اعلام قرنطینۀ استان القطیف از طرف وزارت کشور عربستان

قرنطینه القطیف
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

امروز یکشنبه، وزارت کشور عربستان اعلام کرد: ورود و خروج به استان شیعه نشین القطیف به طور موقت ممنوع است. این وزارتخانه تاکید کرد، تمامی ادارات دولتی و موسسات خصوصی در این استان نیز تعطیل می‌شوند. پیشتر وزارت آموزش و پرورش عربستان مدارس و دانشگاه‌های “القطیف” را به بهانۀ شیوع ویروس کرونا به مدت دو هفته تعطیل اعلام کرده بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکۀ خبری روسیا الیوم، وزارت آموزش و پرورش عربستان اعلام کرد که تصمیم تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به مدت دو هفته بنا بر توصیۀ کمیتۀ مربوط به پیگیری تحولات کروناویروس و حفظ سلامتی دانشجویان و دانش آموزان اتخاذ شده است.

وزارت آموزش و پرورش عربستان بر اهمیت پایبندی به دستورالعمل‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از کروناویروس تاکید کرد.

 پیشتر وزارت بهداشت عربستان از ابتلای دو شهروند زن سعودی به کروناویروس خبر داده بود.

در این رابطه وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، ۱۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشور گزارش شده که همگی ساکنان استان القطیف هستند.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی سعودی “واس” به نقل از یک مقام در وزارت خارجۀ عربستان،‌ براساس تدابیر بهداشتی پیشگیرانه از سوی طرف‌های بهداشت و سلامت و با توجه به اینکه تمام موارد ثبت شدۀ ابتلا به کرونا از ساکنان استان القطیف هستند تصمیم به توقف ورود و خروج موقت به این استان گرفته شد. افرادی که از مناطق دیگر قصد بازگشت به استان‌شان را دارند می‌توانند به منازلشان بازگردند.

همچنین طبق این بیانیه مقرر شد، تمامی ادارات دولتی و موسسات خصوصی تعطیل شده و تدابیر پیشگیرانه برای ممانعت از هرگونه احتمال شیوع این بیماری در نظر گرفته شود. البته تاسیسات بهداشتی برای ارائه خدمات ایمنی و ضروری از این تدابیر مستثنی هستند. داروخانه‌ها، تعاونی‌ها، پمپ‌بنزین‌ها، تاسیسات بهداشتی، شهرداری‌ها و مراکز امنیتی همچنان آمادۀ ارائۀ خدمات هستند.

این منبع خواستار همکاری شهروندان با تدابیر پیشگیرانه که بیشترین تاثیر را در مهار این ویروس دارد، شد. از طرفی بخش‌های مربوطه نیز باید به بهترین شکل خدمات بهداشتی را برای مقابله با شیوع ویروس و نابودی آن ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید