قابلیت تماشای لایو اینستاگرام با نسخه تحت وب

لایو وب
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان و خانه‌نشینی اجباری کاربران، شبکه اجتماعی اینستاگرام قابلیت تماشای لایو ایستاگرام را به نسخه تحت وب خود اضافه کرد.

پیش از این کاربران از طریق کامپیوترهای خانگی خود قادر به تماشای ویدئو‌های لایو اینستاگرام نبودند. اما اکنون این قابلیت جدید به هنرمندان، موسیقی‌نوازان و سلبریتی‌ها اجازه می‌دهد در دوران قرنطینه بتوانند از طریق ویدئوهای لایو خود با طیف وسیع‌تری از طرفدارانشان ارتباط برقرار کنند.

بنابر اعلام مسئولان پروژه در اینستاگرام، هرچند امکان نمایش ویدئوهای لایو در نسخه وب اینستاگرام اضافه شده است با این حال همچنان نمی‌توان ضبط و پخش یک ویدئوی زنده را از کامپیوتر خانگی شروع کرد.

به هنگام تماشای لایو اینستاگرام از نسخه تحت وب کامنت‌های مخاطبان در یک بخش مجزا از تصویر به نمایش درمی‌آید، امری که باعث می‌شود تصویر اصلی با نوشته‌های افراد مخدوش نشود.

پیشتر اینستاگرام از ویژگی جدید خود با نام Co-Watching یا تماشای‌ همزمان رونمایی کرده بود. این ویژگی به کاربران امکان می‌داد پست‌های اینستاگرامی خود را چه به صورت عکس و چه در قالب فیلم از طریق گپ تصویری با دوستان و اقوام خود به اشتراک بگذارند.

اینستاگرام اعلام کرده است همچنان قصد دارد با گذر زمان بهبودهای مهمی در نسخه‌ی موبایلی اعمال کند و ویژگی‌های جدیدی را به آن بیاورد. به‌واسطه‌ی به‌ روزرسانی جدید، امکان مشاهده‌ی ویدئوها با دوستان به اینستاگرام اضافه شده است.

اینستاگرام همچنین برای اطلاع‌رسانی درمورد ویروس کرونا نیز عملکردی بسیار خوب از خود نشان داده است و امروزه از منابع متنوعی برای اطلاع‌ رسانی دقیق به کاربرانش درمورد کووید ۱۹ بهره می‌گیرد.

این اپلیکیشن به‌هنگام آغازبه‌کار در سال ۲۰۱۰، اپلیکیشنی موبایلی بود و بهترین تجربه‌ی ممکن را از طریق این دستگاه‌ها ارائه می‌داد.

مأموریت اینستاگرام این بود که تصاویری که مردم در گوشی‌شان ذخیره می‌کنند را به‌شکلی جذاب‌تر گردهم جمع کند اما هرچه زمان گذشت قابلیت‌ها و فیلترهای تصویر بیشتری به اینستاگرام اضافه شده‌اند تا محبوبیت آن جهانی شود.

امروزه افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا و به‌خصوص ایران به‌صورت روزانه از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021