الاَرضُ رَجا». [واقعه 4]

۳- زلزله‌های شدید

زلزله سوماترا در اندونزی، ۹/۱ ریشتر: زلزله سوماترا در تاریخ ۲۶ دسامبر سال ۲۰۰۴ در کشور اندونزی اتفاق افتاد. این زلزله نه تنها از نظر خسارات جانی و مالی، بلکه از نظر روحی و روانی نیز تاثیرات مخربی گذاشت. عمق این فاجعه زمانی مشخص شد که روز بعد از کریسمس یا همان باکسینگ دی، روزی که مردم کادوهای کریسمس خود را بسته بندی می کنند،  با این سونامی یک زمان شد، و به همین خاطر اثر روانی این زلزله بسیار زیاد بود. در مجموع ۲۲۷۹۰۰ نفر در این سونامی جان خود را از دست دادند و یا ناپدید شدند که البته فرض بر این قرار گرفت که آن ها مرده اند. ضمن این که در ۱۴ کشور جنوب آسیا و شرق آفریقا بیش از ۱۷ میلیون نفر از مردم ساکن در این مناطق نیز آواره شدند. مرکز این زلزله ی بزرگ در ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرق باندآسه اندونزی در عمق ۳۰ کیلومتری بوده است. چند روز بعد در ۲۸ دسامبر آتشفشانی نزدیکی باراتنگ،در جزایر آندامار فعال شد که به نظر می رسد با زلزله ارتباط داشته است!

۳- زلزله‌های شدید

زلزله والدیویا، شیلی ۹/۵ ریشتر: زلزله ی والدیویا در تاریخ ۲۲ مه سال ۱۹۶۰ در شیلی اتفاق افتاد و تا به امروز از بزرگ ترین زلزله های جهان بوده است. این زلزله، ۱۶۵۵ نفر را کشت و به ۳ هزار نفر آسیب جانی وارد کرد و ۲ میلیون نفر را آواره کرد. این زلزله ۵۵۰ میلیون دلار خسارت به شیلی وارد کرد، ضمن این که سونامی باعث  مرگ و میر بسیاری شد و تا هاوایی، ژاپن و فیلیپین را دچار خسارات جانی و مالی کرد. منطقه ی گسست زلزله بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر طول داشت. ۲ روز بعد از زلزله ابتدایی، آتشفشان پویهوئه فعال شد و تا چند هفته دود و خاکستر در جوی به اندازه ۶ کیلومتر منتشر می کرد.

اگر این مقاله برایتان مفید بود، حتما آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه دانش و تخصص دارید، تجربه‌ها و دانش خودتان را برای بهبود این مقاله با ما در میان بگذارید.

مقالات دیگر از این نویسنده

منابع

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
87 نظرات
 1. امیر می گوید

  این مقالات منفی چیه مینویسین.واقعا چه فایده ای داره خوندن این نوع مطالب؟

  1. سارا حقگو می گوید

   کجای این مقاله منفیه؟؟؟؟ واقعیت دردناک و تلخه! خوندن این مطالب باعث میشه زنگ خطری باشه تا کمی انسان بهتری باشیم و در قبال جامعمون مسئول باشیم!این یه مقاله‌ی علمی راجع به وضع کنونی و آینده جهانه!!! بلایی که خودمون سر جهان هستی آوردیم! اگر منفیه مشکل از خودمونه که کره‌زمین رو با کارای اشتباهمون داریم رو به انقراض میکشونیم!!

   1. علی اسماعیل زاده می گوید

    سلام خسته نباشین سارا خانم
    کاملا درست میگین و حق با شماست
    منم امیدوارم ک ازین بلاها جون سالم ب در ببریم با اینکه هر چه زودتر ظهور اتفاق بیفته

    1. سارا حقگو می گوید

     سلام، به امید خدا

    2. Ali می گوید

     متاسفانه شایدم نه

 2. Nima می گوید

  واقعا هر لحظه امکان داره این اتفاقات بیفته خیلی مفید بود مرسی

 3. Nima می گوید

  یچیز تو این موقعیت براتون عجیب نیست،
  کرونا.
  شهاب سنگ.
  اگه شهاب سنگ به زمین برخورد کنه همه نمی میرن و تعدادی ادم ها زنده می مونن و عصر یخبندان میشه کرونا رو انداختن بین مردم تا جمعیت سبک شه و برای عصر یخبندان اماده بشیم
  این نظر منه

