وزیر بهداشت: مدارس و دانشگاهها تا پایان سال تعطیل شد

تعطیلی مدارس
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

سعید نمکی روز پنج شنبه در حاشیه ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا با تشریح محورهای این جلسه اظهارداشت:

“در این جلسه طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا تصویب شد که با همکاری سازمان بسیج و سازمان‌های مردم نهاد و سازمان هلال احمر و سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود”.

وی ادامه داد:

“قبلا گفتیم که این طرح، یکی از طرح‌های موفقی است که به پیدا کردن و تشخیص مبتلایان به ویروس در اسرع وقت کمک می‌کند تا آنها را ایزوله کرده و موارد درمانی را تحت نظر داشته باشیم”.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد:

“در نشست چند ساعته روز گذشته همکاران ما با کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، این طرح مورد تایید سازمان جهانی بهداشت واقع شد. این طرح در کوتاه کردن زمان ابتلای کشور به بیماری ناشی از ویروس کرونا و بیرون آمدن از بلای آن کمک می‌کند”.

تعطیلی مدارس و دانشگاهها نباید به افزایش سفر بینجامد

نمکی با بیان این که در جلسه امروز تعطیلی مدارس و دانشگاهها نیز تصویب شد، گفت:

“خواهش من از مردم این است که این را به معنی راه افتادن در جاده‌ها تلقی نکنند. از برخی هموطنان گلایه داریم که در کمال بی خیالی از خط قرمزها عبور کرده و هم برای خود و هم برای سایر افراد، مشکلاتی ایجاد کرده‌اند”.

وزیر بهداشت افزود:

“تعطیلی مدارس و دانشگاهها مساوی با افزایش سفرها نباید شود. امسال استثنایی است و اگر مردم با آن استثنایی برخورد کنند، می‌توانیم این مشکل را در جهان به صورت استثنایی جمع کنیم. تعطیلی مدارس نباید مساوی با سفرهای مکرر باشد”.

تعویق کنکور کارشناسی ارشد و دکترا

وی ادامه داد:

“زمان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری هم به تعویق افتاد و زمان آن بعد اعلام می‌شود”.

وزیر بهداشت اظهار کرد:

“تشدید کنترل ایاب و ذهاب هم با کمک استاندارها و نیروی انتظامی و سازمان بسیج در کنار سایر همکاران ما انجام می‌شود. در ورودی و خروجی شهرها اگر به موارد مسافران مشکوک یا آلوده پی ببریم، قطعا آنها به قرنطینه برده و تا ۱۴ روز در شرایط قرنطینه نگهداری می‌کنیم”.

کتمان بیماری جریمه دارد

نمکی گفت:

“قرار شد برای افرادی که دچار گرفتاری با ویروس کرونا هستند یا علائم را کتمان کرده یا بهداشت را رعایت نمی‌کنند، کمیته‌ای بررسی کرده و راهکارهایی برای برخورد قانونی و جرایم و مجازات‌هایی در نظر گرفته شود”.

وی اظهار کرد:

“با پروتکل‌های درمانی که داریم، افزایش قابل توجهی از بهبود یافتگان داریم. این افراد به فضای بینابینی می‌خواهند تا بعد از آن به منزل بروند. در حال ترتیب دادن فضای بینابینی هستیم که یکی از این فضاها احتمالا هتل‌ها و مراکز گردشگری خواهد بود که در اختیار بخش خصوصی است. به این ترتیب با بخش خصوصی قراردادهایی می‌بندیم تا از این رکود اقتصادی هم خارج شوند”.

نمکی ادامه داد:

“قرار شد درآمدی که بخش خصوصی فکر می‌کرده در نوروزهای گذشته دارد، با مکانیزمی جبران شود و بعدا کوپن تعطیلاتی به مردم داده شود و هم مردم برای بهداشت روان خود سفر کنند و هم با اعلام سوخت خاص بتوان به گردشگری رونق داد”.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید