10 راز عجیب در مورد هتل ها

0 1,785

رازهای پنهانی هتل ها که کمتر کسی آن را می داند

رازهای پنهانی هتل ها که کمتر کسی آن را می داند

هتل ها همیشه جذابترین بخش سفر هستند، ما در آنها راحت هستیم هر طور دلمان می خواهد برخورد می کنیم نگران مرتب کردن بعد از ریخت و پاش هایمان نیستیم چون می دانیم وقتی از در بیرون برویم و برگردیم همه چیز به حالت اول خود برگشته است. اما در این مطلب خبر بدی برای شما دارم در هتل ها همه چیز به تمیزی و جذابیتی که بنظر می رسد نیست و البته کارکنان هتل ها آنقدری که تظاهر می کنند از ما خوششان نمی آید . اگر اهل سفر و هتل رفتن هستید حتما این مطلب را تا آخر بخوانید.

یک: روتختی ها

یک: روتختی ها

تصور شما این است که هر بار به اتاق خود در هتل برمیگردید تمام رو تختی ها و روکش های آن تعویض شده است؟ سخت در اشتباهید چون در بیشتر موارد روکش ها مجدد فقط به صورت کاملا حرفه ای مرتب و صاف شده اند . تنها در صورتی که ملحفه ها رنگی و لک شده باشند تعویض می شوند. علاوه بر این بهتر است بدانید که روکش زیرین تشک ها تخت هرگز عوض نمی شود پس مراقب باشید به آنها دست نزنید یا هرگز روی تخت بدون روکش در یک هتل نخوابید.

دو: حوله ها

دو: حوله ها

حوله ها در اتاق های هتل هر روز شسته نمی شوند آنها فقط در صورت کثیف شدن بخار داده می شوند و با حرارت بالا خشک می شوند و برای تمیز به نظر رسیدن به آنها مواد خوشبو کننده می زنند به دلیل هزینه بالایی که خشکشویی در هتل دارد این راه کار برای کم کردن هزینه ها است و بر خلاف قوانین هتلداری نیست

سه: لیوان ها

سه: لیوان ها

لیوان های موجود در اتاق شما به آن تمیزی که می بینید نیستند حتی اگر بوی مواد شوینده بدهند در بهترین حالت لیوان های شما در سینک اتاقتان شسته شده اند اگر به تمیزی بسیار اهمیت می دهید بهتر است درخواست لیوان یک بار مصرف کنید.

چهار: ریموت ها و کنترل

چهار: ریموت ها و کنترل

ریموت وسایل گرمایشی و سرمایشی و کنترل تلویزیون در هتل ها هرگز تمیز نمی شوند مثل کلید پریزها دستگیره درها و گوشی های تلفن بهتر است همیشه همراه خود دستمال آنتی باکتریال و یا اسپری تمیز کننده داشته باشید.

یک خبر بد دیگر در این مورد که خوب است بدانید این است که در یک مصاحبه که به صورت خصوصی با کارکنان هتل ها انجام شد آنها اعتراف کردند در حین تمیز کردن اتاق ها گاهی سر وقت چمدان های مسافرین می روند و لباس های آنها را در تن خود امتحان می کنند

پنج: فرش اتاق

پنج: فرش اتاق

یکی از بدترین موارد موجود در لیست نکاتی درباره هتل ها این است که فرش‌های پهن شده در اتاق هتل بسیار کثیف‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید. درست است که اتاق‌ها هر روز جاروبرقی کشیده می‌شوند و فرش‌ها تمیز هستند اما آیا دقت کرده‌اید که چرا در همه هتل‌ها از فرش یا موکت‌هایی به رنگ تیره و طرحدار استفاده می‌کنند؟ این درواقع ترفندی است که طراحان دکوراسیون داخلی اتاق هتل‌ها برای پنهان کردن کثیفی و سالخوردگی فرش‌ها استفاده می‌کنند.

شش: کیفیت هوا در هتل

شش: کیفیت هوا در هتل

کیفیت هوای موجود در هتل ها کمی پایین است. اگر تجربه اقامت در هتل داشته‌اید و بعد از یک شب ماندن در هتل احساس کردید که هوای هتل برای شما سنگین است به این دلیل است که کیفیت هوای هتل‌ها کمی پایین است و این گاهی به دلیل کثیفی دستگاه تهویه هوای موجود در هتل و اتاق ها است.

هفت: آب لوله کشی در هتل

هفت: آب لوله کشی در هتل

تا آنجا که امکان دارد از آب لوله کشی هتل ها ننوشید آبی که در هتل ها برای شستشو و حمام کردن استفاده می شود غیر آشامیدنی است چون معمولا این لوله ها به منبع آبی متصل هستند که حاوی سرب یا کلورایدند که اصلا مناسب نوشیدن نیست.

هشت: غذاهای مانده در هتل

هشت: غذاهای مانده در هتل

یکی از مهمترین رازهای هتل ها وعده صبحانه شماست. در اکثر غذاهایی که در میز صبحانه سرو می شوند غذاهای از دیروز مانده است که به صورت اسنک با چهره ای بسیار زیبا و خوشمزه به خورد شما می دهند بهتر است اگر صبح خیلی زود برای خوردن صبحانه به پذیرش هتل غذا سفارش می‌دهید یا به رستوران هتل می روید، «صبحانه» سفارش دهید نه اسنک‌های مخصوص روز یا غذاهایی که محتویاتش از مانده شب قبل باشد.

نه: ساعت تحویل اتاق

نه: ساعت تحویل اتاق

شما موظفید روز تحویل اتاقتان قبل از ساعت 12 اتاق را خالی و کلید را تحویل دهید این مسئله معمولا به مسافران گوشزد نمی شود به این دلیل که اگر حتی یک دقیقه بعد از ساعت 12 به وقت جایی که هستید اتاق را تحویل دهید باید هزینه یک روز کامل را پرداخت کنید که این می تواند به تنهایی سفر شما را خراب کرده و هزینه ای بیش از آنچه برایش برنامه ریزی کرده بودید بپردازید.

ده: امکانات هتل

ده: امکانات هتل

هتل ها در بدو ورود به شما نمی گویند با میزان مبلغی که شما پرداخت کردید حق استفاده از چه امکاناتی را دارید تا شما از همه امکانات استفاده کنید و در نهایت فاکتوری برای شما صادر می شود که چشمهایتان گرد شود و با خود بگویید مگر من از چه امکانات اضافه ای استفاده کرده ام . خوب است که بدانید در بیشتر هتل ها استفاده از استخر، سونا، جکوزی،خدمات ماساژ و اینترنت و صرف ناهار و شام در رستوران هتل روی پکیج درخواستی شما نیست و شما باید برای استفاده از این موارد هزینه ای جداگانه بپردازید. پس یادتان باشد قبل از ورود به اتاقتان تمام این موارد را با متصدی اینکار چک کنید.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021