ارسال محموله کمک‌ های ترکیه به ایران برای مبارزه با کرونا

محموله کمکی ترکیه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

در پی شیوع ویروس کرونا، محموله کمک‌های ترکیه از سوی وزارت بهداشت این کشور شامل 1000 کیت تشخیص، 4175 گان، 20 هزار روپوش، 2004 عینک، 4 هزار ماسک N95 و 78 هزار ماسک سه لایه به ایران اهدا شد.

به گزارش ایسنا توافق‌نامه میان دولت‌های دو کشور برای اعطای کمک‌های پزشکی و دارویی از سوی امینه آلپ مشه، معاون وزیر بهداشت ترکیه و محمد فرازمند، سفیر ایران در آنکارا امضا شد.

بر اساس اعلام خبرگزاری آناتولی به دستور ریاست جمهوری ترکیه در سال 2020، توافق اعطای کمک‌های بهداشتی و درمانی شامل دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی به 86 کشور مختلف جهان از جمله ایران انجام شده است.

بعد از کمک پنج میلیون دلاری جمهوری آذربایجان و ۱۰ میلیون دلاری قطر، همچنین کمک‌های تجهیزاتی کویت، ترکیه چهارمین کشور همسایه ایران است که برای مبارزه با کرونا به این کشور کمک می‌کند.

بر اساس آخرین آمارها، تا روز سه‌شنبه ۴۷ نفر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که تست ۲۹ نفر آنها طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

 شیخ احمد ناصر الجابر الصباح وزیر امور خارجه کویت نیز پیش از ظهر امروز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با محمد جواد ظریف ضمن اعلام همبستگی با دولت و ملت ایران در مبارزه با شیوع کرونا از کمک انسان‌دوستانه ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد.

همچنین روز گذشته در ادامه کمک‌ها از سوی سازمان‌های بین‌المللی برای مقابله با ویروس کرونا، یونیسف صندوق کودکان سازمان ملل متحد سومین محموله کمک‌های خود را برای جمهوری اسلامی ایران ارسال کرد.

یونیسف تاکنون طی سه مرحله کمک‌های خود را به کشورمان ارسال کرده است.

 کمک‌های بهداشتی و دارویی امارات متحده عربی شامل مقادیری اقلام بهداشتی و درمانی به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا نیز توسط دو فروند هواپیمای اماراتی از مبداء ابوظبی تحویل کشورمان شد.

براساس آمار رسمی دولت ایران تاکنون 14991 تن از شهروندان این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 853 نفر از آنها نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید