مهاجرت ایرانی های معروف به خارج

زمان مطالعه: 6 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 18 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

مهاجرت به خارج امری طبیعی است و برای اغلب مردم دنیا اتفاق می‌افتد. به عبارتی مختص به یک قشر و یا کشور خاصی نیست. انسان‌ها آزاد خلق شده‌اند و حق انتخاب محل زندگی خود را دارند. آدم‌های معمولی به راحتی می‌توانند به هر کشور یا شهری که به آن علاقه‌مند هستند و یا احساس می‌کنند در آنجا پیشرفت بیشتری خواهند داشت؛ مهاجرت کنند. بدون اینکه با ملامت و یا بازخورد منفی کسی روبه رو شوند. اما متاسفانه داستان مهاجرت افراد مشهور به گونه‌ای دیگر است. مهاجرت این‌گونه افراد اغلب با حواشی و ملامت‌های پایان ناپذیر همراه است.

این امر تنها مختص به مهاجرت ایرانی‌های معروف به خارج نیست؛ بلکه در سایر ملیت ها نیز رخ می‌دهد. به عنوان نمونه می‌توان به این موارد اشاره کرد. مهاجرت آرنولد شوارتزنگر از اتریش، آلبرت انیشتین از آلمان، الکس تربک از کانادا و غیره.

>

مهاجرت ایرانی‌های معروف از ریحانه پارسا تا تتلو و مهراد جم

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج؛ ریحانه پارسا، مهراد جم و تمیر تتلو

اما چرا مهاجرت روی دیگری از سکه برای افراد مشهور است؟! دلیل عمده‌ی این امر سودهای کلانی است که اشخاص سودجو با ساختن حواشی‌های نامتعارف به جیب می‌زنند. البته در این ماجرا نمی‌توان ساده‌لوحی برخی از افراد و آب انداختن به آسیاب دشمن را نادیده گرفت. با این وجود در اغلب دوران‌ها و کشورهای دنیا مهاجرت افراد مشهور و یا معمولی وجود داشته است. مهاجرتی که برای هریک از آنها سرنوشت متفاوتی را رقم زده است. به همین جهت ما در این محتوا سعی کرده ایم به مهاجرت ایرانی های معروف بپردازیم و اسامی اشخاص معروف ایرانی را که اقدام به مهاجرت کرده‌اند؛ را گردآوری کنیم. پس لطفا با ما تا پایان مطلب همراه شوید.

مهاجرت ذاتا امری مثبت است. هیچگونه ممانعت شرعی و یا عرفی ندارد. با این وجود گروهی از افراد یکی از روش های مهاجرت قانونی را انتخاب کرده و شرایط پیشرفت خود را فراهم می‌کنند. همچنین برخی از طریق مهاجرت افتخارات بزرگی را برای کشور خود کسب می‌کنند. در حالی که گروهی با مهاجرت غیر قانونی و یا با گرفتار شدن در حاشیه‌ها از هدف اصلی دور می‌شوند.

مهاجرت امیر تتلو خواننده پاپ، رپ و ریتم اند بلوز

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج امیر تتلو

امیرحسین مقصودلو با نام هنری امیر تتلو متولد سال 1366 در شهر تهران است. امیر تتلو از خوانندگان ایرانی محسوب می‌شود؛ که تا کنون توانسته است 12 آلبوم منتشر کند. وی در سال 1397 به استانبول ترکیه مهاجرت کرد. مهاجرت تتلو با حاشیه های زیادی همراه بود. دلیل اغلب حواشی های مهاجرت تتلو، ترویج رفتارهای نامتعارف در شبکه‌های اجتماعی مثل؛ توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و غیره است. جالب است بدانید؛ که تاکنون دو بار حساب اینستاگرامی امیر تتلو به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین آن بسته شده است. یک بار در سال 1397 و بار دیگر در سال 1399. اکنون این خواننده در ترکیه زندگی می‌کند و تا کنون  2 کنسرت بزرگ در تفلیس و گرجستان برگزار کرده است.

مهاجرت مهراد جم خواننده پاپ ایرانی

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج مهراد جم

محسن سعیدی کیا با نام هنری مهراد جم زاده‌ی آبادان در سال 1376 است. مهراد جم اولین آهنگ خود را با نام شمال در اردیبهشت سال 98 منتشر کرد. وی پس از گذشت 20 روز آهنگ دوم خود را با نام غمت نباشه روانه‌ی عرصه‌ی موسیقی کرد و با استقبال زیادی در شبکه های اجتماعی روبه رو شد. وی در طی چند ماه اخیر به مهاجرت به ترکیه اقدام کرد. مهاجرت وی با حاشیه‌های زیادی روبه‌رو بود. علت این امر ارتباط وی با اشخاص حاشیه ساز اینستاگرامی و پخش تصاویر نامتعارف از خود بوده است.

