تغییر راهنمای تمیز کردن آیفون با شیوع کرونا

ضدعفونی آیفون
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

در پی نگرانی‌ها از آلوده بودن سطوح و دستگاه‌های پرمصرف روزانه به ویروس کرونا، شهروندان سراسر دنیا همواره در حال ضدعفونی کردن آن‌ها هستند. سطح صاف تلفن همراه یکی از مستعدترین مکانها برای تجمع و انتقال ویروس کروناست. کمپانی اپل اخیرا عنوان کرده که به کمک الکل میتوان بدون آسیب به محصولات، آیفون ها را ضدعفونی کرد.

کاربران آیفون می‌توانند با استفاده از الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد یا دستمال مرطوب Clorox سطوح خارجی گوشی خود را با ملایمت تمیز کنند. اپل استفاده از سفید کننده را منع کرده و همچنین کاربران نباید آیفون خود را در هیچ گونه مواد پاک کننده و ضد عفونی کننده فرو کنند و استفاده از دستگاه‌های دمندۀ بخار نیز ممنوع است.

اپل هیچ اشاره‌ای در مورد اینکه چرا اطلاعات جدیدی را راجع به تمیز کردن محصولات خود به وب سایتش اضافه کرده، نداشته است. اما مطمئنا این موضوع با ویروس COVID-A19 که می‌تواند زمان قابل توجهی بر روی سطوح مختلف شیشه‌ای و فلزی یا پلاستیکی زنده بماند و در صورت لمس محل آلوده، به فرد سالم انتقال پیدا کند مرتبط است. البته همان‌طور که می‌دانید این ویروس توانایی عبور از پوست را ندارد بنابراین اگر فرد با دستان آلوده به ویروس، چشم، بینی یا دهان خود را لمس کند، ویروس می‌تواند منتقل شود.

کاربران محصولات اپل برای ضد عفونی کردن آیفون خود ضمن لحاظ کردن نکات مذکور، طبق پیشنهاد کمپانی بهتر است دستگاه خود را از برق جدا کنند، آن را خاموش کنند و با یک دستمال پارچه‌ای میکروفیبر دستگاه‌های خود را تمیز کنند. با توجه به قیمت محصولات اپل، اکیدا توصیه می‌کنیم نحوۀ تمیز کردن محصولات این شرکت را کاملا جدی بگیرید. نمایشگر Pro Display XDR، گران‌ترین نمایشگر اپل با قیمت ۶۰۰۰ دلار حساسیت بسیار بالایی برای پاک شدن دارد و اپل استفاده از دستمال مخصوصی (که همراه مانیتور تحویل کاربر داده می‌شود) را برای تمیز کردن این محصول توصیه می‌کند.

سازمان CDC توصیه میکند که به منظور جلوگیری از شیوع کروناویروس، به صورت مرتب از اسپری ها و دستمال های ضد عفونی کننده برای تمیز کردن سطوحی که بیشتر لمس میشوند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021