 4. u = mgh می گوید

  در مقامه ای نوشته شده بود هاوکینگ پیش بینی کرده 200 سال اینده زمین از بین میره احتمالا یکی از این اتفاقات قراره 200 سال اینده رخ بده من می گم باید دنبال سیاره هایی مانند زمین باشیم زمین را ترک کرده و به سیاره ای دیگر برویم اما مشکل اینجاست برای جابه جایی همه ی مردم به انرژی بسیار زیادی که حتی نمی توانیم فکرشو کنیم نیاز داریم و همچنین فکر نکنم سیاره ای وجود داشته باشد که امکان زندگی در انجا وجود داشته باشد تازه ممکن است که سیاره بسیار از ما فاصله داشته باشد و یا باید جرم سیاره را خیلی کم کرده و انرژی را زیاد کنیم که باز به مشکل هزینه برمی خوریم یا مردم رو به طوری که انزیم های بدن زمان این رو نداشته باشند که ساختار بدن مارو نابود کنند که باز به مشکل هزیینه بر می خوریم یا می توانیم چندین سال صبر کنیم تا به سیاره ی دیگر برسیم می دونم چقدر حرف زدم اما نظر من اینه

  1. رامین می گوید

   مثلا به چه دردی میخوریم که بریم یه سیاره دیگه را نابود کنیم. شما رو به خدا فقط یه نیگاه کنید به این چندین هزار سال سیر تکامل واقعا اگه نباشیم یا باشیم آفتاب طلوع نمیکنه و شب نمیاد. دست بردارید از این مزخرفات و حماقتهای بیخود

   1. مهنا می گوید

    اره عزیز همشون چرتو پرته قاضی خداست هرچی خدا بخونه همون میشه
    در زمن شما هم ننی دونید اینده چی می شه قفط بلدین ادمارو بترسونید فقط اون قسمت ایاتش درسته چون خدا گفته

 5. u = m g h می گوید

  انزیم های بدن را یخ کنیم

 6. مهدی می گوید

  برای سلامتی اقا امام زمان صلوات

  هر چه خداوند بخواهد همان میشود

 7. amir می گوید

  میشه یکمی درباره خلا بیشتر توضیح بدین

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام چشم حتما مطلب رو آپدیت خواهم کرد.

   1. behzad_turk می گوید

    از زیر خدا نمیشه فرار کرد اون چیزی که باید بشه میشه والسلام

 8. غزل می گوید

  من شنیدم این شهاب سهنگی که تو راهه یه شهاب سنگ نیست و یک ستارست و گمان زنی هایی وجود داره که میگن این ستاره همون ستاره ی طارق که سوره ای به اسم اون تو قران هست قران بهش قسم خورده کع روزی به زمین میخوره و از نشانه های اخرالزمانه…مرگ کلی ادم به خاطر کرونا…میلاد امام زمان و این شهاب سنگ شاید از نشانه های ظهور مهدی موعود باشه ولی اون شهاب سنگ واقعن همون ستاره ی طارقه؟… من که رفتم توبه کنم خخخ

  1. Yasin-nr می گوید

   ناسا گفته که اگر %7در تحقیقاتمون در مورد برخورد شهاب سنگ ۴ کیلومتری اشتباه کنیم به زمین برخورد خواهد کرد تنها هفت درصد?

 9. فاطمه می گوید

  بلاخره بایدیک روزبشرنابودمیشدمسل دایناسورهامگرنه زمین هیچ غذای براش باقی نمیمونه وهمگی خواهیم مرداین باعس میشه که زمین دوباره خودش بازسازی کنه!

  1. محمد می گوید

   همونطور که ی روز اومدیم ی روزم میریم

  2. ابوالفضل می گوید

   حالا ک ی روز گذشتو شهاب سنگ نخور ?
   ولی اگه میخورد اونم با ابعاد 4 کیلومتری و سرعت 30 هزار کیلومتر در ثانیه………یعنی زمین بادکنکه و اون شهاب سنگ تیر اسنایپر………یعنی اگه میخورد زمین پودرشم باقی نمیموند?

 10. محمد می گوید

  همونطور که ی روز اومدیم ی روزم میریم

 11. Maryam♡ می گوید

  نظرات آموزنده تر از خود مطالبه

 12. Ehsan می گوید

  واقعا وقتی انقدر به مرگ نزدیکیم برایه چی انقدر خودمونو درگیر زندگی میکنیم.فقط باید از هر لحظمون لذت ببریم و اینهمه استرسو نگرانیو بزاریم کنار و واسه چیزایه الکی خودمونو آزار ندیمو ناراحت نشیم.

