ترامپ: به بدن مبتلایان به کرونا مواد ضد عفونی کننده تزریق کنید

ضدعفونی کننده
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

رئیس جمهور آمریکا صبح امروز جمعه بار دیگر با به زبان آوردن جمله‌ای جنجالی، موجب شکل گرفتن انتقاداتی جدید از کاخ سفید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده پیشنهاد کرد که شاید بتوان به افراد مبتلا به کووید -۱۹ داروی ضدعفونی ‌کننده تزریق کرد تا ریه‌هایشان تمیز شود.

در جلسه توجیهی بامداد جمعه، بیل برایان، مدیر بخش علوم و فناوری وزارت کشور آمریکا نتایج پژوهش اخیر تیم خود را اعلام کرد؛ تأثیر ضدعفونی ‌کننده‌ ها و نیز دمای بالا و محیط مرطوب در تسریع از میان رفتن ویروس جدید کرونا بخشی از این پژوهش بود. وی گفت: این ویروس در نور خورشید سریع‌تر می‌میرد.

اشاره به این نکات سبب شد تا ترامپ که بعد از بیل برایان سخن می‌گفت، راه حل‌های تازه‌ای را که به ‌ذهنش می‌رسید، به ‌شکل پیشنهاد و پرسش مطرح کند.

ترامپ که از تأثیر دمای بالا در روند از میان رفتن ویروس شنیده بود کنجکاو شد که اگر نوری قوی را به درون بدن بیمار بتابانند چه تأثیری خواهد داشت وی گفت: حالا فرض کنید نور شدیدی به تن بیمار بدهیم، حالا چه فرابنفش چه هر نور خیلی قوی دیگری، فکر کنم گفتید که هنوز این کار را امتحان نکرده‌اید و افزود: فرض کنید این نور را ببرید داخل بدن، حالا یا از پوست یا از یک راه دیگر، و فکر می‌کنم گفتید که این را هم امتحان می‌کنید.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: ضدعفونی‌ کننده‌ ای را دیده‌ام که ظرف یک دقیقه کارش را می‌سازد. حالا آیا راهی دارد که بشود مثلاً همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟ وی افزود: خب این ویروس می‌رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق‌العاده زیاد می‌شود، پس امتحان کردن این کار جالب است.

کارشناسان پزشکی به ‌سرعت به این پیشنهادها واکنش نشان دادند. دکتر وین گوپتا، متخصص ریه، و کارشناس سیاست‌های بهداشت عمومی در آمریکا، اظهارات فوق را پیام‌های بهداشتی ناشایست خواند.

وی گفت: اشاره به تزریق هرگونه ضدعفونی ‌کننده به بدن یا خوردن آن غیرمسئولانه و خطرناک است. این کار شیوهٔ مرسومی است که افراد وقت خودکشی از آن استفاده می‌کنند.

دونالد ترامپ پیش از این نیز توصیه‌های پزشکی از این دست کرده بود و آخرین مورد آن مهم خواندن داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان کرونا بود، که مقامات پزشکی آمریکا علیه آن توصیه نیز هشدار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021