گشت هفتگی؛ این هفته میلان!

0 167

سلام
امروز پنجشنبه ست و قصد ما گشت هفتگی در پایتخت های مد، شهرهای وابسته ، نحوه تحصیل و… است و امروز گشتی در ایتالیا، میلان! چرا ؟ بریم بهتون میگم !

اینجا میلانه! شهری که به قلب مد و فشن معروفه و طراحان معروف در دنیا از دل این شهر بیرون آمدن و ماهم دقیقا برای همین امروز اینجاییم.
میلان در کنار پاریس، لندن، توکیو و نیویورک به عنوان یکی از معروف ترین پایتخت های مد در دنیا  شناخته شده! البته در ایتالیا شهر های دیگری مثل روم و فلورانس هم هستند که در زمینه مد فعالیت می‌کنند.
در این مقاله نگاه جزئی به تاریخچه مد میلان می‌ا‌ندازیم.

تاریخچه مد در میلان

در همین رابطه:

میلان تاریخ بلند بالایی در مد، لباس و پارچه دارد. در قرن نوزدهم، این شهر به یکی از قدرتمندترین شهرهای اقتصادی ایتالیا تبدیل شد.‌
شهری که در زمینه صنعت و تجارت توانایی بالایی در ایتالیا ایجاد کرد.اوایل، مد در میلان خیلی تحت تاثیر مد در پاریس بود و از طراح‌ های مد پاریس الهام میگرفتند!
اما به تدریج طراحان ایتالیایی با الهام از طبیعت زیبای ایتالیا شروع به تولید کار های ساده اما هوشمندانه کردند که باعث تفاوت بین طراح‌های پاریس و میلان شد و استعداد های زیادی کشف شدند.

ظهور طراحان

با ظهور طراح‌های مطرح در این شهر فشن و مد جان تازه‌ای گرفت و به مرور میلان تبدیل به پایتخت مد در دنیا شد! این پیشرفت رو به راحتی می‌تونیم در اهمیت پیدا کردن فشن در جامعه و لباس های روزمره مردم ببینیم!

 میلان در  دهه‌های پایانی قرن بیستم به ویژه دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ به اوج تحول خودش رسید.

 رشد بی سابقه میلان در دو دهه بعدی باور نکردنی ولی واقعی بود، و باعث شد که میلان لیاقت انتخاب شدن به عنوان پایتخت مد دنیا را داشته باشد و بلاخره در سال ۲۰۰۹ موسسه global language monitor  لقب پایتخت مد را به طور رسمی به میلان اهدا کرد.
میلان شهری ست که طراحان مطرح مد در آن حضور دارند، جورجو آرمانی, ولنتینو گراوانی, گیانی ورساچه, جان‌فرانکو فرره, میوتسو پرادا, کریزیا, موسکینو, اترو, تروساردی, میسونی ودولچه و گابانا از جمله طراحان برتر این شهر هستند.

خانه مد

fashion house ih milan_ خانه مد در ایتالیا

بیشتر خانه های مشهور مد ایتالیا در میلان قرار دارند و گفتنی ست که خانه های مد اول در شهرهای دیگر ایتالیا تاسیس شده بودند اما برای نزدیک شدن به پایتخت مد دفاتر خودشون رو به این شهر منتقل ‌کردند.
این خانه های مد عبارتند از پرادا,ولنتینو اسپا, آرمانی، دولچه و گابانا, ورساچه, میسونی, موسکینو, لوکساتیکا, تروساردی, اترو, میو میو و کمپانی تولید عینک لوکسوتیکا اشاره کرد.

یکی از هیجان انگیز ترین اتفاقاتی که هر سال در ۴ پایتخت برتر مد دنیا میوفتد
در اول راه هفته مد میلان است!
و حالا هفته مد چیست؟

هفته مد

فته مد در میلان ـ FASHIONWEEK

هفته مد اتفاقی‌ست که یک باردر بهار بار دیگر در پاییزمی‌افتد، این رویداد در دنیای فشن، از سال ۱۹۵۸ در کنار هفته مد لندن، هفته مد پاریس و هفته مد نیویورک به یکی از مطرح‌ترین رویدادهای جهان در زمینه مد و لباس تبدیل شده‌ است.
علت چیست؟ برای اینکه طراحان خفن دنیا در چهار پایتخت اصلی مد می‌توانند لباس‌ها و طراحی‌های فصل جدید را معرفی کنند.

اما اتفاق بهترو هیجان انگیز تر که در این چند سال افتاده، دانشجویان مقیم در ایتالیا که در زمینه مد و فشن تحصیل می‌کنند و از طرف اساتیدشان تایيد شده‌اند می‌توانند در کنار طراحان برجسته دنیا طراحی‌هایشان را به نمایش بگذارند.

سخن آخر

در مجموع میلان دانشگاه و آکادمی های برتر زیادی داره، که هر ساله با بورسیه های بهتر دانشجو میپذیره، ازنظر من جایی بهتر از ایتالیا برای این رشته پیدا نمیشه ، اگه شما هم با من موافقین تا باهم به بررسی رشته ها و دانشگاه وآکادمی های برترمیلان بپردازیم.
و یک سوپرایز دیگر اینکه می‌توانید توسط مجموعه ما یعنی سازمان مهاجرتی GO2TR اقدام به تحصیل کنید.

منابع

  1. global language monitor
  2. fashionweek
  3. ranker

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021