احتمال برگزاری لیگ قهرمانان به صورت Final Four توسط یوفا در ترکیه

0 19

یوفا در نظر دارد مراحل نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را به میزبانی ترکیه به صورت Final Four برگزار کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس‌، یوفا آماده است تا برای پایان دادن به لیگ قهرمانان اروپا از یک روش جدید بهره ببرد. برنامه این سازمان استفاده از فرمت Final Four است.

چهار تیمی که به نیمه نهایی می رسند در دو تک بازی، دیدار های نیمه نهایی را برگزار می کنند و برندۀ این دیدارها در فینال، برای فتح جام رقابت می کنند. سه بازی در شهر استانبول برگزار می شود که میزبان دیدار نهایی سی ام می است. همین برنامه برای لیگ اروپا اجرا می شود و سه دیدار پایانی در گدانسک، میزبان فینال لیگ اروپا به انجام می رسد. 

این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که در جلسۀ سه شنبه آرای موافق به اندازۀ کافی جمع شود. در این جلسه ۵۵ نمایندۀ عضو یوفا حاضر خواهند بود و از طریق ویدئو کنفرانس این مساله را حل خواهند کرد. جورجو مارکتی، مشاور مسابقات یوفا این پیشنهاد را مطرح خواهد کرد و بهترین راه حل برای برگزاری بازی های باقی مانده خواهد بود. این در حالیست که هنوز مشخص نیست چه زمانی ویروس کرونا مهار خواهد شد.

در حال حاضر اولویت یوفا پایان دادن به مرحلۀ یک هشتم نهایی است البته هنوز چهار دیدار برگشت از این مرحله باقی مانده است. پس از مرحلۀ یک چهارم نهایی باید قرعه کشی شود و باید دید تک بازی های این مرحله در چه شهری برگزار می شوند. انتخاب یک میزبان بی طرف و یا دادن میزبانی به یک تیم بر اساس قرعه کشی از گزینه های یوفا است. 

پس از این مرحله، ممکن است انجام Final Four برای مراحل نیمه نهایی و فینال در یک شهر و فقط در چهار روز برگزار شوند. با این کار لیگ های مختلف اروپایی میتوانند به راحتی بازی های معوقۀ خود را انجام دهند. البته برای انجام آن، نیاز به رای مثبت ۵۵ عضو یوفا و موافقت فیفا وجود دارد.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021