 13. سپی می گوید

  برید توبه کنین نماز بخونین روزه بگیرین تا شهاب سنگ نیومده حداقل ی توشه واسه اخرتتون جمع کرده باشین

  1. Artin می گوید

   من که برام مهم نیست ولی جوون مرگ میشم با آرزو هام میمیرم

 14. سپی می گوید

  برید توبه کنین نماز بخونین روزه بگیرین تا شهاب سنگ نیومده حداقل ی توشه واسه اخرتتون جمع کرده باشین
  ..

 15. ابراهیمی می گوید

  با سلام
  وقایع آخر الزمان اتفاقاتی است که کسی آنها را نخواهد دید یعنی قیامت. در قرآن هم آمده است. ظهور مولا قبل از قیامت می باشد و بعد از ظهور دوره ای جدید با زمینی پر از عدل و قسط آغاز می شود. در نوشته فوق ظهور بعد از قیامت است! لطفا توجه شود. غربی ها از این گفته ها و سیاره ها زیاد تراشیده اند بیست سال پیش گفتند صد و بیست سال دیگر و الان می گویند امسال. البته اینها به حضرت مهدی علیه السلام قائل نيستند و به دروغ های ذهنی عده ای یاوه گو اعتماد دارند. اینها اگر راست می گویند چرا برای صد سال دیگرشان نقشه می کشند اما دیگران را با مرگ می ترسانند؟ بله اینها تلنگر است که هر لحظه به یاد خدا باشیم و در عین حال امیدوار.

 16. علی تقی می گوید

  سلام
  1_در 23 نوامبر 2035 میلادی مصادف با 2 آذرماه 1414 خورشیدی و 23 رمضان 1457 قمری صبح روز جمعه تکه سنگ جدا شده از یک شهاب سنگ بزرگ در خلیج عدن سقوط خواهد کرد
  2_تا عید نوروز سال1415 خورشیدی فقط 2 میلیارد انسان بر روی کره خاکی باقی خواهد ماند، عده ای بر اثر کرونا و امثال کرونا و سایر بلایای طبیعی، و عده ای هم در اثر جنگ و خونریزی های شدید از بین خواهند رفت
  3_از همین امسال (1399 هجری شمسی) تا هفت سال نزولات آسمانی بسیار فراوان خواهد بود و بعد از هفت سال فراوانی، هفت سال دیگر قحطی و خشکسالی بی سابقه ای بوجود خواهد آمد و بعد از هفت سال قحطی دوباره یک سال باران و برف فراوانی خواهد بارید
  لطفا همه را به خاطر بسپارید و منتظر باشید
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر

  1. Mohammad می گوید

   هیچکی نمیتونه آینده رو پیش بینی کنه و کسانی که اینکار رو میکنم قطعا دروغگو هستند

  2. المیرا می گوید

   شما از کجا اینا رو میدونیید؟؟؟!!!

  3. مهدی می گوید

   هیچ کس از آینده خبر نداره جز خدا.

  4. علی می گوید

   سلام
   مبنای حرف های شما چیه ؟!

 17. Mohammad می گوید

  این شهاب سنگها به زمین به احتمال زیاد نمیخوره شما اصلا میدونید یه شهاب سنگ به قطر 15 کیلومتری از 46000 کیلومتری زمین رد شد این شهاب سنگه هم کوچیکتر هم دورتر از رمینه

 18. Masoum می گوید

  واقعا راسته؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام بله این مقاله بر اساس مستندات علمی تنظیم شده و کاملا درسته.

 19. hesam می گوید

  سلام
  هم راسته
  هم نه چون تا امام زمان ظهور نکنه هیچ اتفاقی نمیفته

 20. علی تقی می گوید

  سلام
  مطالبی را که بنده 3هفته پیش خدمتتان عرض کردم از خودم نبود بلکه مقداری مربوط به عرایض مرحوم حضرت آیت الله بهجت در جلسات خصوصیشان بود و مقداری هم مربوط به مطالعات فراوان و تحقیق های بسیار بنده درباره احادیث معتبر در رابطه با مسائل آخرالزمان، هست.

 21. رضا می گوید

  ینی نمیتونن اجسامی که درحال نزدیک شدن به زمین هستن رو تو فضا نابود کنن؟ حتما وقتی فضاپیما میسازن این کارم میتونن بکنن فقط میخوان با روح و روان ما بازی کنن. البته هیچ اتفاقی غیرممکن نیست شاید یجور دیگه زمین از بین بره ولی کشورهای قدرتمند تاجایی که بتونن حتما دربرابر حداقل نابودی خودشون مقاومت میکنن. موفق باشید✋??

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام
   ممنونم که نظراتتون رو برای ما مینویسید! با تشکر

 22. مهدی می گوید

  دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ…. در نتیجه لبخند بزنید و شاد باشید

  1. سارا حقگو می گوید

   دقیقا همینطوره . ممنون از ثبت نظرتون

 23. سامین می گوید

  به نظر من خدا میدونه که کی قراره این اتفاقا بیوفته کسی دیگه از اینده حبر نداره امید وارم امام زمان زود ظهور کنه

  1. سارا حقگو می گوید

   بله قطعا!

 24. می دونم تهش می میرم می گوید

  ببینید،نمی دونم چی بگم،اینا احتمالیه،ولی بهتون میگم، من بدجور به این نتیجه رسیدم که ما به خودمان آسیب زده و درمیگذریم. شاید هم جهان یک واقعیت تخیلی باشه(نوشته: “تئوری مغز های در خمره” را بخوانید). به هر حال. من دارم سعی میکنم خودمو آماده کنم. اگه مثل ما می خواین باشین،به پروژه “bad cat”(مخفف بررسی دوره ای کره ی تابستانه)بپیوندید. نمی خوام خودمو معرفی کنم، می خوام مثل “بنکسی”(نقاشی دیواری کش مرموز و ناشناس) ناشناخته باشم.خواهیم دید دوستان 🙂

 25. می دونم تهش می میرم می گوید

  از بوزون هیگز بپرهیزید.خدا لعنتش کنه.چیز خفنی نیست

 26. mohammad می گوید

  بسیار مطالب فوق‌العاده‌ای بود

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما دوست عزیز که نظراتتون رو برامون مینویسید

 27. علیرضا می گوید

  بشریت باید نابود بشه این قانون طبیعته
  اگه دقت کنید میبینید که انسان توش دخالت داره ما رو به فنا میفرسته
  نمیدونم انسان ها چرا عبرت نمی گیرن چرا تاریخ رو مطالعه نمی کنن خدا قرآن رو نازل کرد تا عبرت بگیربم نه اینکه به عدبی چاپ کنیم بخونیم ولی چیزی نفهمیم
  انسان با زیاده خواهی خودش قیامت به پا میکنه خدا که شخصا نمیاد شمشیر بکشه
  از دوران معجزه تا حالا خدا بجز توی قدرت های معنوی مثل اعتقاد با ما کارب نداره
  اگه میتونستیم بفهمیم چند نفر حق الناس گردنشونه میفهمیدیم شاید بیش از 80 درصد کل مردم از شروع تا پایان
  به نظر من اگه کسی حق الناس گردنش نباشه میره بهشت
  آیا امام زمان می خواد بیاد چندین میلیون نفر که دین الهی ندارنو با شمشیر بکشه
  کمی منطقی باشیم
  از ماست که بر ماست …………………. از شروع تا پایان

  1. م می گوید

   نه اونا خودشون خودشون رو ازبین میبرن درضمن اونا دین داشتن خصوصا مسیح ولی گذاشتن

 28. ایلیا می گوید

  واقعا عالی بود برام خیلی جذاب بود

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از ثبت نظرتون

 29. cr7 می گوید

  خداوند به همه ی ما رهم کنه اخر الزمان که نزدیکه

 30. محمد می گوید

  باسلام. دوستان ارجمند من خودم شخصا تمام اتفاقات ونظریات راجع به این دست مسایل رو بادقت پیگیری میکنم وهمش رو قبول دارم😓یادتون نره که ماتو دوران اخرالزمان هستیم واین دوران شاید100سال باشه شاید500سال.ایت ا…قاضی 150سال پیش فرمودند که همه درها دیگه بسته شد درادامه توصیه فرمودند که ماانسانها فقط اعمال نمازپنج گانه ویومیه خودمون روبه جابیاریم ولی متاسفانه دراین دوران خیلها هستن که حتی ماهی یک بارهم یه ایه ازقران نمیخونن چه برسه ب نماز.والسلام.اللهم عجل لولیک الفجر🙌

 31. سعید می گوید

  مقاله خوبی بود ولی آخرش زدی تو جاده خاکی و ارتباط دادن گودرز و شقایق…

 32. مهدیس می گوید

  واقعا عالی بود. مرسی از مطالب خوبتون.

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما مخاطب عزیز که نظراتتون رو ثبت میکنید

 33. چنجه.جوجه.لقمه کباب می گوید

  من که واسم مهم نیست.من میخواستم خودکشی کنم ولی چون درد داشت میترسیدم نکردم حالا اگه جهان نابود میشه منم میمیرم و اصلا از نابودی جهان نمیترسم.من یه خواب دیدم که داشتم کباب میپختم یهو جهان نابود شد.بعد من رفتم تو مواد مذاب و لی نمردم اصلا درد نداشت.فکر کنم تعبیرش اینه که تو موجودات رو کباب میکنی منم کبابت میکنم البته من بدون گوشت نمیتونم زندگی کنم.بعدم من اصلا نمیفهمم ازدم فضایی ها وجود دارن؟

 34. Nazanin می گوید

  من تا همین چند سال پیش اینارو باور نمیکردم فک میکردم شایعه س ولی خب با توجه ب کرونا و این همه بلایی ک داره سرمون میاد واقن باورم شد. من حاضرم خودکشی کنم ولی این روزا و نمبینم خیلی بده. ولی من اگه جای خدا بودم هیچوقت این کاراو نمیکردم میزاشتم مردم ب زندگیشون برسن خوشبخت باشن خوشحال باشن ولی مث اینکه خدا این چیزا رو نمیخواد‌.

 35. فریبرز می گوید

  سلام …من 37 سالمه از وقتی پدر بزرگ و مادربزرگ و افراد هم سناشون فوت کردند که در عرض یک دهه بود .. یک شوکی در من به وجود امد که زمان مثل نور داره میره بالا شاید یک نواختی زندگیم یا مشکل روحی روانی باشه ..اما بیشتر مواقع به مرگ فکر می کنم که یک روزی الز دنیا مادی به دنیای ارواح راه پیدا می کنم … و اسراری را مشاهده می کنم که در ذهنم نمی گنجید ….بعد زنده می شوم قیامت را تجربه می کنم ان سختیها ی ان بعد معلوم نیست به کجا روم ..ای خدا

 36. Ak117 می گوید

  عواملی نابودگری که طی این قرون اخیر شاهدشون
  هستیم گرمایش کره زمین که باعث آب شدن یخ
  های قطب شمال و جنوب کره زمین میشه جنگ ها
  باعث اینا ماییم و الان داریم تاوان کارهایی که کردیمو
  پس میدیم قحطی گرسنگی و جنگ های کثیفی که
  که ما انسان ها به وجود آردیم فقط درباره زمینه
  انفجار اجسام آسمانی با یکدیگر سیاهچاله ها پرتو های
  کشنده و سرطان زا و شاید فجایع کیهانی که که هنوز
  کشفشون نکردیم و هر لحظه ممکنه یکی از ای بلاها
  شاید چنتاشون شاید همشون سرمون بیاد
  اینا باید برای ما انسان ها درس عبرت باشه
  ولی ما سرمونو کردیم زیر برف و دل به این جهان
  زود گذر بستیم
  یا شاید بی ثباتی یا فرا زمینی ها که هنوز کشفشون
  نکردیم که شاید باهوش تر شاید ضریب هوشی کمتری
  نسبت به ما داشته باشه بتونن مارو نابود کنن
  این مقاله به من یاد داد دل بستن به این جهان یعنی
  هوای نفسانی بعضی چیزا از درک ما خارجن
  مهم اینه که ما چه نقشی توش ایفا میکنیم
  یا تا هرجا میخوای میتونی خودتو گول بزنی
  ولی تهش یه استخوان ازت میمونه
  این دنیا جای دل بستن نداره

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از ثبت نظرتون.

 37. Ak117 می گوید

  زمان=حرکت
  هر چیزی حرکت کنه زمان براش میگذره به ثانیه به ساعت‌ به روز و وقتی زمان میگذره یعنی همه چیز
  در حرکته بلا استثناء و ما در طول زمانی که صرف شد
  تا حرکت کنیم چقدر تونستیم مفید باشیم چقدر تونستیم
  برا خودمون اطرافیان این کره آبی مفید باشیم نگاه کنیم
  به تاریخ بشریت فقط جنگ بود و کشتار و همینجور
  قحطی ها گرسنگی ها بیماری های همه گیر
  بی عدالتی ها بی فکری هاخود خواهی ها مغرور بودن
  ها نگاه می‌کنیم 96% ضرره پس بلاهایی که تو این
  کره آبی داره سرمون میاد حقمونه آینده نوشته نشده ما آیندهرومیسازیم یا شاید هم خرابترش کنیم
  بیاید درس عبرت بگیریم
  متشکرم که این مقاله رو گذاشتید نه بخاطر اینکه
  از لحاظ علمی یه چیزی یاد گرفتم بخاطر اینکه از
  درس عبرت گرفتم

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما که مقالات مارو می‌خونید و نظراتتون رو ثبت می‌کنید.

 38. ناشناس می گوید

  سلام دوستان همه ی ما خواهیم مرد چون قرآن گفته:انا لله و انا الیه راجعون بازگشت همه به سوی اوست
  همه ی ما پیش خدا میریم چون روز قیامت خداوند ما رو باز خواست میکنه که این همه مدت داخل زمین بودیم برای اون چیکار کردیم شاید خیلی از آدما باورشون نشه ولی من خواب مرگم رو دیدم حتی آخرت رو دیدم حتی اینکه روحم که از بدنم جدا شد رو دیدم من داخل اون دنیا خدا رو مانند نوری امیدبخش و آرامش دیدم واقعا اگه میخواید خدا رو درک کنید قلب و ذاتتون رو پاک کنید قطعا خدا نشانه ای از خودش بهتون میده که بفهمید زندگی پس از مرگ خیلی گسترده هست و خدا بر همه چیز حکمرانی میکنه نامه ی اعمال ما چیزی نوشته نمیشه همه خود به خود هک میشن و حتی کوچک ترین کارتون فراموش نمیشه مرگ ترسناک نیست اگر به خدا ایمان داشته باشی من یه خاطره از خودم میگم شاید خیلیاتون بخونید باور نکنیدو بگید من دروغگو هستم میدونم حق دارید ولی این دیگه بستگی به خودتون داره من یه بار دقیقا نمیدونم خواب بودم یا مرده بودم ولی میدونم که روحم از تنم جدا شده بود روی هوا بودم حتی اطرافیانم رو دیدم که خوابیده بودن خودم رو دیدم که بی حرکت خوابیده بودم از سقف خونه که خارج شدم خونه هایی رو دیدم که بعضی هاشون نورانی بودن و بعضیاشون تاریک و آدمهایی رو می دیدم که روحشون از سقف خونه میرفت بالا و وارد یه توده درخشنده میشد منم چشمام رو بستم و به سرعت از یک جایی به یک جای دیگه منتقل شدم و وارد یک دو راهی شدم حتی بهشت و جهنمم مامور داره و هر کدوم یه جورن….قسمت جهنم حتی از دور ترین نقطش زجر رو احساس میکردی و این خیلی وحشتناک بود برای من از قسمت بهشت دوتا مامور اومد و یک دفتر خیلی بزرگی دستشون بود نگاهی به من بعد به دفتر کردن و گفتن که وقت مرگم نیست ولی اجازه دادن که اونجا رو ببینم من رو بردن داخل بهشت یه جای خیلی شلوغی بود من اونجا یک عالمه مرده رو دیدم خیلی ها رو حتی اجداد قبل خودم رو دیدم همه جوون بودن بخدا چه زندگی خوبی داشتن کسی چیزی بنام غم نداشت مال براشون ارزش نداشت و فقط از خدا شکر گذار بودن میدونید آخرت سیرت آدمی براشون مهمه و جالب اینجاست که من برادرم یازده ساله که مرده و خواهرم ۱۹ ساله که مرده و من اون دنیا هر دو رو دیدم حالشون خیلی خوب بود خیلی خیلی خیلی خوب بود اونا بچه بودن بودن که مرده بودن ولی وقتی دیدمشون بزرگ شده بودن حتی جایگاهم رو دیدم و من داخل خواب گریه کردم همه ی مرده هایی که من حتی نمیشناختمشون بهم هدیه دادن میدونید چرا ?بخاطر اینکه هر جمعه دعا یا فاتحه هدیه میکنم به روح تمام مردگان و مردها خیلی سپاسگذارن و حرف آخرم و هدفم از این همه حرف این بود اینکه دنیا خیلی بی ارزشه انسانیت داشته باشیم چشممون پاک و نیتمون صاف و مهمترینش ارزش ما این دنیا نیست خداست خدا روحش رو در ما دمید پس ما اگر پاک باشیم قطعا جزئی از خدا خواهیم بود و من خودم عاشق خدام از وقتی خدا رو پیدا کردم زندگیم هزاران درجه عوض شده ببخشید خیلی حرف زدم ولی خدا خیلی چیزا نشونم داد که قابل گفتن نیست و اینم بدونید منم یک آدم معمولیم فقط ذات و قلبم رو پاک و خدایی کردم و در این راه خیلی سختی کشیدم امیدوارم که عاشق خدا باشید چون اون عاشق ماست حتی اگه بدترین فرد روی زمین باشیم همتون رو دوست دارم چون ما همه یکی هستیم و از یک جا منشا میگیرم یا حق

 39. آرمان می گوید

  توی مسلمون برو فکر خدا و نماز و روزه ت باش و در ضمن هر روز روی اعصاب بقیه نباش و توی کار بقیه دخالت نکن و مثل ادم زندگی کن و کاری به کار دیگران نداشته باش، توی جاده هم وقتی نوشته حداکثر سرعت 60 کیلومتر در ساعت و من دارم همین سرعت میرم ، پشت سر من هی بوق و چراغ نزن و بعدش از سمت چپم سبقت بگیر و فحش بده ، یه سر برو خارج ببین مردم چطور در ارامش زندگی میکنن و روی اعصاب هم نیستن

 40. آرمان می گوید

  عزیز این چیزایی که گفتی از تفکرات تو سرچشمه میگیره ، خواب ما بازگشت احساسات ما هستن ، افسانه هایی که شنیدی رو باور نکن

 41. Afsane می گوید

  یه ستاره ای هست که اون توی آسمان ظاهر میشه و اگه اون ظاهر بشه تمام درهای توبه به روی همه بسته میشه اینو بدونید که اخرالزمان خیلی نزدیکه پس تا میتونین به درگاه خدا استغفار کنین تا ببخشتتون. این مطلب رو حضرت محمد(ص)درخواب شیخ احمد بعد ازقرآن خواندن به خواب رفتند به خوابش آمده بودند خواهشن دست از کارهایی که وادارمون میکنه خودمونو و اخرتمونو به عذاب وحشتناکی تبدیل کنه برداریم.

 42. داش احمد سایه وند می گوید

  مهم نیست کی وچه جوری میمیریم مهم خودمونیم به خودمون برسیم .

 43. ارش می گوید

  سلام به نظر من فیلم واتر و ورد رو تماشا کنید دنیایی بعد از ما چنین میشه همه جهان یک اقیانوس بیکران با گرم شدن زمین این انتظار دور از ذهن نیست البته نه به اون شکل انسان از اب انرژی و چیزهای ارزشمندی بدست میاره که ارزش زیستن در اب رو داره دیگه خشکی نداریم همه چی اب خواهد بود البته از مرگ هم نترسید تمام بدن ما از انرژی تشکیل شده فعلا در قالب انسان ولی بعد از مرگ ماهیت ما تغییر میکنه که تمام ابعاد رو بتونیم درک کنیم ما بعد از مرگ هزاران سال با ماهیت و شکل خاصی سپری خواهیم کرد و باز دوباره تکامل پیاده میکنیم و باز ابعاد ببیشتر به همین ترتیب زندگی ما ادامه داره و هیچ وقت قرار نیست از بین بدیم چون ماهیت دنیا از اذل بوده و بی نهایت است ما همیشه بودیم و خواهیم بود مرگ پایان راه نیست آغاز است

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از پیشنهادتون! مرسی که نظراتتون رو برامون مینویسید!

 44. ناشناس می گوید

  واقعا چرا فکر میکنی که اینا همش از رو احساسات ادماست شاید واقعا واقعیت داشته باشه مگه روح ما از اون بالا سریمون نیست?

 45. Mohamd می گوید

  والله اینطور که من میبینم اینا همه واقعیت داره زمین یه روزی به وجود اومد یه روزی هم میره ممنون از مقاله تون

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما مخاطب عزیز!

   1. Sacho می گوید

    دیگه ما از دایناسور ها که گردن کلفت تر نیستیم.تقی به توقی بخوره …زو.‌دادیمو قبضو گرفتیم.

 46. Soheil می گوید

  مدرسه گفته بود راجب پایان دنیا تحقیق کنیم عین همین مطالبو نوشتم
  فقطم من از معلم بیس گرفتم
  مرسی ساراخانوم بابت مقاله ی خوبت واقعا کارمو راه انداخ خخخ

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، چقدر خوب که براتون مفید بوده. ممنون از شما مخاطب عزیز

 47. من می گوید

  حقیقت انسان به روحشه که جاودانه است. این همه بحپ در مورد نابودی جهان مربوط به مسائل مادیه. شما اصل قضیه که روح و بعد فرامادی انسان هستش رو فراموش کردید.

 48. من می گوید

  اون دوستی ام که گفت خواب بازگشت احساسات ماست، رویای صادقه و دیدن وقایع اینده در خواب رو چی کارش میکنه؟ اینده رو که حس نکردیم پس چجوری گاهی اوقات تو خواب چیزایی میبینیم که بعدا اتفاق میوفتن؟ اگرم برا کسی اتفاق نیوفتاده دلیل بر نبودنش نیست. در مورد رویای صادقه تحقیق کنید اون وقت میفهمید خواب فقط بازگشت احساسات نیست.

 49. Dior می گوید

  اون فرد محترمی که گفت برای سلامتی آقا امام زمان صلوات بفرستید
  یعنی کسانی مثل تو مارو به اینجا رسوندن تو این تکنولوژی علم هنوز میگی امام زمان ظهور میکنه
  بسه دیگه این دیوونه بازیارو جمع کنید

 50. امیرحسین می گوید

  ایشالله اجنه مجنه ها بیان بره اخرالزمان

 51. يگانه می گوید

  راستش نگران شدم و از طرفی به شگفتی آمدم. ممکنه هر اتفاقی رخ بده! پس بهتره خودمون رو برای آینده آماده کنیم. ممنون بابت اطلاعات ❤️

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما مخاطب عزیز

 52. يگانه می گوید

  شخصی که میگه ظهور امام زمان یه دیوانه بازی هست، باید اینو بگم که به هیچ وجه مجنون گری نیست. درسته که تکنولوژی پیشرفته شده و به طور کلی الان دنیا و علم در حالت پیشرفت هستند، اما این دلیل بر این نیست که اعتقاد رو از دست بدیم.

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنون که اطلاعاتتون رو با ما در میون میگذاید.

 53. سیدهادی ابراهیمی می گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سبحان الله من جعل خزائنه بین الکاف والنون انما امروه اذاارادشیا له کن فیکون
  همگی دل به کرم خداببندیدوازهیچ چیزی هراسی نداشته باشیدهمتونو بخدای بزرگ میسپارم

 54. Razayeg می گوید

  شما همچیزو در پایانش میبینید خاک تو سرتون با این علمتون دنیا بی پایانه همچیز بی پایانه چون خدا جاودانه است اگرم مسلمان باشید مسلمان واقعی نیستید چون بجز قیامت و اخر زمان باید رستاخیز و اون دنیا را در نظر بگیرید مرگ هم پایانی نداره شروعی دوباره در دنیا ارواح سوالم اینه شما چند ملیون سال پیش بودی که این همه نظریه چرند رو به انسان ها میدی اول مواد مذاب و خاک بود خیر اگر اینطوره چه چیزی اینارو بوجود اورد اصلا اول هوا و اسمان بوجود امد قبلش چی باعث بود هوا خلق بشه یا بوجود بیاد حتی عدد ها ثابت کردند شروع دارند اما چیزی به نام پایان ندارند و نخواهند داشت تا 100000000000هم برسید بازم تمام نمیشه من خودم به خوبی از این دنیا بیشتر از شما خبر دارم تظاهر نمیکنم واقعیتو میگم و سعی کنید مزخرفات موجودات فضایی رو باور نکنید چیزی به نام موجودات فضایی وجود خارجی نداره اینا همش توطئه غربی هاست دوم درسته انسان اشرف مخلوقاته اما نیست زیرا هر موجودی با خدا باشد اشرف مخلوقات است نه موجودات شیطانی فرقی نباشد که انس و جن یا حیوان باشد دوم جنیان به شکل موجودات فضایی در امدن اگر وجود داشتن هم تمام دنیا پایگاهشونو با ماهواره رصد میکردند هم سفینه های فضایی رو کاملا واضح رسد میکردند و این ها و اون گفته پوتین و کفش و چاروق همه خراف کذب کفر و دروغی بیش نیست یکم جون من تعقل کنید خدا در قرآن گفته من انسان ها و دنیا ها خلق کردم نگفت من موجودات فضایی خلق کردم و اینکه موجوداتی در اسمان زندگی میکنند منظور پرندگان است و فرشتگان و جنیان بال دار یا هوا شکل دود شکل و یکی هم حوریان دست نخورده بهشتی همون ارواح دست نخورده بهشتی هست که از بعد و دنیا دیگه به این دنیا بهشتش منتقل شده به نظرم پیشنهاد میدم بیشتر و دقیق تر مطالعه کنید حرف اینو اونو باور نکنید با قضاوت صحیح اطلاعات کسب کنید نه با قضاوت غلط دیگران اتفاقا خودم کتاب مینویسم و دانشمندم و درباره علوم ماورا الهی و شیطانی علوم کیهان و علوم نظری تحقیق میکنم اگرم بخوام نظریه پردازی کنم مثل این دانشمند هایی قلابی تخیل پردازی نمیکنم از عقلم کمک میگیرم تا با دیدن اون چیزیزکه هست گذشته و آینده رو ببینم نه اینکه عقلمو بدم دست بقیه ادما شما هم ندید عیدتون مبارک و تسلیت به همه ادم های خوب و نسبتا خوب

 55. فرشاد می گوید

  بابا اینا همه شایع است اگه قرار بود دنیا اینطوری نابود بشه پس استغفرالله امام زمان الکی اینقدر غایب بود

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021