چگونه در روزهای قرنطینه خود را سرگرم کنیم؟

55 86,102

این روزها واژه‌ی «ویروس کرونا» به کلمه‌ای کلیدی و نقل تمامی محافل تبدیل شده است. مردم، فضاهای مجازی و رسانه ها، در هر ثانیه آخرین اخبار مربوط به این بیماری را با هم به اشتراک می‌گذارند و همه و همه به اتفاق منتظر اخباری جدید، چه خوب یا بد درباره‌ی این بیماری هستند. از طرفی کرونا ما را محکوم به حبس خانگی کرده، اتفاقی که شاید هیچ کداممان تا به امروز در زندگی تجربه اش نکرده‌ایم. همه ما از اینکه مجبوریم در خانه بمانیم و جایی نرویم خسته شده‌ایم و دیگر نمیدانیم باید در این روزهای قرنطینه چه کنیم تا کمی حالمان خوب شود و کمتر به این روزهای سخت و شرایط فعلی فکر کنیم!

بیایید این روزها را به عنوان «فرصت» ببینیم و به جای ناراحتی، از تک تک لحظات با هم بودن لذت ببریم.

همه‌ی ما، همیشه از اینکه زمان کافی برای انجام کارهای مورد علاقه‌ی خود را نداریم شاکی هستیم و این مسئله ما را به شدت ناراحت میکند، حالا که این ویروس باعث شده که توفیق اجباری پیش بیاید و در خانه بمانیم، بهتر است به جای غصه خوردن و نگرانی از اینکه چه قرار است بشود، از وقت‌های اضافه و مفید خود بهترین استفاده را ببریم و کارهایی که همیشه در آرزوی انجام آن بودیم را انجام بدهیم.

راه‌حل‌های هیجان‌انگیز برای فرار از قرنطینه!

راه‌حل‌های هیجان‌انگیز برای فرار از قرنطینه!

ما همیشه عادت کرده‌ایم که جنبه‌ی منفی مسائل را ببینیم، دائما از دست زمین و زمان شکایت کنیم، و هرروز از خودمان بپرسیم: چرا این اتفاق باید برای من بیوفتد؟ چقدر ما بد‌شانسیم؟ و … همه‌ی ما از درصد وخامت این بیماری آگاه هستیم و می‌دانیم این ویروس تا به امروز، تلفات جانی و مالی زیاد و غیر قابل جبرانی را ایجاد کرده است، اما با تمام این اتفاقات بد و دردناک میتوانیم کمی هم به نیمه پر لیوان نگاه کنیم تا بتوانیم جنبه‌های مثبت را از دل شرایط منفی کنونی بیرون بکشیم تا اوضاع برایمان بیش از این خارج از کنترل و غیر قابل تحمل نشود. در عوض در این روزها ما آموختیم با هم مهربان‌تر باشیم، بیشتر با خانواده و اطرافیان وقت بگذرانیم، قدر با هم بودن را بیشتر بدانیم، بیشتر نظافت خود را رعایت کنیم، و در نهایت بدانیم زندگی خیلی کوتاه است، پس تا می‌توانیم از آن لذت ببریم !

در این مقاله قصد داریم به شما یاداوری کنیم که چگونه می‌توانیم با کارهای ساده و جذاب، روزهای قرنطینه را با حال خوب پشت سر بگذاریم و حتی در بدترین شرایط، یاد بگیریم از زندگی لذت ببریم.

۱- بازی‌های گروهی انجام بدهید

۱- بازی‌های گروهی انجام بدهید

با اعضای خانواده دور هم جمع بشوید و با هم بازی کنید. قدیم‌تر ها که تکنولوژی به شکل امروزی پیشرفت نکرده بود افراد دور هم بازی‌های گروهی زیادی انجام میدادند، در این روزها سعی کنید سرتان را گوشی‌هایتان بیرون بکشید و با خانواده خود بازی‌های دسته جمعی مانند، اسم و فامیل، مافیا، دوز، شاه و دزد و وزیر و … بازی کنید.

پیشنهاد میکنیم حتما مطلب، «جذاب‌ترین بازی‌های دسته‌جمعی، مخصوص روزهای قرنطینه» را بخوانید

۲- بفرمایید شام را به خانه بیاورید!

۲- بفرمایید شام را به خانه بیاورید!

همیشه قرار نیست مادر خانه غذا درست کند این بار با اعضای خانواده مسابقه آشپزی راه بیاندازید، هر شب یک نفر از اعضای خانواده آشپزی کند، میز را با سلیقه بچیند و غذا را سرو کند. پس از خوردن غذا بقیه به کسی که شام را درست کرده امتیاز بدهند و از مزه غذا تعریف یا انتقاد کنند. در آخر مسابقه هر کسی بالاترین امتیاز را آورد به انتخاب اعضای خانواده یک جایزه برای او در نظر گرفته شود و نفر آخر هم وظیفه ای به گردنش محول شود، مثلا تا یک هفته ظرف‌های غذا را بشورد. با این کار هم سرتان در این روزها گرم می‌شود و هم باری از دوش مادران برداشته می‌شود و مهم‌تر از همه حس تعاون و همکاری در خانه شکل میگیرد.

۳- مهارت‌های خود را با هم به اشتراک بگذارید

۳- مهارت‌های خود را با هم به اشتراک بگذارید

هر فردی در خانه حرفه و مهارت خاصی دارد، سعی کنید این مهارت‌ها را به هم آموزش دهید، مثلا اگر دختر خانواده به زبان انگلیسی تسلط دارد روزی نیم ساعت به پدر و مادر یا خواهر و برادر خود، زبان یاد بدهد، جملات کاربردی، اصطلاحات جذاب و … یا مادر خانواده طرز تهیه یک غذای خوشمزه را به بقیه اعضای خانواده آموزش بدهد. این کار در عین حال ساده باعث می‌شود که کلی مهارت جدید و کاربردی یاد بگیرید و سرتان حسابی گرم شود.

۴- دکوراسیون خانه خود را تغییر بدهید!

۴- دکوراسیون خانه خود را تغییر بدهید!

بر اساس علم فنگ‌شویی محیط های زندگی، از جمله خانه و محل کار ما دارای انرژی های متفاوتی است، انرژها بر روی وسایل خانه مینشینند. وقتی شما چیدمان خانه را برای مدت طولانی تغییر نمیدهید انرژی‌ها به حالت سکون در سطح خانه باقی میمانند و باعث ایجاد رخوت و بی‌حالی در افراد خانه می‌شوند. شما می‌توانید با کوچکترین تغییر در خانه، انرژی موجود را دوباره فعال کنید و نیروهای بد و ساکن را از خانه دور کنید! پس هر چه زودتر دست بکار شوید و با اعضای خانواده چیدمان خانه را عوض کنید، با این کار هم تنوع و تغییر ایجاد کرده‌اید و هم انرژی‌های بد این روزها را از خانه دور میکنید.

فنگ شویی بهترین اثر را بر سلامتی ، شادی، موفقیت ، و به‌طورکلی تولید انرژی مثبت دارد ! 

۵- برای خودتان برنامه‌ریزی کنید

۵- برای خودتان برنامه‌ریزی کنید

خیلی وقت ها ما یادمان می‌رود که چه کارهایی را باید در طول روز انجام بدهیم یا چه کاری را دوست داریم که در آینده بکنیم. مکتوب کردن باعث می‌شود ما با دقت و کیفیت بیشتری به کارهایمان برسیم. این روزها که حسابی وقت خالی دارید دفتری را تهیه کنید و در آن، لیست کارهایی که دوست دارید یا باید انجام بدهید را بنویسید. لیست را بر اساس تاریخ تمام شدن آن تنظیم کنید تا بدانید چقد زمان میبرد تا کار تان به سرانجام برسد. پس از هر کاری که انجام دادید مقابل آن تیک بزنید و به سراغ کار بعدی بروید. با این روش در آخر هفته میبینید تعداد زیادی کار مفید انجام داده‌اید.

۶- یک کتاب را با هم بخوانید

 ۶- یک کتاب را با هم بخوانید

همه‌ی ما کلی کتاب نخوانده داریم که در کتابخانه در حال خاک خوردن است. یک کتاب کوتاه را به سلیقه خودتان با اعضای خانواده انتخاب کنید و شروع به خواندن کنید، هر فرد (پدر، مادر، و ..)به طور مثال ۲۰ صفحه از کتاب را بخواند و در اختیار فرد دیگر بگذارد تا او ادامه داستان را روایت کند. پس از تمام شدن درباره‌ی کتاب با هم صحبت کنید و آن را نقد کنید. با این کار در پایان هفته تعداد زیادی کتاب خوانده شده پیش روی شماست!

۷- قلم دردست بگیرید و خاطره یا قصه بنویسید

۷- قلم دردست بگیرید و خاطره یا قصه بنویسید

ای روزها چیزی که به وفور یافت می‌شود وقت خالی است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که دست به قلم بشوید و اتفاق‌های و حال این روزهایتان را روی کاغذ بیاورید. خاطراتتان را مکتوب کنید یا حتی یک یه داستان کوتاه بنویسید. از نوشتن نترسید، یک بار که قلم در دست بگیرید و چند خط از افکارتان (حال بد یا خوب) را روی کاغذ بیاورید، خواهید دید چقدر لذت خواهید برد و ذهنتان از افکار منفی خالی میشود. شاید چندین سال بعد این خاطرات را دوباره خواندید و یاد گذشته کردید و به حال آن روزهایتان خندیدید!

۸- آلبوم عکس‌های قدیمی را ورق بزنید

۸- آلبوم عکس‌های قدیمی را ورق بزنید

آلبوم‌های قدیمی را از کمد درآورید و با اعضای خانواده آن را ورق بزنید. با هم از خاطرات و اتفاقات گذشته صحبت کنید و از پدر و مادر خود بخواهید تا خاطرات جذاب برایتان تعریف کنند، مثل داستان آشنایی و ازدواجشان، شیطنت‌های کودکی شما و …

۹- تابلو آرزوها درست کنید

۹- تابلو آرزوها درست کنید

یک مقوای بزرگ بردارید و هر آن چیزی که دوست دارید به آن برسید را در آن بنویسید، حتما تصویر آرزوهایتان را هم بچسبانید. مثل ماشین، خانه، شغل مورد نظر، سلامتی، دور شدن از بیماری (چیزی که این روزها حسابی با آن سر و کله می‌زنیم) و هر آن چیزی که شما دوست دارید و به ذهنتان میرسد از کوچک گرفته تا بزرگ! حتی میتوانید تاریخی که قرار است آن آرزو برآورده شود را بنویسید. تابلوی مقوایی خود را در اتاقتان جایی که جلوی چشمتان باشد آویزان کنید و هر روز پس از بیدار شدن و شب‌ها قبل از خواب به آن نگاه کنید.

آن دسته از افراد که با انرژی‌ها و کائنات سر و کار دارند اعتقاد دارند که اگر میخواهید به چیزی برسید حتما آن را مکتوب کنید و از کائنات آن را بخواهید، در این صورت قطعا به آن خواهید رسید!

۱۰- مدیتیشن و نیایش کنید

۱۰- مدیتیشن و نیایش کنید

همه ما باید مدیتیشن را یک بار امتحان کنیم. اما آیا مدیتیشن سرگرمی است؟ من معتقدم که هست. انجام مدیتیشن به شما کمک می‌کند استرس کمتری داشته باشید، فشار خونتان پایین بیاید، سیستم ایمنی بدن‌تان تقویت شود و حتی توانایی تمرکزتان بالاتر برود.  روزانه به مدت ۱۰ دقیقه مدیتیشن کنید، موزیک ملایم پخش کنید، شمع روشن کنید و روی یک زیرانداز بنشینید یا دراز بکشید، چشم‌هایتان را ببندید و سعی کنید ذهنتان را از افکار منفی خالی کنید، بدنتان را رها کنید و فقط به اعضای بدنتان(از نوک انگشتان پا تا سر) فکر کنید. همین کار به ظاهر ساده حال شما را به طرز عجیبی تغییر خواهد داد. سعی کنید به بدنتان احترام بگذارید و انرژی‌های منفی را به درون مغزتان راه ندهید!

مراقبه و نیایش، حس شکرگزاری و قدردانی نسبت به داشته‌ها را تقویت می‌کند. با قدردانی، طرز فکر شما نامحدود می‌شود. وقتی نامحدود فکر کنید، دنیا را در دستان خود می‌بینید و فرصت‌ها و امکانات نامحدودی برای خود متصور می‌شوید. آدم‌ها مانند آهن‌ربا هستند. وقتی نسبت به داشته‌های‌تان قدردان باشید، خوبی‌ها و امتیازات بیشتری را جذب می‌کنید. قدردانی مُسری است.

۱۱- دوره‌های آموزش رایگان و آنلاین بگذرانید

۱۱- دوره‌های آموزش رایگان و آنلاین بگذرانید

یادگرفتن مهارت‌های جدید احساس مفید بودن را در شما افزایش می‌دهد. به این معنا که به توانایی‌تان در دستیابی به نتایجی که می‌خواهید، باور پیدا می‌کنید. بجای اینکه هزینه ای را پرداخت کنید تا به کلاس بروید و مهارتی را بیاموزید، این روزها که در خانه نشسته‌اید، دوره‌ی مورد نظر خود را در اینترنت سرچ کنید و به صورت رایگان آموزش ببینید. وب‌سایت های کاربردی و مفیدی همچون یوتیوپ، آپارات و … وجود دارند که شما به راحتی می‌توانید از آنها برای آموزش استفاده کنید. از طراحی وب‌سایت گرفته تا آموزش نقاشی و خط! در یک کلام از شیر مرغ تا جان آدمی‌زاد را می‌توانید در این سایت‌ها بیابید!

۱۲- در خانه ورزش کنید

۱۲- در خانه ورزش کنید

روزی نیم ساعت در خانه ورزش کنید. این روزها تقریبا برای هر کاری اپلیکشن خاصی وجود دارد، برای ورزش کردن هم همینطور است. اپیکشن‌ مخصوص ورزش مورد علاقه خود را نصب کنید و بر اساس برنامه‌ای که به شما می‌دهد نرمش کنید. مهم ترین اصل ورزش در خانه، داشتن هدف و عزم راسخ است زیرا بسیاری از افراد هستند که شروع به ورزش می کنند اما به دلیل نداشتن اراده و همچنین مشخص نکردن هدف خود در همان ابتدای کار انصراف می دهند و از ادامه فعالیت خودداری می کنند.

۱۳- از فضاهای باز موجود در خانه استفاده کنید

 ۱۳- از فضاهای باز موجود در خانه استفاده کنید

این روزها که در خانه قرنطینه شده‌ایم و جایی نمیتوانیم برویم بهتر است از فضاهای باز موجود در خانه استفاده کنیم. در طول روز به داخل حیاط بروید و کمی قدم بزنید، گیاهانی که در فضای خانه نور کافی ندارند را به حیاط بیاورید و آنها را در باغچه بکارید. در بالکن صندلی بگذارید، کتاب بخوانید یا موسیقی گوش کنید و منظره بیرون را تماشا کنید. به جای اینکه چای خود را جلوی تلوزیون و روی مبل بخورد به بالای پشت بام بروید، یک زیر انداز با خود ببرید، در آنجا بنشینید و با ارامش چای بخورید و از آفتاب لذت ببرید. همین کارهای به ظاهر کوچک حال شما را چندین برابر خوب خواهد کرد.

۱۴- در خانه درآمدزایی کنید

۱۴- در خانه درآمدزایی کنید

در این روزها که خیلی از مشاغل با مشکل روبرو شده‌اند و مردم بخاطر خانه نشینی با مسائل مالی دست و پنجه نرم میکنند بهتر است دست به کار شویم و در خانه پول دربیاوریم. شیرینی، ترشی و خوراکی‌های خوشمزه درست کنید و آنها را بفروشید. حتی میتوانید با مهارت های خود هنرهای دستی زیبا درست کنید. اگر به مواد اولیه ای نیاز دارید به راحتی میتوانید بصورت آنلاین سفارش بدهید و در خانه هر آن چیزی که بلدید درست کنید. تابلو نقاشی بکشید، خط بنویسید، زیورآلات درست کنید و … در فضای مجازی یه صفحه درست کنید، از محصولاتتان با گوشی عکس خوب بیندازید و آنها در صفحه خود با دیگران به اشتراک بگذارید و بصورت آنلاین بفروشید.

