تولید آیفون در هند متوقف شد

توقف تولید اپل
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

یکی از شرکت های همکار اپل به خاطر کرونا مجبور شد تا خط تولید خود را در هند متوقف کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گیزچاینا، تولید آیفون Xr در هند به حالت تعلیق درآمده است. فاکس کان به دلیل اعلام وضعیت قرنطینه در این کشور مجبور بود چنین اقداماتی را انجام دهد.

منابع مطلع اعلام کردند که شریک اپل، تولیدات گوشی هوشمند را در یک کارخانه در شهر هند چنای به طور موقت متوقف کرده است.

منطقه صنعتی که محل های تولید Foxconn در آن واقع شده است، باید اقدامات لازم را برای مبارزه با شیوع کرونا انجام دهد. تحویل محصولات نیز به دلیل بسته شدن ارتباط بین شهرها در هند غیرممکن شده است.

طبق گفته تحلیلگران با استناد به داده های فروش، آیفون Xr محبوب ترین گوشی هوشمند جهان است. منابع معتقدند پیش از تعطیلی کارخانه‌ها، اپل قصد داشت تولید آیفون 11 را در هند آغاز کند که جانشین آیفون Xr در خط تلفنهای این شرکت است.

در اوایل سال 2020، تولید آیفون و سایر محصولات اپل در کارخانه های چین به حالت تعلیق درآمد. به منظور کاهش خطر ابتلا به کروناویروس، مقامات چینی تعطیلات سال نو را تمدید کرده و اقدامات قرنطینه ای را اجرا کردند.

علاوه بر این اپل چند روز پیش قیمت برخی از محصولات خود را در چندین منطقه از جمله اروپا، آمریکای شمالی و آسیا افزایش داد.

براساس مشاهدات عمدتا این افزایش قیمت برای رایانه هایی بود که شامل مدل های پیشرفته MacBook Pro ،iMac ،iMac Pro و Mac mini می شدند.

هزینه دستگاه ها حدود 10 درصد افزایش یافت و این افزایش قیمت در سایت های اپل در کانادا، استرالیا و برخی از کشورهای اروپا و آسیا مشاهده شده است.

معلوم شد که قیمت مدل های پایه اپل تغییر نکرده و دلیل دقیق افزایش قیمت ناشناخته است، امکان دارد که افزایش قیمت دستگاه ها به دلیل نوسانات نرخ ارز، منابع محدود و کمبود نیروی کار در کارخانه های اپل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید