این غذا برای لاغری سریع معجزه می‌کند!

6 6,992

همه‌ی مواد غذایی دارای کالری‌های برابر نیستند. همچنین مواد غذایی مختلف مسیرهای متابولیکی (سوخت‌وساز) متفاوتی را در بدن شما طی می‌کنند. هرکدام از مواد غذایی می‌توانند اثرات بسیار متفاوتی بر میزان گرسنگی، عملکرد هورمون‌ها و تعداد کالری‌هایی که در طول روز می‌سوزانید داشته باشند. در این محتوا لیستی از غذاها برای لاغری سریع گردآوری‌شده است. غذاهایی که انرژی و مواد لازم بدن را تأمین می‌کنند و بااحساس سیری طولانی‌مدتی که برای مصرف‌کننده فراهم می‌کنند، نه تنها افراد را از پرخوری بازمی‌دارند، بلکه سوخت ساز بدن را افزایش داده و موجب لاغری سریع می‌شوند.

مصرف مواد غذایی معرفی‌شده در حد متعارف می‌تواند لاغر کننده محسوب شوند. زیاده‌روی در استفاده از هر نوع مواد غذایی نه تنها چاق‌کننده است بلکه به‌سلامتی افراد ضرر خواهند رساند.

لاغری سریع با جایگزین کردن تخم‌مرغ کامل به‌جای کربوهیدرات

بدون در نظر گرفتن کلسترول خون تخم‌مرغ گزینه‌ی مناسبی است. البته نباید این نکته را ازنظر دور داشت که مصرف زیاد تخم‌مرغ باعث افزایش کلسترول LDL ” ” بد خون در بعضی از افراد می‌شود. اما اگر نیاز به کاهش وزن‌دارید، تخم‌مرغ یکی از بهترین مواد غذایی برای خوردن محسوب می‌شود. و بهتر است آن را در رژیم غذایی خود جای دهید. تخم‌مرغ‌ها ازنظر پروتئین و چربی بسیار سرشار و غنی هستند. بنابراین علاوه بر تأمین نیازها و انرژی بدن موجب می‌شوند مدت‌زمان طولانی‌تری احساس سیری کنید درنتیجه نیازی به مصرف میان وعده و یا تنقلات در طول روز پیدا نخواهید کرد. در طی تحقیقات انجام‌گرفته بر روی 30 زن که اضافه‌وزن داشتند، این امر محقق گردید که جایگزین کردن تخم‌مرغ برای صبحانه به‌جای کربوهیدرات و شیرینی موجب می‌شود که افراد پس از هشت هفته کاهش وزن را تجربه کنند.

تخم‌مرغ‌ها به طرز باورنکردنی متراکم، سرشار از مواد مغذی و درعین‌حال کم‌کالری هستند. بنابراین مصرف آنها به شما کمک کنند تا تمام مواد مغذی موردنیاز خود را در طول روز با کالری محدود دریافت کنید. 

لاغری سریع به‌وسیله‌ی سبزیجات برگ‌دار

سبزیجات برگ‌دار شامل انواع کلم، اسفناج، کولارد، کاهو، برگ چغندر و… می‌شوند. این مواد غذایی چندین خاصیت‌دارند که آنها را برای گنجاندن در رژیم لاغری ایده آل می‌کند. سبزیجات برگ‌دار کم‌کالری و کم کربوهیدرات بوده و در عوض سرشار از فیبر و آب هستند. بنابراین خوردن سبزیجات برگ‌دار راهی عالی برای افزایش حجم وعده‌های غذایی بدون کالری است. به‌علاوه این مواد غذایی سرشار از انواع ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان ها و مواد معدنی، کلسیم و بسیاری از مواد مغذی دیگر هستند.

سبزیجات برگ‌دار یک ماده عالی برای یک رژیم کاهش وزن محسوب می‌شوند. زیرا نه تنها کالری کمی دارند بلکه مقدار فیبر بالا موجود در آنها به حفظ سلامتی افراد کمک می‌کنند. با مصرف سبزیجات برگ‌دار هم‌حجم معده را در طول روز پرکرده و احساس گرسنگی نخواهید کرد و هم نیاز بدن خود را از انواع مواد معدنی و ویتامین‌ها بی‌نیاز می‌کنید.

لاغری سریع با معجزه‌ی سبزیجات صلیبی

سبزیجات صلیبی شامل کلم برو کلی، گل‌کلم، تربچه، شلغم، جوانه بروکسل و… می‌شود. آنها به طرز باورنکردنی سرشار از فیبر هستند و احساس سیری طولانی‌مدتی به مصرف‌کنندگان خود می‌دهند. علاوه بر این، سبزیجات صلیبی معمولاً حاوی مقادیر مناسبی پروتئین هستند. این سبزیجات به‌اندازه‌ی گوشت حیوانات و یا حبوبات پروتئین ندارند؛ اما بازهم در مقایسه با بیشتر سبزیجات‌ها دارای پروتئین مناسب‌تری هستند.

ترکیبی از پروتئین کافی، فیبر بالا و کالری کم موجود در سبزیجات صلیبی موجب می‌شود که منبع غذایی مناسبی برای کاهش وزن و بهبود سلامت افراد محسوب شوند. همچنین این سبزیجات مغذی حاوی مقادیر زیادی مواد ضد سرطان هستند.

لاغری سریع با خوردن انواع ماهی

ماهی‌های کم‌چرب مانند ماهی قزل‌آلا بسیار سالم و مغذی هستند و شمارا برای ساعت‌های طولانی سیر نگه می‌دارند. این در حالی است که ماهی‌ها کالری بسیارکمی دارند و موجب چاقی نمی‌شوند. این مواد غذایی سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین مناسب و مواد مغذی مختلف هستند. همچنین این مواد غذایی ید بالایی داشته و در بهبود عملکرد تیروئید نقش به سزایی دارد. عملکرد صحیح تیروئید موجب می‌شود سوخت‌وساز بدن تنظیم‌شده و از انباشته شدن چربی و چاقی پس‌ازآن جلوگیری شود. البته بهتر است انواع ماهی را به‌صورت کبابی مصرف کنید تا زودتر به نتیجه‌ی ایده آل خود برسید.

ماهی‌ها ازنظر پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 بسیار مغذی هستند. این اسیدهای چرب موجب می‌شوند فرد احساس سیری بیشتری در طول روز داشته باشد بنابراین رغبتی به مصرف میان وعده‌های پرکالری ندارد. همچنین ماهی‌ها سیستم متابولیک (سوخت‌وساز) بدن را تنظیم می‌کنند. به همین جهت یک انتخاب مناسب برای افرادی است که قصد کاهش وزن رادارند.

لاغری سریع با کمک انواع تن ماهی

 تن ماهی یکی دیگر از غذاهای کم‌کالری و دارای پروتئین بالا است. این غذا لاغر کننده محسوب می‌شود به این دلیل که کم‌چربی هستند. چربی موجود در آنها از نوع امگا 3 و مفید هستند. شاید جالب باشد بدانید که، تن ماهی در میان بدن‌سازان، مدل‌های بدن‌سازی و مدل‌ها که همواره به فکر تناسب‌اندام و حفظ فرم بدن خود هستند از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند. زیرا استفاده از تن ماهی یک روش عالی برای تأمین پروتئین بدن است و درعین‌حال بسیارکم کالری و فاقد چربی‌های چاق‌کننده است.

چنانچه به دنبال کاهش وزن هستید بهتر است تن ماهی را در آب بجوشانید و از روغن برای گرم کردن آن استفاده نکنید. تن ماهی یک منبع عالی از پروتئین و مواد مغذی باکیفیت بالا محسوب می‌شود. آنها نه تنها جایگزین مناسبی برای سایر مواد مغذی مانند کربوهیدرات‌ها و یا مواد معدنی هستند بلکه سوخت ساز بدن را افزایش می‌دهند. بنابراین مصرف آن می‌تواند یک استراتژی مؤثر جهت کاهش وزن باشد.

 لاغری سریع با استفاده از سیب‌زمینی آب پز

اغلب تصور غلطی در مورد سیب‌زمینی وجود دارد، چون اکثر مردم آن را مواد غذایی چاق‌کننده می‌دانند. علت این امر نشاسته و کربوهیدرات موجود در این ماده‌ی غذایی است. اما واقعیت این‌گونه نیست سیب‌زمینی سرشار از مواد مغذی، پتاسیم، ویتامین‌ها و ترکیبات شیمیایی مفید است. اگر سیب‌زمینی‌ها را سرخ نکنید یا با کره و سس مصرف نکنید، غذای سالمی محسوب می‌شوند که کالری زیادی ندارند به‌عنوان نمونه؛ یک سیب‌زمینی متوسط تنها صد و ده (110) کالری دارد این در حالی است که یک غذای کامل محسوب می‌شود و شاخص سیرکنندگی بالایی دارد. بااین‌حال، سیب زمینی‌ها چندین خاصیت متفاوت دارند که می‌توان آنها را به‌عنوان یک غذای عالی و کامل  هم برای کاهش وزن و هم برای سلامتی به‌حساب آورد.

سیب‌زمینی سرشار از پتاسیم است که در تنظیم فشارخون مؤثر عمل می‌کند اما متأسفانه با سرخ کردن سیب‌زمینی همه خواص و ویتامین‌های موجود در آن از بین می‌رود و چیزی به‌جز نشاسته و چربی و کربوهیدرات از آنها باقی نمی‌ماند. بنابراین بهترین روش مصرف سیب‌زمینی آب پز و یا بخارپز کردن آن است. در این صورت‌غذای کاملی محسوب می‌شوند که موجب کاهش اشتهای افراد شده و به‌طور بالقوه اشتهای کاذب آنها را حتی در روز بعد از مصرف نیز سرکوب می‌کند.

لاغری سریع با کمک حبوبات

بیشتر حبوبات می‌توانند برای کاهش وزن مفید باشند زیرا؛ تأثیر مستقیمی بر لاغری و افزایش سوخت‌وساز بدن دارند. حبوبات لاغر کننده می‌تواند شامل: عدس، لوبیای سیاه، لوبیای قرمز، لوبیای معمولی، نخود و… باشد. همچنین این مواد غذایی سرشار از نشاسته‌ی مقاوم، پروتئین، ویتامین‌ها، مواد معدنی، کربوهیدرات و فیبر است. این مواد مغذی ضمن تأمین انرژی و مواد موردنیاز بدن احساس سیری سریع و طولانی‌مدت به مصرف‌کننده می‌دهد. همین امر افراد را از پرخوری بازمی‌دارد.

گلوتامین و آرژنین زیادی در حبوبات وجود دارد. گلوتامین و آرژنینن از انواع اسیدآمینه محسوب می‌شود. اسیدآمینه‌ها سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند و موجب چربی سوزی در بدن می‌شوند. همچنین حجم بالای فیبر موجود در حبوبات علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه گوارشی مقداری از چربی اضافی موجود در بدن را نیز دفع می‌کند.

لاغری سریع با خوردن انواع سوپ‌ها

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که خوردن بسیاری از مواد غذای به‌صورت خام و یا جامد مثل: انواع میوه‌های ریشه‌ای(سیب‌زمینی، چغندر، شلغم و…) و یا سبزیجات ( کلم سفید، کلم بروکلی، اسفناج و…) نمی‌توانند به‌اندازه‌ی انواع سوپ در افراد احساس سیری ایجاد کنند. بنابراین بهتر است به همین مواد غذایی ذکرشده و کم‌کالری آب اضافه کرده و یک سوپ خوشمزه تهیه کنید. جالب است بدانید، که مصرف سوپ‌ها موجب می‌شود که افراد سریع‌تر احساس سیری کنند و مقدار کالری بسیار کمتری استفاده کنند.

سوپ‌ها می‌توانند بخشی مؤثر از رژیم غذایی برای کاهش وزن باشند. چراکه مقدار بالای آب آنها باعث پر شدن معده می‌شوند. بااین‌حال سعی کنید از اضافه کردن روغن‌ و خامه‌ به سوپ‌ها خودداری کنید. چون کالری آنها را به‌شدت افزایش می‌دهند.

لاغری سریع با مصرف آووکادوها

آووکادو میوه‌ای بی‌نظیر جهت لاغری است. میوه‌ی آووکادو با چربی‌های سالم پرشده‌اند. همچنین حاوی مقدار زیادی آب و فیبر است. همین امر باعث می‌شود که آنها نسبت به آنچه فکر می‌کنید دارای کالری کمتری باشند. به‌علاوه آنها یک افزودنی کامل برای سالادهای گیاهی محسوب می‌شوند. زیرا مطالعات نشان می‌دهد که میزان چربی سالم آنها می‌تواند جذب آنتی‌اکسیدان و کاروتنوئید از سبزیجات را تا چندین برابر افزایش دهند و سوخت ساز بدن را تنظیم کنند. همچنین آنها حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم، ازجمله فیبر و پتاسیم هستند.

آووکادو نمونه خوبی از یک منبع چربی سالم و سرشار از آب و فیبر است که می‌توانید از آن برای کاهش وزن و رژیم غذایی خود استفاده کنید. البته حتماً لازم است در مصرف آن تعادل را نگه‌دارید.

لاغری سریع با کمک سرکه سیب

چندین مطالعه مبتنی بر کاهش وزن انجام‌گرفته است که نتیجه‌ی آن نشان می‌دهد سرکه سیب برای کاهش وزن و لاغری سریع مفید است. مصرف سرکه همزمان با یک وعده غذایی با کربوهیدرات بالا می‌تواند، احساس سیری را افزایش داده و باعث شود افراد برای بقیه روز مقدار کالری کمتری مصرف کند. همچنین نتیجه‌ی یک آزمایش 12 هفته‌ای که بر روی افراد چاق انجام‌گرفته است. نشان داد که مصرف 15 یا 30 میلی‌لیتر سرکه در روز باعث کاهش وزن یک الی دو کیلوگرمی در ماه می‌شود.

مصرف مقدار کمی سرکه سیب بعد از وعده‌های غذایی قند خون را کاهش می‌دهد و سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد بنابراین می‌تواند برای لاغری سریع گزینه‌ی مناسبی باشد. سرکه سیب اغلب به‌عنوان چاشنی‌ها ی غذا، سس  و یا طعم‌دهنده سالاد  استفاده می‌شوند، البته بعضی از افراد حتی سرکه سیب را در آب رقیق کرده و آن را می‌نوشند.

حتما مقاله ی لاغری صورت در هشت هفته را مطالعه بفرمایید.

لاغری سریع و معجزه‌ی غذاها

فرایند لاغری سریع باید به‌گونه‌ای صورت گیرد که تهدیدی برای سلامتی افراد محسوب نشود. به‌عبارت‌دیگر لازم است غذایی که مصرف می‌کنید، سالم و مغذی باشد و علاوه بر تأمین انرژی لارم بدن سوخت‌وساز و متابولیسم آن را نیز تنظیم کند. تا هرچه سریع‌تر به نتیجه‌ی ایده آل خود برسید. نظر شما چیست؟ آیا غذاهایی را می‌شناسید که موجب لاغری سریع شوند؟

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع:

Healthline

مقاله های دیگر:

چگونه در خانه لاغر شویم!

لاغری سریع شکم باساده ترین روش ها

بازی های اندروید دیتا دار و شگفت انگیز

بازی های اندروید؛ آفلاین با بیشترین دانلود

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
6 نظرات
 1. Baharpr می گوید

  ممنونم عالی بود

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام مرسی از ثبت نظراتتون.

 2. سارینا می گوید

  سرکه سیب خیلی خوووبه 👌🏻

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   بله سرکه سیب در لاغری معجزه خواهد کرد.

 3. آرزو می گوید

  سرکه ی سیب واقعا معجزه میکنه👍

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام
   بله سرکه‌ی سیب برای لاغری مفید است. ممنونم که نظراتتون رو می نویسید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021