برجام کابوس صهیونیست ها؛ توطئه برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

تمدید تحریم
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی که به خوبی از امتیازهای برجام برای جمهوری اسلامی ایران آگاه است، با هدف جلوگیری از اجرای یکی از مهم ترین بندهای این توافق تاریخی، با طرح ادعاهای واهی، دولت ترامپ را در تقلا برای جلوگیری از لغو تحریم تسلیحاتی ایران همراهی می‌کند.

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد دنی دنون، در راستای تقلای این رژیم در چارچوب برجام‌ستیزی دولت ترامپ، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شده است؛ اقدامی که در راستای تقلای جمهوریخواهان آمریکا برای بی اثر کردن برجام به عنوان یکی از تاریخی ترین توافقات بین الملی برآورد می شود.

به گزارش تارنمای جروزالم پست، دنی دنون روز گذشته در بیانیه ای با اشاره به پایان دوره ممنوعیت معاملات تسلیحاتی ایران در 18 اکتبر اعلام کرد: به محض لغو این تحریم ها، جمهوری اسلامی به واردات و صادرات انواع سامانه های تسلیحاتی شامل تانک، سیستم توپخانه ای، ناوجنگی، زیردریایی، هواپیما،موشک و دیگر تسلیحات ادامه خواهد داد.

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست با تلاش جدی و بسرعت برای پاسخ به ناقضان  این تحریم در ایران پاسخ دهد و از همه ابزارهای لازم برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ببعد از پایان ضرب الاجل اکتبر اقدام کند.

دنی دنون اداعا کرد که ایران با انتقال غیرقانونی سلاح به گروه های نیابتی خود در لبنان، سوریه، عراق، یمن و به تازگی لیبی تحریم تسلیحاتی را نقض کرده است.

این مقام صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: انتقال آزادانه سلاح در سراسر خاورمیانه و استفاده از شبه نظامیان مسلح و گروه های تروریستی تهدید راهبردی نه تنها علیه اسرائیل بلکه سراسر منطقه است.

دنون همچنین مدعی شد ایران، نه تنها قطعنامه 2231 شورای امنیت بلکه قطعنامه های 1701 و 1559 این نهاد سازمان ملل را نقض می کند.

رژیم صهیونیستی، به عنوان پر و پا قرص ترین همراه دونالد ترامپ برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، در تقلا است تا با طرح بهانه های واهی و باتلاش برای تهدید جلوه دادن ایران، در مسیر اجرای یکی از مهم ترین بندهای برجام سنگ اندازی کند زیرا به خوبی از مزایای برجام و مفاد مختلف آن برای جمهوری اسلامی ایران آگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021