احصائیه:در آلمان شمار کارمندان با پیشینه مهاجرت بسیار کم است.

انته ویمن ماوتس
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

براساس یک احصائیه که روز دوشنبه در برلین پایتخت آلمان نشر شد، شمار کارمندان با پیشینه مهاجرت در نهادهای اداری فدرال در آلمان به نسبت جمعیت آن‌ها بسیار کم است.

براساس این تحقیقات، تقریبا ۱۲ درصد از کارمندان در نهادهای اداری فدرال پس زمینه مهاجرت دارند، در حالی که آن‌ها بیش از ۲۵ درصد از جمعیت آلمان را تشکیل می‌دهند.

همزمان شمار کارمندان مهاجرتبار در ادارات فدرال که برای یک مدت محدود استخدام شده‌اند، بیشتر از حد متوسط است و ظرفیت کاری آن‌ها در اغلب موارد بیش از حد لازم برای شغل‌ شان است. افزون براین، کارمندان مهاجرتبار در مقایسه با همکاران آلمانی‌شان، کمتر در کارشان پست‌های بهتر دریافت می‌کنند.

اما براساس این کار تحقیقاتی، همزمان ۶۹ درصد از کارمندان مهاجرتبار می‌گویند که از کارشان راضی یا بسیار راضی هستند و ۵۵ درصد از آن‌ها رابطه خوب یا بسیار خوب با کارفرمای‌شان دارند.

انته ویمن ماوتس، وزیر امور ادغام آلمان گفت، به طور مثال خانم ییلماز (با پیشینه مهاجرت) در مقایسه با خانم مولر (خانم آلمانی) دشواری‌های بیشتری برای متقاعد کردن کارفرما و استخدام شدن دارد.

او در ادامه گفت:در مورد برخی دیگر (از افراد مهاجرتبار) این سوال ایجاد می‌شود که آن‌ها تا چه اندازه می‌توانند سازمان‌های دولتی را بخشی از خود بدانند. به گفته خانم ماوتس، این دسته از مهاجران باید متوجه شوند که از همکاری آن‌ها در ادارات فدرال استقبال می‌شود.

این احصائیه که با عنوان تنوع و برابری شانس‌ها انجام شده، نخستین نظرسنجی مرکزی در ادارات فدرال آلمان است.

براساس این اطلاعات، از ماه می تا نوامبر سال ۲۰۱۹ بیش از ۴۷ هزار تن از مجموعا ۲۳۰ هزار کارمند که در این بخش استخدام شده‌اند، از طریق آنلاین در این احصائیه شرکت کرده‌اند. این نظرسنجی بخشی از پلان ملی حکومت آلمان فدرال در راستای ادغام است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021