روستای ۵۵۰ نفره اولین شهردار تراجنسیتی فرانسه را انتخاب کرد

اولین شهردار تراجنسیتی فرانسه
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

اولین شهردار تراجنسیتی فرانسه با رای 550 نفر از یک روستا در شمال فرانسه انتخاب شد.

شورای روستای تیلويه له مارشین فرانسه روز شنبه 23 می، از انتخاب ماری کو، زن ۵۵ ساله تراجنسیتی به عنوان شهردار این روستا خبر داد.

یکی از بنیانگذاران موسسه ملی افراد تراجنسیتی در فرانسه به نام استفانی نیکو اعلام کرد با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارد، ماری کو اولین شهردار تراجنسیتی فرانسه است.

استفانی در ادامه افزود: ممکن است پیش از این افرادی تراجنسیتی به عنوان شهردار انتخاب شده باشند اما تا به حال هیچکدام از این افراد تراجنسیتی بودن خود را به طور علنی اعلام نکرده اند.

تیلویه له مارشین روستائیست که ۵۵۰ نفر جمعیت دارد و در نزدیکی مرز بلژیک واقع شده است.

نامزدهای مورد حمایت این شهردار تراجنسیتی برای عضویت در شورای روستا در جریان انتخابات محلی روز ۱۵ مارس مصادف با ۲۵ اسفند، بین ۶۳ تا ۷۳ درصد آرا را به دست آورده بود.

بر اساس شنیده ها، ماری کو شهردار تراجنسیتی تیلویه له مارشین که از حدود پنج سال پیش به طور کامل زن شده، هنوز جنسیتش را در برگه هویتی خود تغییر نداده است، این در حالیست که او از حدود پنج سال پیش به طور کامل زن شده و طی شدن این روند 15 ساله را به صورت تدریجی اعلام کرده است.

یکی از ساکنان تیلویه له مارشین به نام هروه فونتانل بر این باور است که تراجنسیتی بودن ماری کو اهمیتی ندارد زیرا این شهردار تراجنسیتی ۲۰ سال است اینجا زندگی می کند و می توانید شاهد سخت کوش بودن او باشید.

بر اساس اعتقاد ماری کو که مدیری تجاری و مادر سه فرزند است، انتخاب او به عنوان شهردار می تواند نشانگر این باشد که افراد تراجنسیتی می توانند زندگی اجتماعی و سیاسی عادی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021