تولید آیفون در هند متوقف شد

0 9

یکی از شرکت های همکار اپل به خاطر کرونا مجبور شد تا خط تولید خود را در هند متوقف کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گیزچاینا، تولید آیفون Xr در هند به حالت تعلیق درآمده است. فاکس کان به دلیل اعلام وضعیت قرنطینه در این کشور مجبور بود چنین اقداماتی را انجام دهد.

منابع مطلع اعلام کردند که شریک اپل، تولیدات گوشی هوشمند را در یک کارخانه در شهر هند چنای به طور موقت متوقف کرده است.

منطقه صنعتی که محل های تولید Foxconn در آن واقع شده است، باید اقدامات لازم را برای مبارزه با شیوع کرونا انجام دهد. تحویل محصولات نیز به دلیل بسته شدن ارتباط بین شهرها در هند غیرممکن شده است.

طبق گفته تحلیلگران با استناد به داده های فروش، آیفون Xr محبوب ترین گوشی هوشمند جهان است. منابع معتقدند پیش از تعطیلی کارخانه‌ها، اپل قصد داشت تولید آیفون ۱۱ را در هند آغاز کند که جانشین آیفون Xr در خط تلفنهای این شرکت است.

در اوایل سال ۲۰۲۰، تولید آیفون و سایر محصولات اپل در کارخانه های چین به حالت تعلیق درآمد. به منظور کاهش خطر ابتلا به کروناویروس، مقامات چینی تعطیلات سال نو را تمدید کرده و اقدامات قرنطینه ای را اجرا کردند.

علاوه بر این اپل چند روز پیش قیمت برخی از محصولات خود را در چندین منطقه از جمله اروپا، آمریکای شمالی و آسیا افزایش داد.

براساس مشاهدات عمدتا این افزایش قیمت برای رایانه هایی بود که شامل مدل های پیشرفته MacBook Pro ،iMac ،iMac Pro و Mac mini می شدند.

هزینه دستگاه ها حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و این افزایش قیمت در سایت های اپل در کانادا، استرالیا و برخی از کشورهای اروپا و آسیا مشاهده شده است.

معلوم شد که قیمت مدل های پایه اپل تغییر نکرده و دلیل دقیق افزایش قیمت ناشناخته است، امکان دارد که افزایش قیمت دستگاه ها به دلیل نوسانات نرخ ارز، منابع محدود و کمبود نیروی کار در کارخانه های اپل باشد.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021