امیدوارم با این مقاله توانسته باشیم اندکی به هم کمک کنیم و تاحدی حال خوب به همدیگر تزریق کنیم و در کنار هم این روزهای سخت و بحرانی را با موفقیت بگذرانیم. برای بهبود مقالات حتما نظرات خود را با ما در میان بگذارید

دیگر مقاله‌های مرتبط در این زمینه

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
55 نظرات
 1. راد می گوید

  #سلام+درود؟روی خانه مغازه اداره مدارس هر 20 متر مربع پشت بام و بالکن نهال مثلا دایم سبز زیتون در گلدان ک کاهش الودگی هوا.خود کفایی روغن و برگ زیتون دمنوش.کمک خرج خانواده وکشور.هر خانه4گوشه پشت بام(مربع..)نهال گلدانی.واقعا اگر بام سبز گلدانی انجام در شرایط کرونا مسولین قلمه زدن فتوا و اعلام ک تا چهار ماه دیگر تیر مرداد ریشه و بعد چهار سال..ثمره.تیراژ بالا خیلی درامد اسان فرد وکشور.ایران حدود 20 میلیون ساختمان.خانه اداره مدرسه بازار.. ک پشت بام تخت دارد اگر هر ساختمان در هر گوشه4نهال گلدانی(بونسای)مثل زیتون بی خزان در بام وبالکن(جلویاپشت پنجره)بکارد 80 میلیون نهال اضافه اگرهر نهال فقط یک کیلو زیتون(1لیترذخیره اب گدانی)  یعنی 80 میلیون (کیلو زیتون/لیتر اب خیز) به کشور اضافه ک قطعا خود کفایی روغن خوراکی(ذخیره اب ب قدر بزرگترین سدها) ایجاد.توجه تحریم غذایی،سختی دادو ستد اگر پیگیر باشید ثواب دنیا اخرت.یک شهروند عادی هستم.امکانات.رسانه.پیامک.سایت.فضای مجازی.فتوا دادن. محبوبیت.شهرت.بی نهایت ندارم میتوانم ایده دهم توجه ب توانایی بی نهایت روحانیون سخنرانان و افراد مشهور..ک ب راحتی با سخن وبسیج همگانی میتوانند بام گلدانی را با قدرت انجام دهند و باقیات صالحات برا خود یادگار گذارید و طوفانی از موفقیت برکت ایجاد کن.اجرکم عندا..اگرمیخواهیدجهشی شویم بایدحرف با عمل برابر،یکسان واستفتا فتوا شود مردم ثروتمند تر دولت کشور روحانیون جامعه وهمه ثروتمند تر.. فرهنگسازی شود ک در مراسم ملی مذهبی تدفین ازدواج تولد گاه#پذیرایی-نهال رایگان باشد مثلا اگر زیتون نماد سردار دلها فتوا شود سالگرد قلمه زد ب مردم داد یا در دعا کمیل.عاشورا..خاکسپاری..گاه پذیرایی همراه با نهال#تفکیک-بازیافت-اب مصرفی خانه ک اگر گاه حمام بی شوینده.شستشو میوه .. بدون شوینده و جمع اوری در.تشت.ظرف.یا هنگام بارندگی گذاشتن بطری نوشابه..پلاستیکی.فلزی..زیر ناودان.جمع اوری اب برا فصل گرم کم بارش جهت ابیاری گلدان ها فتوا و اعلام شود. اگر خودتان مزایا و تعداد قابل انجام را حساب که..کاش.داش.برداشت. لاستیک فرسوده ب کمک قسمت بتنی یا سفالی..تبدیل ب گلدان نمود.مزایا این اقدام باعث بهبود اقتصاد.کاهش سیلاب ب دلیل ذخیره اب گلدانی در پیک بارندگی باکوچکی مجراوجنس عایق گلدان.کاهش سوخت ک منبع غذا ب خانواده نزدیک.کاهش برق استفاده کمتر یخچال یعنی تازه چیدن و بازیافت نور لامپها معابر..در فتوسنتز.بهبود افت ملخ با نبود پرش ارتفاع.استفاده زباله تر برا کود.اشتغال ساخت گلدان قلمه…اگر میتوانی کمک.حمایت.فکری.ترویج .انتشار.عملی.جسمی..امید ک امر ب معروف کنی و سنت پسندیده بر جهان باقی گذاری واقعا همت کنید ک فتوا واقدام شود و فشار اقتصادی کاهش.پیام و مفاهیم را برسان به…یک کهکشان سپاس خواهشا التماسا.ببخشید لطفا چند بار بخوان ک برداشتتان را دریابید،بچینید.اگر خیر خواهی خدا سعادت دهد.مثلا درخت بالارونده کیوی.انگور..با داربست طنابی وصل ب خرپشته و تراس بالکن..(یا پشت پنجره ،درمعرض نور چراغ)..سطح پوشش برگی..بیشتری برا جمعاوری اب بارندگی وافتابگیری برا خنکی فصل گرم..دارد و برگ انگور در دلمه ترشی اش سالاد کوکو خشکشده دمنوش تازهخوری استفاده..(اطراف سطح نهال گلدان نایلون..پوست چیپس نقره فام بازتابنده باگذاشتن سنگ ریزه ک بهبود تبخیر سطح وفتوسنتز یا کاشت سبزی پنبه کنگر الئورا..)برخی کشورها بام سبز..سد کردن بارندگی پیک در پشت بام انجام میدهند.بزودی دوباره پاییز..بارشهای سیل اسا..سیل همانند کرونا مال اسایش جان..میگیرد.التماسا..اگر کرونا چندین ماه دیگر..باباران سیل اسا وارد زندگی مردم شود..#بام-سبز-گلدانی را چندین ساعت پیوسته ونمابرگ در صداوسیما..پخش وعملی کنید ک سیل..تشکر جهشی فروان!بهبودهوا اقتصاد درامد انرژی سیل ملخ..شماکه قدرت ارتباطات،رسالت اجتماعی،طرفدار دارید..

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام ممنون از اطلاعات خوبتون و مرسی که مطالب رو میخونید و کامنت میزارید. با تشکر

 2. مهدیس می گوید

  خیلی عالی بود به انشام کمک کرد ولی حیف نتیجه گیری نداشت:(

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، خسته نباشید!
   نتیجه گیری خاصی نمیخاست! ما گفتیم با چه چیزهای سر خودتون رو گرم کنید تا این روزها زودتر بگذره! مهم تلاش ماست که توی حال بد نمونیم

 3. سودا می گوید

  خیلی عالی بوووووود مرسی? کلی حالم بهتر شد

 4. سودا می گوید

  خیلی عالی بوووود مرسی? کلی حالم بهتر شد ??

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، خداروشکر که بهتون کمک کرد! ممنون که نظراتتون رو مینویسید برامون.

 5. رویا می گوید

  خوب بود اما به نظرم کافی نبود

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، سعی میکنم ایم‌های بیشتری بهش اضافه کنیم. مرسی از اینکه نظراتتون رو مینویسید.

 6. محمد می گوید

  عالیه

 7. محمد می گوید

  بله کافی نبود

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، چشم در اپدیت مطلب اضافه خواهم کرد. ممنون از ثبت نظراتتون

 8. پرنیان می گوید

  به نظر من که خوب بود واقعا ممنون^ خیلییییییییی حوصله م سر رفته بود.

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنون از شما که نظراتتون رو مینویسید

 9. پری می گوید

  بنظر من فوق العاده بود!
  فقط اگه میشه بیشتر بگذارید!
  ممنون میشم=

  1. سارا حقگو می گوید

   حتما، ممنون از ثبت نظراتتون

 10. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون از نظر خوب شما

 11. امیرعلی زارعی می گوید

  لطفا بازی هم معرفی کنید

  1. سارا حقگو می گوید

   در یه مقاله فقط درباره ی بازی ها نوشتم، لینکش رو براتون میذارم. ممنون از ثبت نظرتون.
   https://go2tr.com/mag/what-games-we-can-play-at-home/

 12. امیرعلی زارعی می گوید

  ببخشید اولی را اشتباه نوشتم

 13. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون دیدم

 14. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون

 15. امیرعلی زارعی می گوید

  سلام شما کاردستی با کاغد دارید

 16. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون میشم اگه بزارید

 17. امیرعلی زارعی می گوید

  شما کاردستی با کاغذ هم دارید

 18. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون میشم اگه جواب بدید

 19. امیرعلی زارعی می گوید

  شما کاردستی هم دارید

 20. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون میشم جواب بدی

 21. امیرعلی زارعی می گوید

  ببخشید زیاد نوشتم چون پیامم میرفت

 22. امیرعلی زارعی می گوید

  ببخشید شما سایت دیگه هم دارید تا سربزنم

 23. امیرعلی زارعی می گوید

  من میتونم عضو سایت بشم

  1. سارا حقگو می گوید

   بله میتونید عضویت در وب سایت گوتو تی آر داشته باشید تا وقتی مقاله های جدید میاد براتون ایمیل بیاد .