مهاجرت ریحانه پارسا

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج ریحانه پارسا

ریحانه پارسا متولد سال 1377 در شهر تهران است. وی با نقش آفرینی در فیلم تلویزیونی پدر به شهرت رسید. همچنین تاکنون در چهار فیلم سینمایی حضور داشته است. طبق آخرین اطلاعات به دست آمده ریحانه پارسا نیز به ترکیه مهاجرت کرده است. علت حاشیه‌های مهاجرتی که حول محور ریحانه پارسا وجود دارد. انتشار تصاویر و ویدیوهای نامتعارف و افشای جزئیات شخصی زندگی‌اش در فضای مجازی است.

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج از کیمیا علیزاده تا راحله آسمانی

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج کیمیا علیزاده، ایمان جمالی و راحله آسمانی

مهاجرت ایرانی های معرف به خارج تنها محدود به بازیگران و خواننده ها نمی‌شود. برخی از ورزشکاران نیز اقدام به مهاجرت کرده اند. ورزشکارانی همچون؛

کیمیا علیزاده

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده تکواندو کار ایرانی، سال 1377 در کرج متولد شد. وی توانست نخستین مدال جهانی بانوان ایران را در مسابقات المپیک  2015 کسب کند. وی در 18 دی سال 1398 اقدام به مهاجرت کرد و در هلند ساکن شد. وی تاکنون توانسته است. بیش از ده‌ها مدال طلا، نقره و برنز کسب کند.

ایمان جمالی

هندبالیست نسل جوان که در سال 1380 به عنوان یک چهره‌ی حرفه ای ورزش هندبال مطرح شد. او در سال 2012 به عنوان اولین لژیونر هندبال ایران در اروپا شناخته شد. همچنین جمالی توانست به عنوان نایب قهرمان لیگ قهرمانی اروپا دست پیدا کند. وی در سال 1393 مهاجرت به مجارستان را در برنامه‌ی زندگی خود قرار داد.

راحله آسمانی

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج راحله آسمانی

راحله آسمانی تکواندو کار ایرانی متولد 1368 در شهر کرج است. او اولین تکواندوکار زن ایرانی بود که توانست به فینال بازی‌های آسیایی برسد و مدال نقره گوانگجو ۲۰۱۰ را کسب کند. وی در سال 2012 به مهاجرت به بلژیک را در برنامه خود قرار داد. همچنین ضمن بازی در لباس تیم ملی بلژیک توانست مدال هایی چون؛ نشان طلای مسابقات آزاد ۲۰۱۳ آلمان، مدال برنز آزاد بلژیک، مدال طلای مستر هلند و مدال طلای ۲۰۱۳ تاپیا را کسب کند.

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج از دکتر مجید سمیعی تا امید کردستانی

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج پروفسور سمیعی

گروه بزرگی از مهاجرت ایرانی های معروف به خارج شامل اندیشمندان و افراد سرشناس علمی می‌شود. اغلب این افراد از جایگاه علمی مناسب و شرایط مالی فوق‌العاده‌ای در کشورهای مقصد برخوردار هستند. افرادی همچون؛

امید کردستانی سهامدار و معاون ارشد گوگل

مهاجرت ایرانی های معروف به خارج امید کردستانی

امید کردستانی در سال 1343 به دنیا آمد. وی در سن 14 سالگی پس از فوت پدرش به همراه مادرش مهاجرت به آمریکا را برای ادامه‌ی زندگی انتخاب می‌کنند. او موفق به دریافت لیسانس مهندسی برق از دانشگاه ایالتی سن خوزه می‌شود. سپس وی وارد دانشگاه استنفورد در شهر سانفرانسیسکو می‌شود و مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه‌ی مدیریت بازرگانی دریافت می‌کند. برای مدتی مشغول به فعالیت در  کمپانی Netscape  می‌شود؛ اما آنجا را رها و به کادر اجرایی یازده نفره گوگل می پیوندد. کردستانی توانست بازدهی مالی گوگل را از در ظرف 18 ماه از 88 به 200 میلیون دلار برساند. او اکنون یکی از ثروتمندترین ایرانی‌های بی نام و نشان است. که در آمریکا زندگی می‌کند.

پروفسور مجید سمیعی

پروفسور سمیعی در سال 1316 متولد شد. مادر وی اهل شیراز و پدرش اصالتا رشتی بود؛ اما وی در تهران متولد شد. سمیعی تا پایان دوره‌ی دبیرستان در ایران تحصیل کرد؛ اما پس از آن اقدام به مهاجرت به آلمان اقدام کرد. او موفق به کسب منصب ریاست مرکز بین المللی علوم اعصاب در هانوفر آلمان شده است. سمیعی یکی از متخصصان به نام و متبحر ایرانی در زمینه‌ی مغز و اعصاب است.

پروفسور سمیعی تاکنون موفق به اخذ جوایز و مدال های علمی بسیاری شده است. که همه‌ی آنها را به موزه‌ی تاریخ علوم پزشکی ایران اهدا نموده است. نمونه هایی از آن عبارت‌اند از: نشان نوبل، نشان فدراسیون جهانی جامعه جراحان مغز و اعصاب جهان، نشان اهدایی جمهوری فدرال آلمان، جام اهدایی دانشگاه هاروارد و نشان ریاست فدراسیون جهانی جراحان مغز و اعصاب و غیره.

1 دیدگاه برای “مهاجرت ایرانی های معروف به خارج

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید