سازمان ملل درباره قحطی در جهان هشدار داد

قحطی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

مدیر برنامه جهانی غذای (WFP) سازمان ملل متحد هشدار داد، جهان نه فقط با بیماری‌های همه‌گیر جهانی، بلکه فاجعه انسانی جهانی مواجه است و از شورای امنیت خواست اقدام سریعی را به‌کار بندد.

در تارنمای سازمان ملل متحد آمده است: دیوید بیزلی (David Beasley) مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا دیروز (سه‌شنبه) از طریق تماس ویدئویی به اعضای شورای امنیت گفت: «شیوع جهانی کووید-19 در سال جاری، وخیم‌ترین بحران انسانی را از زمان جنگ جهانی دوم به بار آورده است».

وی با یادآوری تعمیق بحران‌ها، بلایای طبیعی مکرر و تغییر الگوهای آب‌وهوایی گفت: ما اکنون با یک طوفان کامل مواجهیم.

این مقام سازمان ملل اظهار داشت: در حالی که میلیون‌ها غیرنظامی در کشورهای کرونازده در آستانه خطر گرسنگی قرار دارند قحطی یک احتمال بسیار واقعی و خطرناک است.

بیزلی همچنین تصویر تیره‌ای را از مواجهه 135 میلیون نفر با بحران گرسنگی و حتی بدتر از آن ارائه و درباره قرار گرفتن 130 نفر دیگر در آستانه قطحی ناشی از شیوع ویروس کرونا هشدار داد و گفت: برنامه جهانی غذا اکنون به نجات حدود 100 میلیون نفر کمک می‌کند که این تعداد تا همین چند سال پیش حدود 80 میلیون نفر بود.

وی اضافه ‌کرد: اگر نتوانیم به کسانی که به کمک حیاتی نیاز دارند، رسیدگی کنیم تحلیل‌های ما نشان می‌دهد که 300 هزار نفر در هر روز در یک دوره سه ماهه جان خود را به دلیل قحطی و گرسنگی از دست خواهند داد و این تعداد شامل افزایش گرسنگی ناشی از کووید-19 نیست.

بیزلی همچنین بر نیاز به سامانه‌های هشدار سریع تأکید کرد و گفت: اگر آماده نباشیم و اکنون برای ارزیابی امنیتی وارد عمل نشویم، از کمبود در منابع و اختلال در تجارت پیشگیری نکنیم آنگاه فقط در چند ماه با یک رویداد بسیار مهم مواجه خواهیم شد.

وی تأکید کرد، ما زمان زیادی نداریم و باید عاقلانه و سریع عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید