حامد حدادی ۲ هفته قرنطینه می‌شود

حامد حدادی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

حامد حدادی بهترین سنتر بسکتبال آسیا، برای شروع فعالیت خود در لیگ CBA چین، باید در این کشور ۲ هفته قرنطینه شود.

به گزارش ایسنا، حامد حدادی سنتر و ستاره تیم ملی بسکتبال ایران که برای پیگیری مسابقات لیگ برتر بسکتبال چین راهی این کشور شده است، طبق قوانین موجود برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، باید دو هفته در قرنطینه بماند.

حامد حدادی چند ماه قبل، پس از تعطیلی مسابقات CBA به دلیل تعطیلات سال نوی چینی، به ایران آمده بود تا پس از اتمام این تعطیلات برای همراهی تیم نانجینگ به این کشور بازگردد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات CBA به تعویق افتاد و حدادی در ایران ماندگار شد.

قرار است مسابقات لیگ بسکتبال چین به صورت‌ متمرکز تنها در چند شهر این کشور برگزار شود.

طبق آخرین آمار، چین در تاریخ ۲۹ اسفند برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که هیچ مورد تازه‌ای از ابتلا به این ویروس گزارش نشده است.

این در حالیست که همزمان شمار مبتلایانی که از خارج وارد چین شده‌اند، افزایش یافته است.

کمیسیون بهداشت پکن اعلام کرد که تا تاریخ ۲۹ اسفند مجموعا ۱۸۹ مبتلای وارداتی در چین شناسایی شده و به ثبت رسیده است.

منظور از مبتلای وارداتی افرادی است که در هنگام ورود به چین به این ویروس مبتلا بوده‌اند.

این آمار تا کنون بالاترین شمار مبتلایانی بوده که از خارج وارد چین شده‌اند و با توجه به این روند نگرانی‌های تازه‌ای از بروز موج دوم شیوع کرونا در این کشور پدید آمده است.

اکثر این مبتلایان وارداتی چینی‌هایی هستند که به وطن خود بازگشته‌اند، چون بر این گمان بودند که وخامت شیوع کرونا در کشورشان رو به پایان است.

از این رو مقامات چین برای جلوگیری از شیوع کرونا از طریق این مبتلایان موازین سختگیرانه‌ای را برای کسانی که از خارج وارد این کشور شده و می‌شوند، وضع کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021