 24. امیرعلی زارعی می گوید

  نمیدونم چرا پیام هام میره

 25. امیرعلی زارعی می گوید

  کمک کنید

 26. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون میشم

 27. امیرعلی زارعی می گوید

  من میتونم عضو شم

 28. امیرعلی زارعی می گوید

  من چگونه عضو شوم من تلگرام و … ندارم

 29. امیرعلی زارعی می گوید

  من بازی های یک نفره میخوام چون برادر ندارم اگه دارید معرفی کنید ممنونم

  1. سارا حقگو می گوید

   بله چشم حتما در مقاله های بعدی معرفی خواهم کرد.

 30. امیرعلی زارعی می گوید

  بازی یک نفره هم دارید

 31. امیرعلی زارعی می گوید

  من چون برادر ندارم بازی یک نفره میخوام اگه داری ممنون میشم

 32. امیرعلی زارعی می گوید

  ممنون

 33. امیرعلی زارعی می گوید

  عید غدیر خم به همه گی مبارک و ممنون از شما سارا حقگو که این مطلب ها را در اختیار ما گذاشتین

 34. امیرعلی زارعی می گوید

  عید همه مبارک و شما سارا حقگو

 35. امیرعلی زارعی می گوید

  عید همه مبارک

 36. ... می گوید

  عالی‌وکارامد

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از ثبت نظرتون

 37. مریم می گوید

  سلام. از سايت زیبای شما ديدن کردم . سايت بسیار خوبی دارين.
  سپاسگذارم اگر از بخش هاي مختلف سايت من بازديد کنيد و نظرتون رو براي بهتر شدن سايتم بدهيد
  خانه چين
  https://www.khanecheen.ir

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، منون از شما، حتماااا!

 38. ناشناس می گوید

  بدرد نخور تین سایت دنیاست منو پدرم با هم زندگی میکنم چجوری اینکارارو انجام بدیم

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، خیلی از قسمت هایی که نوشتم رو خودتون به تنهایی میتونید انجام بدید و نیاز به کسی ندارید! در درجه اول باید بپذیرید که در چه شرایطی هستیم و باهاش کنار بیایم! همه ی ما کم و بیش داریم با این شرایط دست و پنجه گرم می کنیم پس بهتره به جای حال بد و افسرگی سعی کنیم کارایی رو انجام بدیم که تاحالا ندادیم! پیشنهاد میکنیم سریال های جذاب ببینید! میتونید وارد مقاله معرفی بهترین سریال های ما بشید و ژانر مورد علاقتون رو پیدا کنید!

 39. محمدعلی می گوید

  سلام مقاله شما واقعا خوب و کاربردی بود
  تنها سوال من از این مقاله اینه که اوقاتی هم هست که پدر و مادرم به خاطر خرید و بعضی از کار های دیگر بیرون می روند و من تنها می مانم و حوصله ام سر میره و برای من این سوال پیش اومد که اگه بردی باشه که تمام اوقاتش رو تنهاست یا دوست داره اوقاتش رو تنهایی سپری کنه باید چه کار های دیگه ای بکنه؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، قاعدتا هر کسی بهتر میدونه که باید حال خودش رو چطوری خوب کنه و خودش رو سرگرم کنه، اما خب این روزها که بیشتر تاممون توی خونه میگذره میتونید سریال های روز جهان و جذاب رو تماشا کنید، کتاب بخونید، یه سرگرمی برای خودتون ایجاد کنید مثل یاد گرفتن یه زبان جدید یا کاری که همیشه دوست داشتید بکنید! مهم اینه اول بفهمید که چه چیزی حالتون رو خوب میکنه و بعد اون کار رو انجام بدید!

 40. ملیکا می گوید

  خوبی کرونا برای من نوشتن بود . من انقدر توی کرونا دمان نوشتم و کتاب خوندم که در حال حاضر ۲ تا از کتاب هام چاپ شده . ممنونم ازتون بابت زحماتی که میکشین .

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، چقدر خوب، ممنون از شما که برامون کامنت میگذارید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021