افزایش ۲۰درصدی عوارض خروج از کشور ابلاغ شد

0 14

عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ به بانک ملی ابلاغ شد.

در لایحه بودجه سال جاری تغییراتی درباره عوارض خروج از کشور اعمال شده است، از جمله این تغییریات میتوان به افزایش عوارض خروج از کشور برای سفر اول از ۲۲۰ هزار تومان به ۲۶۴ هزار تومان، اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ امید علی پارسا در مکاتبه ای با رئیس بانک ملی عوارض خروج از کشور در سال ۹۹، موضوع ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده به موجب قانون بودجه سال جاری را ابلاغ کرد.

عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ برای سفر اول هر مسافر ایرانی به خارج از کشور به غیر از سفرهای زیارتی،  264 هزار تومان در نظر گرفته‌ شده است و برای سفر دوم با افزایش ۵۰ درصدی این هزینه به مبلغ ۳۹۶ هزارتومان می‌رسد. همچنین هزینه عوارض خروج از کشور برای سفرهای سوم و بیشتر از آن نسبت به سفر اول ۱۰۰% درصد افزایش یافته و به مبلغ ۵۲۸ هزارتومان می‌رسد.

معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور

با توجه به بند «د» تبصره ۱۱ این لایحه، زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف میباشند.

بر اساس این بند، زائران اربعین که از تاریخ چهاردهم شهریور ماه سال ١٣٩٩ تا دوم آبان ‌ماه سال ١٣٩٩ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.

همچنین عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره نیز ۱۳۲ هزار تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است مبلغ ۴۰۰ هزار ریال از عوارض خروجی برای توسعه زیرساخت‌ها و تاسیسات گردشگری و حمایت از بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص می‌یابد.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021